Menü
https://leadergamer.com.tr/playstation-store-hafta-sonu-indirimleri/

FIFA 18

Yapımcı EA Canada
Dağıtımcı EA Sports
Tür
Çıkış Tarihi Eylül 2017
FIFA 18 , Popüler 15 Eylül 2017 11:03

FIFA 18 demosundan öğrendiğimiz 7 şey

Önce Pro Evolution Soccer 2018, şimdi de FIFA 18 demosu. Futbola doyduk.


FIFA 18 demosu sonunda çıkışını gerçekleştirdi. Bizler de hemen indirdik ve oynamaya başladık tabii ki. Hatırlayacak olursanız geçenlerde de Pro Evolution Soccer 2018 demosunu oynamıştık ve o demo hakkında bir yazı paylaşmıştık sizlere. Yazımız, Pro Evolution Soccer 2018 demosundan öğrendiğimiz şeyler ile alakalı idi. Şimdi de aynı şeyi FIFA 18 demosu için yapmak istedik. Dilerseniz yazımızın devamından FIFA 18 demosu hakkındaki yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

FIFA 18 demosundan öğrendiğimiz 7 şey

Demo İçeriği

Pro Evolution Soccer 2018 yazımızda söylemiştik, oyunun demosunda hiçbir şey yoktu içerik olarak. Konami, oyunun önemli bir kısmını saklıyordu ve bu bir demo için çok sağlıklı değil. Sonuçta demolar, oyuncuya oyunu yansıtmalı. Bu şekilde insanlar oyunu satın almaya karar veriyor. EA ise FIFA 18 demosu ile doğru olanı yapıyor. Çünkü bu oyunun demosu, diğer demoya göre dolu sayılır. Fakat FIFA 18 ile FIFA 17 demolarını karşılaştıracak olursanız, pek bir fark yok.

Sunum

Frostbite oyun motoru ile güçlendirilen FIFA 18, bu oyun motorunun hakkını sunumlar sırasında veriyor. Bir futbol oyununda bugüne kadar gördüğümüz en iyi sunumlar var FIFA 18 demosunda. Kendimizi zaman zaman gerçek bir futbol maçı izlerken gibi hissediyoruz. Özellikle maçların başındaki ve sonundaki sahneler ile. Ayrıca, bir önceki oyuna göre geliştirilmiş olan seyirciler de dikkatimizden kaçmıyor. EA bu sefer sunuma çok daha fazla önem vermiş ve iyileştirmiş.

Biraz Daha Yavaş

FIFA 18 biraz yavaş bir his bırakıyor bizlere. Sanki futbolcuyu birisi geri tutuyor veya kendisi koşmak istemiyor. Öyle bir yavaşlık yani. Tabii bu durum aslında oynadığınız oyuncuya göre de değişiyor. Mesela Eden Hazard ve Ronaldo gibi oyuncular ciddi anlamda hızlı hissettiriyor ama geriye kalan tüm diğer normal futbolcular çok yavaş geliyor. Oyunda futbolcunun hızlı koşabilmesi için gücünün 100 olması gerekiyor gibi bir dengesizlik vardı sanki.

Bu Kaleciler Hiç Akıllanmayacak

Gerçek futbol maçlarında kaleciler hata yapabiliyor. Fakat FIFA oyunlarında artık kaleci hataları bir klasik oldu. Oynadığımız kadarıyla, kalecilerin kendi başlarına yaptıkları saçma sapan hatalar bu oyunda da devam ediyor. Özellikle, eğer kaleciyi kalesinden çıkartıp, ileri doğru koşturmayı düşünüyorsanız 2, hatta 3 kez düşünmenizi öneriyoruz. Görülen o ki Frostbite oyun motoru yapay zekadan ziyade sadece sunuma kullanılmış.

FIFA 18 demosundan öğrendiğimiz 7 şey

Yeni Orta Açma Mekaniği

EA bu sefer FIFA 18 demosunda ve tabii ki oyunun tam sürümünde, yeni orta açma mekaniklerini öne çıkarıyor gibi görünüyor. Yeni oyunumuzda artık orta açmak çok daha kolay, sadece tek bir tuşa basmamız yetiyor. Bu yeni mekanik her ne kadar birçok oyuncunun hoşuna gitmeyecek olsa da, nadir futbol oyunu oynayan oyuncular mutlaka sevecektir.

Hızlı Yedek Oyuncular

FIFA 18 oyununda karşımıza çıkan en iyi yeni mekanik, hızlı bir şekilde oyuncu değiştirebilmemizdi. Bu mekaniğin mantığı şu: Oyun başlamadan önce muhtemelen değiştirmek isteyeceğiniz 3 oyuncuyu ve yerine girmesini istediğiniz 3 oyuncuyu seçiyorsunuz. Oyun sırasında da size belli noktalarda, “Bu oyuncuyu şimdi değiştirmek ister misiniz?” diye. Eğer onaylarsanız, hiçbir menüyü açmadan, hızlı bir şekilde oyuncu değiştirebiliyorsunuz. Bu da oyun deneyiminizi çok zenginleştiriyor.

The Journey 2

Öncelikle söyleyelim, eğer FIFA 16 oyunundaki The Journey modundan hoşlanmadıysanız, size çok sıkıcı geldiyse, The Journey 2 modundan da hiç hoşlanmayacaksınız. Çünkü temelde değişen hiçbir şey yok. Fakat eğer The Journey modunu sevdiyseniz, Alex Hunter’ın geri dönüşü mutlaka sizi heyecanlandıracaktır. Klasik bir futbol oyunu içerisinde güzel sinematik sahneler ile hikaye temelli bir oyun modu oynamak her zaman farklıdır ve güzeldir bizce. The Journey 2 modunda da sinematik sahnelerin gücü devam ediyor, Alex Hunter büyüyor. Artık daha büyük takımlarla, daha popüler futbolcular ile çalışıyoruz. Daha ne olsun?

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör