Fatal Frame 2: Crimson Butterfly önümüzdeki hafta PSN’de

Fatal Frame 2: Crimson Butterfly önümüzdeki hafta PSN’de

Tüm zamanların en korkunç oyunları arasına giren Fatal Frame 2, tekrar kapınızı çalıyor.

Fatal Frame serisini hatırlıyor musunuz? PS2 zamanında çok fazla kitlesi olmamasına rağmen rakiplerinden çok daha farklı bir atmosfere sahip, içinizi ürperten cinsten bir seriydi. İlk oyundan sonra Crimson Butterfly da şimdi PlayStation Network’e gelerek tekrar hayranlarının kanını dondurmaya hazırlanıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

crimson-butterflySerinin yönetmeni Makoto Shibata, Crimson Butterfly’ın konusunu ilk oyunun tamamlanışından sonra gördüğü bir rüyadan esinlenerek hazırladığını söyler. Shibata’nın PS Blog’da söylediğine göre rüyası “harika bir hikayeyle korkunç, büyülü ve sarsıcı”ydı.

Psikolojik korku senaryolarında hayalet ve ruhlar daha önceden belirdikleri yerlerde belirmezler” diyor Shibata. “Hatta ruhun yok olduğu yerde biri onun varlığını hala hissedebilir. Hatta beklenen yerin dışında sürekli farklı yerler izleyerek başka durumlarda da belirebilirler. Bu sonu olmadan devam eden düşünce süreci psikolojik korkunun ana karakteristikleri arasında yer alır.”

Oyunu oynayan birisi hikayenin sonunun gerçek anlamında ufak bir değişikliği fark edebilir. Daha fazla oynadığınızda, her sonda farklı çıkarımlara sahip olacaksınız. Bu benim gördüğüm rüyanın sonrasında anlamaya çalıştıklarımın bir yansıması.”

Bu sonu olmayan ilüzyonlar da aslında oyuna yansıyan şeyler. Gerçek dünyada ruhsal anlamda anormal bir durumla karşılaşmamış olanlara ne kaçırdıklarını bilmelerini ve denemeleri gerektiğini öneriyorum.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fatal Frame’i daha önceden denemediyseniz bile yönetmenin bu sözleri sizleri pek de eğlenceli bir şeyin beklemediğine inandırabilir! Ama bir konuda haklı; eğer korku oyunlarına düşkünseniz kendinizi Fatal Frame ile denemelisiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.