Fallout serisi 20 yaşına girdi

Fallout serisi 20 yaşına girdi

Bethesda ekibinin en iyi serilerinden bir tanesi.

30 Eylül 1997 senesinde DOS, Windows ve Macintosh işletim sistemleri için piyasaya sürülen Fallout oyunu, efsanevi bir rol yapma oyunu serisinin de temellerini attı. Bugün ise bahsettiğimiz bu serinin 20. yaşını kutluyoruz. Orijinal olarak 1988 senesinde çıkan Wasteland isimli bir yapıtın devam oyunu şeklinde piyasaya seneler sonra sürülen Fallout oyunu, zamanla kendini geliştirdi ve günümüze kadar bu seriden tam 9 oyun gördük. Ayrıca seriye ait 7 oyun da bugüne kadar iptal edildi. Serinin en son karşımıza çıkan oyunu ise, mobil platformlar ve sonrasında PC için çıkan Fallout Shelter idi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fallout serisi 20 yaşına girdi

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.