Facebook, 2025 yılında ilk ışınlanma merkezini kurmayı planlıyor!

Facebook, 2025 yılında ilk ışınlanma merkezini kurmayı planlıyor!

Işınla bizi Facebook.

Facebook yaptığı bir duyuru ile birlikte 2015 yılında kendilerine ait olan bir ışınlanma merkezi kurmak istediklerini belirtti. Facebook’un CTO pozisyonunda yer alan Mike Schroepfer, Dublin Web Summit konferansı sırasında bu açıklamayı yaptı. Peki, Facebook gerçekten bu ışınlanma sistemini becerebilecek mi? Facebook yahu. Sosyal medya sitesi

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

FB-Teleportation-System-950x534

Mike Schroepfer, ışınlanma hakkında yaptığı bu açıklamalarda ne yazık ki çok fazla detay vermedi. Yani, bu açıklama altında bir kelime oyunu mu var, yoksa gerçekten ışınlanmadan mı bahsediyor bilemiyoruz. Bazı bilim adamları yıllardır ışınlanma üzerinde kafa yorsa da, henüz hiçbiri elle tutulur bir sonuca varabilmiş değil. Bu yüzden Facebook’un bu açıklamasının altında bir kelime oyunu yatıyor olabilir.

Nasıl bir kelime oyunu olabilir bu? Tabii ki de Facebook’un satın almış olduğu bir sanal gerçekçilik markası, Oculus VR. Hatırlayacağınız üzere 2014’ün Mart ayında Facebook, Oculus VR’ı satın almıştı. Facebook satın almış olduğu Oculus VR ile oyun sektörüne değil de, eğlence sektörünün farklı dallarına yönelmek istiyor olabilir. Mesela sokaklarda “Işınlanma Merkezi” başlıkları altında tüpler görebiliriz, içine geçebilir ve Oculus VR sayesinde istediğimiz yerlere gidebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Öyle ya da böyle, Facebook gerçekten böyle bir şey planlıyorsa, bu planları önümüzdeki aylarda daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. İşte o zaman daha net konuşabiliriz. Siz yine de ışınlanmaya şimdiden kendinizi hazırlayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın