Türkiye

ESRB, ganimet kutuları hakkındaki fikrini açıkladı

ESRB, ganimet kutuları hakkındaki fikrini açıkladı

Kafalar pırıl pırıl.

Entertainment Software Rating Board olarak da bilinen ESRB, oyunların içerisinde bulunan ganimet kutuları mevzusunda, önemli bir açıklamada bulundu. Görünen o ki, ganimet kutuları her ne kadar şans oyunlarını anımsatsa da, Entertainment Software Rating Board tarafından kumar olarak görülmüyor. İşin daha da ilginç kısmı, yapmış oldukları açıklamalar, kendileri ile çelişiyor. Sebebini soracak olursanız da, ESRB tarafından belirtilmiş olan kriterlere göre gerçek kumar, gerçek para ile şansını kullanmakken, simulated gambling şeklinde belirttikleri sahte kumarda, gerçek para kullanılmadan şansını kullanmak oluyor.

ESRB, ganimet kutuları hakkındaki fikrini açıkladı

ESRB, ganimet kutularının kumar olmadığını söylüyor.

ESRB‘ye göre, ganimet kutusu satın alıp açan bir kişi, içerisinden garantili olarak bir şeyler kazandığı için kumar sayılmıyor. Her ne kadar şans unsuru olsa da, oyuncu illaki bir şeyler kazanıyor. Gerçek parayı işin içine karıştırarak şansını denemek kumar sayılıyorken, neredeyse her zaman değersiz olan içeriklerin çıkma olasılığına sahip olan ganimet kutuları, kumar sayılmıyor. 10 TL ödeyip, yüksek ihtimalle 3 kuruşluk eşyanın çıkacak olmasına rağmen, o yüzlerce, hatta binlerce TL değerine sahip olan ve neredeyse çıkma ihtimali bulunmayan eşyanın çıkması için şansını denemek kumar değilse, o torbacının numarası bize de lazım.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, direkt bir WWE oyunu arıyorsanız, güreşmek istiyorsanız da WWE 2K18 güreşçi listesi, ek paketleri, rehberleri, ipuçları ve daha fazlası yazımıza göz atmayı unutmayın.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın