Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 16.02.2024

Epic Games Store, her hafta ücretsiz oyunlar vermeye devam ediyor. Sıradaki ücretsiz oyunlar rol yapma türü sevdalılarını sevindirecek türden. Bu haftanın ücretsiz oyunu bir yana, Epic Games haftaya Fallout serisinden 3 oyunu ücretsiz dağıtacak. İşte karşınızda önümüzdeki hafta ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebileceğiniz oyunlar.

Epic Games Store üzerinde bu haftanın ücretsiz oyunu

Haftaya dağıtılacak oyunlar bir yana, şu anda halihazırda alıp kütüphanenize ekleyebileceğiniz bir oyun mevcut. Bu oyun da, Dakar Desert Rally. Fallout serisinin oyunlarına geçmeden önce, Dakar Desert Rally'den bir bahsetmekte fayda var.

Dakar Desert Rally

Epic Games Store ücretsiz oyunlar vermeye devam ediyor
Dakar Desert Rally oyunundan bir görsel

Kısaca söyleyecek olursak bugüne kadar geliştirilen en büyük ve en destansı off-road ralli yarış macerası. Dakar Deser Rally, motosikletler, arabalar, kamyonlar, arazi araçları veya SSV gibi çok çeşitli lisanslı araçları içeren bir yarış oyunu. Oyun hem sıkı off-road simülasyonu hayranları için hem de daha önce çok yarış oyunu deneyimlememiş kişiler için benzersiz mücadeleler sunuyor. Bu yapımı 22 Şubat'a kadar Epic Games Store üzerinden kütüphanenize ekleyebileceksiniz.

Epic Games üzerinde haftaya ücretsiz olacak Fallout oyunları

Fallout, Fallout 2 ve Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, 22-29 Şubat 2024 tarihleri arasında Epic Games Store üzerinden ücretsiz bir şekilde kütüphaneye eklenebilecek. Klasik Fallout oyunları daha önce Aralık 2022’de Epic Games Store üzerinden verilmişti. Bu üç efsane yapım, 22 Şubat'ta şu anda ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebileceğiniz Dakar Desert Rally’nin yerini alacak.

Fallout

Fallout oyunundan bir görsel

RYO türünü canlandıran ve yeniden şekillendiren Fallout, özetle kıyamet sonrası dünyada geçen bir oyun. Fallout, tüm kontrolü size vererek, anlamlı seçimler ve gelişim ile çok farklı tipte karakterler yaratabilmenize imkan tanıyor. Bu yapımda medeniyetin altın çağına ait harap olmuş yıkıntıları keşfedin. Mutantlar, haydutlar ve mekanik düşmanlar dolu dünyada, konuşarak, gizlenerek veya savaşarak yolunuzda ilerleyin. Bu yapımı 22 Şubat'tan itibaren Epic Games Store üzerinden kütüphanenize ekleyebileceksiniz.

Fallout 2

Fallout 2 oyunundan bir görsel

RYO türünü zindanlardan kıyamet vari bir retro geleceğe taşıyan, eleştirmenlerce beğenilen ilk oyunun devamıdır. Bu yapımda karakterinizin hayatta kalma becerilerine ek olarak özelliklerine de hakim olmanız gerekmekte. Bu yapımı 22 Şubat'tan itibaren Epic Games Store üzerinden kütüphanenize ekleyebileceksiniz.

Fallout Tactics: Brotherhood

Fallout Tactics: Brotherhood oyunundan bir görsel

Ekip tabanlı taktiksel savaşlar içeren bu oyun, Fallout ve Fallout 2 oyunları arasında geçiyor. Sıra tabanlı ya da gerçek zamanlı oynanabilen bu yapımda Brotherhood of Steel savaşçı takımının liderini kontrol ediyoruz. Bu yapımı 22 Şubat'tan itibaren Epic Games Store üzerinden kütüphanenize ekleyebileceksiniz.

Epic Games Store üzerinden ücretsiz oyunlar nasıl alınır?

Buradaki bağlantı üzerinden Epic Games Store’un ücretsiz dağıttığı oyunlara göz atabilirsiniz. Almak istediğiniz oyuna tıkladığınızda “Yükle” seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladığınızda oyuna tamamıyla ücretsiz bir şekilde sahip olabileceksiniz. Ayrıca Epic Games başlatıcısı kullanarak oyunlara sahip olmak isterseniz “Mağaza” seçeneğine tıklayıp sayfayı aşağı kaydırdığınızda ücretsiz oyunlar karşınıza çıkacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.