Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.01.2023

Bu zamana kadar sizlerle birçok liste paylaştık. Fakat, PS5 hakkında pek bir şey paylaşmadık. Bu yüzden, sıra PS5 oyunlarına geldi. Şimdi, sizlere PS5 için en iyi 2 kişilik oyunlar ile ilgili bilgi vereceğiz. 11 oyun seçtik sizler için. Bu sebeple, en iyi 11 PS5 2 kişilik oyun listesi de diyebiliriz bu yazımıza. Arkadaşınızla PS5 üzerinde oynayacak oyun arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Önce, sizlere her zamanki gibi listemizi paylaşacağız. Ardından ise, bu listede yer alan oyunları açıklayacağız.

En iyi 11 PS5 2 kişilik oyun

 1. It Takes Two
 2. Overcooked: All You Can Eat
 3. Back 4 Blood
 4. Tiny Tina’s Wonderlands
 5. Sackboy: A Big Adventure
 6. KeyWe
 7. Heavenly Bodies
 8. Warhammer: Chaosbane
 9. Fortnite
 10. The Quarry
 11. The Jackbox Party Pack 8

 

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar

Sizlere, az önce listemizi gösterdik. Şimdi, sıra geldi bu oyunları neden seçtiğimizi anlatmaya.

It Takes Two

It Takes Two'nun piyasaya çıkmasıyla EA'nın Hazelight Studios'u hepimize işbirlikçi hikaye anlatımı konusunda gerçek bir ders verdi. Oyunun 2021'de The Game Awards'ta büyük ödül kazanması ve yaratıcılığı, dokunaklılığı, mizahı ve meydan okuması nedeniyle GOTY 2021'e aday gösterilmesi şaşırtıcı değil.

Daha önce oynamamış olanlar için, Cody ve May'in evliliğini kurtarmak için Honey I Shrunk the Kids'i anımsatan bir ortamda yolunuzu bulmanız gereken iki oyunculu bir işbirliği oyunudur. Sizin ve tercih ettiğiniz iş birliği ortağınızın ortak bir amacın arkasında ne kadar çabuk birleşeceğiniz gerçekten şaşırtıcı - konuşan büyülü bir aşk romanına geri dönmek.

Overcooked: All You Can Eat

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listemizin 2. oyununa geldik. Overcooked serisi kaotik, çılgın, arkadaşlığı yok eden arcade aksiyonu ile ünlüdür ve PS5'teki ve belki de son on yıldaki herhangi bir konsoldaki en iyi kooperatif oyunları hakkındaki herhangi bir tartışmada tartışmasız en önde yer almaktadır. PS5 sahipleri için All You Can Eat'in gelişi, serinin en iyi porsiyonlarının derli toplu bir pakette toplandığı anlamına geliyor.

Bu oyunda, siz ve en fazla üç şef birlikte çalışarak sebzeleri doğrayarak, etleri pişirerek ve daha fazlasını yaparak aç misafirler için yemekler hazırlıyorsunuz. Zamana, potansiyel olarak tehlikeli pişirme ayarlarına ve birbirinizin en kötü panik güdümlü içgüdülerine karşı çalışarak, Overcooked! en yakın arkadaşları bile ömür boyu düşmana dönüştürmekle ünlüdür. Ancak hiçbir şey, siz ve ekibinizin anında kaynaştığı ve özellikle zor bir aşamayı üç yıldızla tamamlamanın getirdiği endorfin patlamasını yaşadığınız o anla kıyaslanamaz.

Back 4 Blood

Left 4 Dead'de zombileri yok etmekle ilgili hâlâ güzel anılarınız var mı? Back 4 Blood kesinlikle bu duyguları canlandırıyor. Ancak bu sefer durumu tersine çevirecek kartlar var.

Bu dört oyunculu işbirlikçi slasher oyununda her oyuncu kendi oyun tercihlerine uygun bir deste oluşturmak için en iyi Back 4 Blood kartlarını seçmelidir. Eğer stratejik davranırsanız, ekibiniz istatistiklerini geliştirebilir. Dahası, birbirlerini destekleyerek oyunun çeşitli bölümlerinde ordularla mücadele etmenize olanak tanır. Back 4 Blood zorlu bir oyundur, bu nedenle ister çevrimiçi PvP ister hikaye oynayın, savaşa ne getirdiğinizi dikkatlice düşünmeniz gerekir.

Tiny Tina’s Wonderlands

Borderlands gibi bir evreni arkasına almış bir oyun söz konusu. Dahası, Tiny Tine... En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listemizde olmasını daha nasıl açıklayalım? Borderlands serisine ve hatta fantastik spin-off'u Tiny Tina's Wonderlands'e fantastik, ganimet dolu, yerel bir co-op deneyimi için her zaman güvenebilirsiniz. En fazla dört oyuncu yerel ve çevrimiçi çok oyunculu oturumlara istedikleri zaman katılıp ayrılabilir, karakterlerinin seviyesini yükseltebilir ve Tiny Tina's Wonderland'deki tüm efsanevi silahları toplayabilir.

Keyif alabileceğiniz bir anlatı modu da var. Ancak arkadaşlarınızla şakalaşmaya ve ganimeti kimin alacağı konusunda rekabet etmeye başlıyorsunuz. Bu aşamadan sonra, hikayeyi fark edemeyecek kadar meşgul olabilirsiniz.

Sackboy: A Big Adventure

PS3 ile büyüyen insanlar için LittleBigPlanet serisinden daha iyi co-op oyun seçeneği yoktu. Ancak, bu baloncuk toplayan platform oyununun önceki versiyonları hakkında sürekli olarak eleştirilen bir şey varsa, o da üçüncü bir boyutun dahil edilmesinin inatla reddedilmesiydi.

Ancak PS5 döneminde nihayet üçüncü eksene merhaba diyebiliriz! Serinin en iyi sanatsal niteliklerini Super Mario 3D World gibi oyunların kaotik, dört oyunculu pandemonisiyle birleştiren bir oyun olan Sackboy A Big Adventure'da oyuna adını veren karakter nihayet tam 3D olarak özgürce dolaşabiliyor. Yeni oyuncular ve ortak bir eğlenceye katılarak eğlenmek isteyen sıradan oyuncular için ideal olan çılgın bir macera.

KeyWe

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listemizde belki de beklemediğiniz bir oyun. Kim Jeff ya da Debra adında Yeni Zelanda'ya özgü iki küçük uçamayan kuştan biri olarak postane işletmeyi hayal etmemiştir ki? Benzer şekilde, hepimiz söz konusu kuşlara aptal şapkalar giydirmeyi ve sevimli küçük gagalarını kullanarak yabani kudzu çiçeklerini koparıp bitkinin mükemmel budanmış posta odası masaüstümüzü mahvetmesini engellemeyi hayal etmişizdir. Bizden birden fazla olmalı, değil mi?

KeyWe, koordinasyon, zaman yönetimi becerileri ve bir dereceye kadar iyi klavye okuryazarlığı gerektiren sevimli, zaman zaman sinir bozucu, iki oyunculu bir yerel kooperatif oyunudur. Bu kulağa bir co-op oyunundan çok bir iş görüşmesi gibi gelebilir. Ancak bu kuşlarda ustalaşmak sizi ve partnerinizi kesinlikle birbirinize yakınlaştıracaktır. Tabii sizi ayırıp ikinizi de kaçınılmaz yalnız mezarlarınızın üzerinde dans eden iki koordinasyonsuz kivi görüntüsüyle perili, yoğun korku dolu gecelerle baş başa bırakmazsa.

Heavenly Bodies

Overcooked'da hatalarınızın suçunu en azından zaman kısıtlamalarına ve korkuya yükleyebilirsiniz. Heavenly Bodies'te ise sorun genellikle kollarınızı nasıl hareket ettireceğinizi bir türlü bulamamanızdan kaynaklanıyor.

Bu QWOP, Octopus Dad, Heave Ho ve Super Bunny Men gibi oyunlara benziyor. Çünkü genellikle her oturumun ilk on beş dakikasını el sallarken sağ dirseğinizi başarılı bir şekilde yukarı ve aşağı hareket ettirmek için hangi düğmelere basmanız gerektiğini hatırlamaya çalışarak geçiriyorsunuz. Her oturumda ara sıra kahkaha ve sinir krizlerine neden oluyor. Dahası, PS5'lerini kullanırken eğlenceli anılar yaratmak isteyen iki oyuncu için ideal.

Warhammer: Chaosbane

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listemizin önemli bir parçasına geldik. Diablo'nun konsol oyuncularına geri dönmeye karar vermesi durumunda, sadık bir co-op oyuncusunun PS5'inin sabit diskinde her zaman fazladan yer vardır. Ancak, biz beklerken, işbirliğine dayalı fantastik maceralar için bir kaşıntı olacak ve Warhammer Chaosbane kesinlikle tüm bu zorlu, ulaşılamaz yerleri kaşımak için övgüye değer bir iş çıkarıyor.

Chaosbane, size ve arkadaşlarınıza kendi benzersiz becerileri ve bekleme süreleri ile kendi kahramanınızın kontrolünü sunan dört oyunculu, geleneksel Gauntlet tarzı bir zindan tarayıcısıdır. Chaosbane ayrıca efsanevi ganimetleri toplayarak ve seçtiğiniz silahla canavarları yok ederek çılgına dönmenizi sağlar.

Fortnite

Fortnite hâlâ ikna edilmesi gereken bir oyun mu? Epic Games'in çevrimiçi battle royale oyunu Fortnite dünyayı yönetmeye devam ediyor. Bununla birlikte, PS5'teki Fortnite'ın iki oyuncunun bölünmüş ekran modunda aynı anda bağlanmasına izin verdiğini bilmek önemlidir, böylece her ikiniz de oyunu muhteşem 4K'da kazanabilirsiniz. Yine de bir uyarı: Victory Royale'i kazanmaya çalışıyorsanız, şansınızı artırmak için en iyi Fortnite silahlarını ortak arkadaşınızla birlikte kullanın.

The Quarry

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listesinin önemli bir halkasına geldik. The Quarry, başlangıçta en iyi co-op PS5 oyunlarından biri gibi görünmüyor. Öncelikle, oyun büyük ölçüde anlatı odaklıdır, bu nedenle arkadaşlarınızla konuşmadan açıkça çok zaman harcamanız gerekecektir. Ayrıca en iyi PlayStation 5 korku oyunlarından biridir. Bu da arkadaşlarınız kolayca ürküyorsa ideal bir seçim olmayabilir.

Ancak The Quarry, dört oyuncuya kadar evinizde film akşamları için harika bir alternatiftir. Oyuncular her seansın başında bir karakter seçiyor. Bu karakter aksiyonun ana odağı olduğunda oyun duraklıyor. Böylece kumandayı o oyuncuya verip takip eden birkaç dakika boyunca hayatta kalmaya çalışmasını sağlayabiliyorsunuz.

Tehlikeler arttıkça arkadaşlarınızın ve ailenizin karakterlerini hayatta tutma mücadelesini izlemek heyecan verici, gergin ve çoğu zaman son derece komik bir deneyim. Oyunun birden fazla olası sonucu var. Bu sebeple, bazı karakterler erken ölse bile, olay örgüsü diğer herkes için hala sağlamdır. Bir oyuncu içki içmek için oyunu erken bırakma hakkına sahip. Fakat diğer oyuncuların önünde başarısız olmanın aşağılanmasıyla uğraşmak zorunda kalır.

The Jackbox Party Pack 8

Tek bir pakette üç oyun kesinlikle kabul edilebilir. Peki ya beşe ne dersiniz? Jackbox Parti Paketleri klasik parti oyunu deneyimidir. Her versiyon, odadaki herkesin sohbet etmesini ve gülmesini sağlıyor. Bunu da, beş yaratıcı, zor ve sıklıkla komik parti oyunu ile yapıyor.

Bu liste  en iyi parti oyunları değil PS5'teki en iyi eşli oyunların bir listesi. Bu yüzden, bu sekizinci sürümde Poll Mine'a dikkat çekmek önemlidir. Bu oyunda, oda iki takıma ayrılır. Her takım, karşı takımın doğru tahmin etmesi gereken soruların cevaplarını uygun sıraya koymaya çalışır. Bay & Bayan, Family Feud ve The Newlywed Game'in bir karışımını andıran sonuç, etrafınızdakileri kapsamlı bir şekilde anlamanızı gerektiriyor.

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Aklınızda soru işareti kalmasın, şimdilik bunu tavsiye ediyoruz. En iyi oyunlar 2023 yazımız da gelecek. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listesi ne işe yarar?

En iyi PS5 2 kişilik oyun listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunları keşfetmeniz mümkün. Zira, 20 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız en iyi PS5 2 kişilik oyun listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, en iyi PS5 2 kişilik oyun dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. En iyi PS5 2 kişilik oyun listemiz içerisinde, detaylıca anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar gerekli miydi?

Sizler için şimdiye kadar birçok liste hazırladık. Zaten, daha önce bahsettiğimiz en iyi oyunlar yazımızda da bunu göreceksiniz. Elbette, en iyi 11 PS5 2 kişilik oyun listesi pek de şart sayılmazdı. Fakat, sizin sorularınıza yönelik listeler hazırladığımız için, bir nevi gerekliydi.

En iyi PS5 2 kişilik oyunlar dışında neye bakmalıyım?

Sizlere şimdiye kadar birçok tavsiye verdik. En iyi PS5 2 kişilik oyun listemiz dışında da listelerimiz var. Sizlerle paylaştığımız en iyi oyunlar yazısına göz gezdirin. Fakat, nasıl bir oyun istediğinize karar verdikten sonra bunu yapın. Bu sayede, aradığınız oyunu rahatça bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.