Menü
https://leadergamer.com.tr/eidos-montreal-coklu-oyuncu-modu/
LG B6 , LG C7 , Popüler 9 Temmuz 2017 17:06

En iyi oyun televizyonları

Oyun deneyiminizi, bu televizyonlar ile geliştirin.


Oyuncular, video oyunu oynayabilmek için farklı yollara başvurabiliyorlar. Mesela PC cephesinde, PC oyuncuları isterlerse dahili dizüstü bilgisayarı ekranını, isterlerse de harici monitörleri kullanabiliyorlar. Hatta isterlerse, bilgisayarlarını, televizyonlara bağlayıp, o şekilde oyun oynamaya devam edebiliyorlar. Aslında aynı şey, PlayStation ve Xbox oyuncuları için de geçerli. Eğer bu oyuncular, isterlerse konsollarını, bilgisayar monitörlerine veya direkt olarak dizüstü bilgisayarlarına bağlayabiliyorlar. Fakat şu da bir gerçek, konsollar genellikle televizyonlarda oynanıyor. Çünkü konsolun mantığı budur. Konsol, oturma odamızın bir oyun cihazıdır. Yani, video oyunu sektöründe televizyonların yeri, oldukça önemli. Tam da bu sebepten ötürü sizler için, en iyi oyun televizyonları başlıklı yazımızı hazırlamak istedik.

En iyi oyun televizyonları yazımız sayesinde, bilgisayarlar veya konsollar için kullanabileceğiniz en iyi televizyonları görebileceksiniz. Bu televizyonlar arasında yüksek bütçeli, orta bütçeli ve düşük bütçeli televizyonlar bulunacak. Yalnız, bu listemizi kullanıcı yorumlarına, deneyimlerine ve tabii ki performans testlerine göre hazırlıyoruz. Bu yorumları, deneyimleri ve testleri incelerken, global çapta bir araştırma yapıyoruz. Bu sebepten ötürü, listemizde göreceğiniz bazı televizyonlar, ülkemizde olmayabilir. Bu yüzden farklı satın alma yöntemleri denemek isteyebilirsiniz. Son olarak söyleyelim, bu yazımız düzenli olarak güncellenecektir. Bu yüzden, yeni televizyonlar çıktığı zaman, bu yazıyı tekrar ziyaret etmeyi unutmayın!

Son Güncellenme Tarihi: 9 Temmuz 2017

En iyi oyun televizyonları

Yüksek Bütçeli – En İyi Oyun Televizyonu

LG C7 4K OLED TV, şu an piyasada bulabileceğiniz en iyi oyun televizyonudur. Bu televizyon, şu an en iyi görüntü kalitesini vermekte ve gecikme oranı da, yok diyebileceğiniz kadar az. Gecikme oranları, oyun oynama amaçlı olarak televizyonu kullanacak kullanıcılar için en önemli şeydir. Televizyonda sanal hareket bulanıklığı olmadığı için ve hızlı hareketlerde, görüntü çok net olduğu için, birçok video oyununda bu durum sizleri bir adım öne taşıyacaktır. Televizyonun ekranının geniş olması, oyuncuların uzaktan oynamalarına veya 1’den fazla kişinin aynı anda, yakından televizyonda oyun oynamalarına olanak sağlamakta. Bize soracak olursanız, bu televizyonun tek bir eski noktası var: Çok fazla parlak görüntü verememesi.

Yüksek Bütçeli – İyi Oyun Televizyonu

LG markası, video oyunu televizyonları deyince, gerçekten çok güzel ürünlerle karşımıza çıkıyor. Bir önceki televizyonun oldukça pahalı olduğunu göz önünde bulundurursak, kaliteyi bir tık indirmek isteyebilirsiniz. Bu zaman da, karşımıza yine bir LG televizyonu çıkacak: LG B6 OLED TV. Yüksek bütçeli olarak sunduğumuz en iyi oyun televizyonu olan LG C7 4K OLED TV, 2017 model bir televizyon idi. LG B6 OLED TV ise 2016 model fakat birçok 2017 model televizyondan çok daha başarılı. LG B6 OLED TV, LG C7 4K OLED TV ile neredeyse aynı görüntü kalitesine sahip fakat LG B6 OLED TV, ne yazık ki biraz daha fazla gecikme oranına sahip. Eğer rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız, pek fazla sorun yaşamayacaksınız.

PC monitörü olarak kullanabileceğiniz en iyi televizyonlar

Orta Bütçeli – En İyi Oyun Televizyonu

Sony X900E, LED ve 4K desteği olan bir televizyon. Eğer listemizde bulunan ilk iki televizyon, sizlere pahalı geldiyse, muhtemelen Sony X900E, sizin için daha rahat bir seçim olacaktır. En iyi oyun televizyonları listemizin bu ürünü, çok az gecikme oranına ve çok az hareket bulanıklılığına sahip. Eğer bir LED televizyonda, yüksek seviyeli görüntü kalitesi arıyorsanız, Sony X900E sizin tek seçiminiz olabilir. Bu televizyon, LED olduğu için ne yazık ki OLED televizyonlar kadar süper bir performans veremiyor fakat, özellikle çok karanlık veya çok aydınlık ortamlarda oyun oynarken, televizyon sizin alanınıza uyum gösterebiliyor. Bu da, gözlerinizi bir nebze daha rahat durumda bırakıyor.

Orta Bütçeli – İyi Oyun Televizyonu

Sony X850E, aslında Sony X900E ile kafa kafaya yarışabilecek bir televizyon. Öncelikle, Sony X850E çok daha büyük bir yapıya sahip. Ayrıca, bir üst model televizyon gibi düşük bir gecikme oranı var. Fakat çok aydınlık veya çok karanlık ortamlarda oyun oynarken, bu televizyon ne yazık ki bir önceki televizyon kadar rahat hissettirmeyecek. Eğer standart aydınlatmalı bir ortamda yaşıyorsanız, Sony X850E ve Sony X900E arasında çok fazla fark görmeyeceksiniz.

En iyi 4K ve HDR oyun televizyonları

Düşük Bütçeli – En İyi Oyun Televizyonu

TCL P607, sizlere sunacağımız en iyi oyun televizyonları yazısının en uygun olmayan uygun televizyonu. En kötüsünün en iyisi yani. 4K LED bir televizyon olan TCL P607, ucuz görünen bir tasarıma sahip. Fakat düşük bütçeli televizyonlar ile TCL P607 televizyonunu karşılaştırdığınız zaman, gecikme oranında oldukça başarılı bir sonuç elde ediyorsunuz. 15ms gecikme oranına sahip olan TCL P607, orta bütçeli televizyonların gecikme oranı ile yarışır halde. Ayrıca, hareket bulanıklığı da bir LED televizyona göre oldukça uygun. Eğer oldukça düşük bir bütçeye sahipseniz, TCL P607 sizin imdadınıza koşabilir.

En iyi 4K Ultra HD televizyonlar

En iyi oyun televizyonları (Kullanıcı puanlarına göre.)

 1. LG C7
 2. Sony X850E
 3. Sony A1E
 4. TCL P607
 5. Sony X900E
 6. Samsung MU6300
 7. Samsung MU8000
 8. Samsung Q7F
 9. LG B6
 10. Samsung Q9F
 11. Sony X800D
 12. LG EG9600
 13. Samsung MU7600
 14. Vizio D
 15. LG C6
 16. LG E6
 17. LG EF9500
 18. Samsung KU6300
 19. Samsung JS9000
 20. LG SJ8500

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör