Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.05.2023

Cartoon Network ekibinin aslında kesinlikle güzel oyunları var. Sonuçta, geniş bir evreni var. Fakat, bu oyunlar çok fazla göz önünde değil ne yazık ki. Bu yüzden, sizler için en iyi 15 Cartoon Network oyunu listesi hazırladık. Şimdi paylaşacağımız en iyi Cartoon Network oyunları listesinden sonra, bir de oyunları anlattık. Sonuçta, tavsiye verdikten sonra, bir de açıklaması şart. Dilerseniz şimdi listemize geçelim.

En iyi 15 Cartoon Network oyunu

 1. Steven Universe: Save the Light (2017)
 2. Steven Universe: Attack the Light (2015)
 3. Adventure Time: Pirates of the Enchiridion (2018)
 4. Steven Universe: Unleash the Light (2019)
 5. Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don’t Know! (2013)
 6. KleptoCats Cartoon Network (2019)
 7. Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land (2013)
 8. Ben 10 (2017)
 9. Beach City Drifters (2019)
 10. Cartoon Network Racing (2006)
 11. Cartoon Network Golf Stars (2020)
 12. Teen Titans (2006)
 13. Samurai Jack: The Shadow of Aku (2004)
 14. The Powerpuff Girls Chemical X-Traction (2001)
 15. KND Operation: V.I.D.E.O.G.A.M.E. (2005)

 

En iyi Cartoon Network oyunları

Şimdi, sıra geldi bu oyunları anlatmaya. Zira, bu önerileri neden yaptığımızdan da bahsetmemiz şart.

1. Steven Universe: Save the Light (2017)

Attack the Light beklenmedik bir cevherdi ve devamı daha da iyi oldu. Zarif sanat tarzı sekizinci nesil için bu platform oyununda yeniden canlandırıldı. Orijinal oyunun sona ermesinden kısa bir süre sonra Rebecca Sugar bu oyunun hikâyesini yazmak için geri döndü ve Kristal Taşlar'ı Homeworld mücevheri Hessonite ile karşı karşıya getirdi. Steven Universe'e bayılsanız da hakkında hiçbir şey bilmeseniz de, hiç şüphesiz ilginizi önemli bir süre boyunca çekecektir. Ayrıca, eğer "Attack the Light "ı sevdiyseniz, onun devamı niteliğindeki "Save the Light "ı da beğeneceğiniz neredeyse kesin.

2. Steven Universe: Attack the Light (2015)

En iyi Cartoon Network oyunları listemizin 2. sırasında yine Steven Universe var. Steven Universe: Attack the Light mobil platformlarda yayınlandığında, çizgi filmlerle ilgili oyunları önemsemeyi çoktan bırakmıştık. Ancak önsezilerimin peşinden gitmekte haklıydık çünkü bu muhteşem oyun kaçırılmayacak kadar harika görünüyordu.

Paper Mario esintileri taşıyan geleneksel sıra tabanlı bir RPG'nin arka planında anlatılan orijinal bir hikaye olan Attack the Light, Grumpyface Studios tarafından yaratıldı ve Rebecca Sugar tarafından yazıldı. En büyük hayranlarını bile memnun edecek bol miktarda sert dövüş, büyüleyici bilmeceler ve Jojo's Bizarre Adventure referansları ile mükemmel bir oyun.

3. Adventure Time: Pirates of the Enchiridion (2018)

RPG'lerden bahsetmişken, Adventure Time: Cartoon Network lisansına sahip fantastik bir oyun olan Pirates of the Enchiridion'a tüm 8. nesil platformlardan erişilebilir. Finn ve Jake, Ooo Diyarı açıklanamaz bir şekilde sular altında kaldığında bu felakete neyin sebep olduğunu keşfetmek için yeni sularda gezinmek zorundadır.

Yolculuk boyunca Marceline ve BMO gibi havalı insanları yanlarına alacaklar ve dizinin en tanınmış mekanlarından bazılarında duracaklar. The Legend of Zelda gibi bir oyunun karmaşıklığı bu oyunda yok. Ancak yine de harika bir şekilde eğlenceli ve Adventure Time'ın görsel estetiğini 3D'ye başarıyla uyarlıyor.

4. Steven Universe: Unleash the Light (2019)

Steven Universe'ün şaşırtıcı derecede mükemmel RPG serisinin en son bölümü, kısmen 2017'deki öncüsü Save the Light'ın kalite için belirlediği yüksek çıta nedeniyle, aynı zamanda en kötüsü. Save the Light PS4, Xbox One ve Switch gibi platformlara geçiş yaptıktan sonra mobil ortama geri dönmek garip bir karar oldu.

Ancak, oyun öncekiler kadar muhteşem ve eğlenceli. Programı seviyorsanız ve Kristal Mücevherlere doyamıyorsanız bu kitap okumaya değer. Ne yazık ki, bunu başarmak için yalnızca bir iOS cihazı kullanabilirsiniz.

5. Adventure Time: Explore the Dungeon Because I Don’t Know! (2013)

En iyi Cartoon Network oyunları listemizin 5. sırasında bir Adventure Time oyunu yer alıyor. Yedinci konsol neslinde oyun yayıncısı olarak Cartoon Network için pek de harika bir dönem değildi. Bu sevimli Adventure Time zindan tarayıcısı gibi birkaç öne çıkan oyuna daha yakından bakmak gerekir. Finn ve Jake, Prenses Bubblegum tarafından Ooo Diyarı'nın altındaki yeraltı mezarlarını/hapishaneyi araştırmaları için talimat aldıktan sonra derinlere inerler. Ve işte güzel zamanlar burada başlıyor.

Bu retro yukarıdan aşağıya zindan tarama oyununda, hayranların favorisi Marceline de dahil olmak üzere diziden birkaç oynanabilir karakter var. Co-op özellikleri arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmenizi sağlarken, grafikler ve oynanış sevimli. Bu listenin ilerleyen kısımlarında dikkate almak isteyebileceğiniz başka bir kitap olsa da, Adventure Time hayranları şüphesiz bunu denemek isteyeceklerdir.

6. KleptoCats Cartoon Network (2019)

Hyperbeard Games'in KleptoCats mobil oyunu zaten mobil cihazlar için uygulama mağazalarında bulunan en şirin ve en sevimli uygulamalar arasındaydı; Cartoon Network'ün sayısız popüler IP'sini eklemek onu sadece daha iyi hale getirdi. Çünkü bu sevimli ve muhteşem kediler sık sık insanların evlerinden bir şeyler çalıyorlar.

Bu kez, sizin için oda dekoru olarak kullanmak üzere bir ton Cartoon Network eserini çalacaklar. Özellikle Cartoon Network oyunlarının çoğunun herhangi bir yaratıcılıktan yoksun olduğu düşünüldüğünde, zaten popüler olan bir oyunla çapraz geçiş, hayranlara konuşacak bir şeyler sunmak için ideal bir yöntem gibi görünüyor.

7. Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land (2013)

Regular Show: Mordecai and Rigby in 8-Bit Land ilk çıktığında oldukça kötü eleştiriler almasına rağmen hala eğlenceli ve nostaljik bir deneyim. Yan kaydırma platform oyunu, nişancı, beat 'em up ve yukarıdan aşağıya shoot 'em up unsurlarına sahiptir.

Bunun nedeni, tüm oyunun Mordecai ve Rigby karakterlerini 8 bitlik bir evrene çeken bir oyun kartuşunun içinde gerçekleşmesidir. Ve hayatta kalmak için oyun yeteneklerini test etmeleri gerekiyor. Oynanış nadiren olağanüstü olsa da, kesinlikle çeşitlidir. Ayrıca sunumun mükemmel olduğunu ve 8-bit ve 16-bit dönemlerinden bu klasiklere tekrar tekrar saygı gösterdiğini de ekleyeceğim.

8. Ben 10 (2017)

Ben 10, Cartoon Network'ün en değerli serilerinden biri olduğu için dahil edilmek zorundaydı. Şekil değiştiren çocuk yıllar boyunca birçok video oyununa konu olmuş olsa da, serinin en son yeniden başlatma sonrası girişi en iyi tasarıma sahiptir.

Torus Games tarafından tüm sekiz nesil platformlar için yaratılan bu beat-'em-up, basit, sezgisel bir dövüş sistemine odaklanıyor. Her ne kadar yavan görünse de, yeni başlayan biri bile dövüşü kavrayabilir. Bu da çocuklara büyük fayda sağlıyor. Gerçekten, herhangi bir şekilde öne çıkmıyor. Ancak, düşmanları yenmek için Ben'in birçok uzaylı kılığından birine girmek yine de gerçekten harika.

9. Beach City Drifters (2019)

En iyi Cartoon Network oyunları listemizde sonlara geliyoruz artık. Zira, 9. oyundan bahsedeceğiz. Beach City Drifters flash oyununu şu anda Cartoon Network web sitesinden alabilir ve oynayabilirsiniz. Çok eğlenceli ve iyi bir oyundur ve en popüler şovlarından yıldızlara sahiptir. Puan kazanmak ve çarpışmalardan kaçınmak için klavyenin ok tuşlarını kullanarak bir araba sürmeniz yeterlidir.

Listemizdeki diğer oyunlarla karşılaştırıldığında, bu Steven Universe oyunu çok daha kompakttır. Bununla birlikte, CN flash oyunları yıllar boyunca birçok insanın oyunla ilgili ilk deneyimleri arasındaydı, bu nedenle daha yeni sürümlerinin önemli bir bölümünü oluşturuyorlar.

10. Cartoon Network Racing (2006)

2000'li yıllarda çok sayıda franchise video oyunu yayıncılığına ilk katıldığında, kart yarışı oyunları onlar için bir tür geçiş töreni görevi gördü. Cartoon Network de farklı değil.

Eutechnyx tarafından PlayStation 2 için yaratılan bu yetenekli kart yarışçısı, iki kişilik kart kavramını ödünç aldığı Mario Kart: Double Dash gibi oyunlardan birkaç fikri yeniden kullanıyor. Bu tür oyunlarda karakterler ve marka her şeydir. Bu nedenle o kadar da yaratıcı olmaması mümkündür. Johnny Bravo, Dexter, Cow and Chicken, Courage the Cowardly Dog ve daha fazlası gibi karakterler olarak yarışma fırsatına sahip olmak harika.

11. Cartoon Network Golf Stars (2020)

Çeşitli Cartoon Network karakterlerini bir araya getiren bir ton oyun var. Ve en iyileri arasında bu iOS/Android mücevheri var. Basitçe söylemek gerekirse, tanınan CN karakterlerini içeren bir golf oyunudur. Şaşırtıcı derecede eğlenceli ve seyahat ederken oynamak için yeterince derin.

Kullanıcı arayüzü de büyük ölçüde daha iyi oldu ve estetik de aynı şekilde güzel ve canlı. Bu da oynamayı bir zevk haline getiriyor. Steven Universe, Adventure Time, Gumball ve mevcut PowerPuff Girls dahil olmak üzere çağdaş CN şovlarının çoğunun hayranları burada beğenecekleri çok şey bulacaklar. Oyunun parkurlarında Beach City ve Townsville de dahil olmak üzere bu şovlardan tanınan yerler var.

12. Teen Titans (2006)

En iyi Cartoon Network oyunları listemizde bir de Teen Titans oyunu var. Teen Titans eskiden iyi, aksiyon dolu bir televizyon dizisiydi. Ancak bazılarınızın bunu hatırlamıyor olması muhtemel. Tabii ki bu Teen Titans Go'nun yerini almasından önceydi.

Bu süre zarfında, genç oyuncuların tercih ettikleri yaşlarına uygun süper kahramanlarla daha aktif bir şekilde etkileşime girmelerini sağlayan bu altıncı nesil konsol oyunu geliştirildi. Bu beat-'em-up, beat-'em-up standartlarına göre oldukça iyi. Animasyonlar bize çizgi filmleri hatırlatan bir akıcılığa sahip ve görseller hoş.

13. Samurai Jack: The Shadow of Aku (2004)

Cartoon Network'ün en sevilen başarılarından biri tartışmasız Samurai Jack'tir. hatta 2017'de bir geri dönüş yaşadı. GameCube ve PS2 için mevcut olan bu orijinal hikaye odaklı hack-and-slash platform oyunu, sizi birkaç saat eğlendirecek kadar kısa bir oyun süresine sahiptir.

Jack Katana'sını her salladığında uygulanan efektler, o zamanlar görsel olarak çekici olan en önemli özelliklerindendi. Samurai Jack hayranları bir kez daha mutlu olacak.

14. The Powerpuff Girls Chemical X-Traction (2001)

En iyi Cartoon Network oyunları listemizin sonlarına geliyoruz. Şimdi, sırada Powerpuff Girls oyunu var. Powerpuff Girls Chemical X-Traction arkasında VIS Entertainment ekibi var. Ayrıca, PlayStation ve N64'ün modası geçmek üzereyken piyasaya çıktı. Bu da nispeten düşük görünürlüğüne katkı verdi.

Ace, Big Billy ve HIM, ünlü üçlüye komuta ederken oyunun Hikaye Modunda karşılaşacağınız efsanevi düşmanlardan sadece birkaçı. Çok oyunculu modun olmaması oyunun en ciddi kusuru olsa gerek. İşbirlikçi veya rekabetçi bir seçenek olsaydı tekrar oynanabilirliği büyük ölçüde artırırdı. Bunu söyledikten sonra, eski grafiklere katlanabiliyorsanız ve PPG oynamaktan hoşlanıyorsanız bunu bir deneyin.

15. KND Operation: V.I.D.E.O.G.A.M.E. (2005)

Ayrıca Villains In Detention Escape Outpost Growing Amalgamation Mega olarak da anılan Kids Next Door'un yer aldığı bu devasa PS2 platform oyunu, oyuncuların ilgisini çekmeye yetecek kadar zorlayıcıydı. KND Operation V.I.D.E.O.G.A.M.E., o zamanki diğer birçok oyun gibi, çeşitli yerlerden çeşitli mallar toplamaya odaklanır.

Bu nesneleri elde etmek için zorlu platform bulmacalarını ve platform parçalarını çözmeniz gerekir ve bu sürdüğü sürece eğlencelidir. Bu oyunlar açısından muhteşem bir şey değil. Ancak fantastik ses oyunculuğu ve tanınan düşmanlar nedeniyle hayranlar için oynamak bir zevk.

En iyi Cartoon Network oyunları dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

En iyi Cartoon Network oyunları listesi ne işe yarar?

En iyi Cartoon Network oyunu listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunları keşfetmeniz mümkün. Zira, 15 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi Cartoon Network oyunları listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız en iyi Cartoon Network oyunu listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi Cartoon Network oyunları listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, en iyi Cartoon Network oyunu dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi Cartoon Network oyunları listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. En iyi Cartoon Network oyunu listemiz içerisinde, detaylı şekilde anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.