Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.12.2022

Dövüş oyunları konusunda son zamanlarda sıkıntı çeker olduk. Zira, hep aynı oyunları oynamak zorunda kalıyoruz artık. Yani, çeşitlilik kesinlikle şart. Bu yüzden, biz de sizlere en iyi 10 Android dövüş oyunu listesi hazırladık. En iyi Android dövüş oyunları ile ilgili detaylıca bilgi de verdik. Bu sayede, hangi oyunu neden önerdiğimizi de anlamanız mümkün. Sonuçta, sebepsiz öneriler olmaması büyük bir şart. Şimdi, sizlere önce listeyi paylaşacağız. Ardından da, her zamanki gibi oyunları anlatacağız. Olabildiğince detay da vereceğiz elbette. Şimdiden tadını çıkarmanız dileğiyle. Şimdi, listemize geçelim.

En iyi 10 Android dövüş oyunu

  1. Brawlhalla
  2. Dragon Ball Legends
  3. Final Fighter: Fighting Game
  4. Garou: Mark of the Wolves
  5. Injustice 2
  6. Marvel Contest of Champions
  7. Mortal Kombat
  8. Skullgirls: Fighting RPG
  9. Street Fighter IV CE
  10. Zombie Ultimate Fighting Champ

 

1. Brawlhalla

En iyi Android dövüş oyunları listemizin ilk oyunu ile başlayalım. Brawlhalla, bir Nintendo konsolunuz yoksa muhtemelen bir Super Smash Bros oyunu oynamaya en yakın bulacağınız şeydir. Brawlhalla'da siz ve en fazla 7 diğer oyuncu, kimin en az düşeceğini görmek için tek bir seviyede yarışırsınız. Bu hızlı tempolu dövüş oyunu, 2017'de PC ve PlayStation 4'te ve 2020'de Android'de piyasaya sürüldüğünden beri düzenli olarak yükseltmeler aldı. Brawlhalla'da 20'den fazla farklı oyun modu ve 50'den fazla farklı oynanabilir karakter mevcuttur.

Ezio ve Rayman gibi geçmiş Ubisoft oyunlarından karakterler, bu bir Ubisoft oyunu olduğu için mevcut. Bununla birlikte, Brawlhalla sık sık diğer serilerden, sinema filmlerinden ve hatta gerçek dövüşçülerden figürler de dahil olmak üzere yeni çapraz geçişler ekliyor. John Cena, Negan ve Lara Croft gibi karakterlerle birlikte oynamayı bekleyin.

2. Dragon Ball Legends

Ünlü anime ve mangaya dayanan Dragon Ball Legends'da uzun soluklu seriden çok sayıda karakter var. Bu renkli dövüş oyununda, Chrono Trigger ve Dragon Quest'teki çalışmalarıyla tanınan Akira Toriyama'nın çizimleri de dahil olmak üzere takdir edilecek çok şey var.

Savaşlar geniş açık 3D ortamlarda gerçekleşir. Karakterler yerden yüksekte süzülürken ve seride alışılageldiği üzere birbirlerini dağlara yumruklarken fiziğe meydan okuyan süper hareketler gerçekleştiriyor. Düşmanlarınızı yakından veya uzaktan alt etmek için çevrimiçi olarak veya oyunun benzersiz hikayesinde diğer oyunculara karşı kullanmak üzere Sanat Kartları toplayın. Dragon Ball Legends'ta RPG unsurları da yer alıyor ve daha fazla maç kazandıkça karakterlerinizin seviyesi yükseliyor ve güçleniyor.

3. Final Fighter: Fighting Game

En iyi Android dövüş oyunları listemizin 3. sırasında Final Fighter var. Final Fighter, Tekken serisine benzer şekilde daha çağdaş bir görünüme sahip. Bazı karakter tasarımları bile Bandai Namco'nun ünlü dövüş serisini akla getirecek. Final Fighter'daki komutlar, kombolar ve özel hareketler oluşturmak için çeşitli şekillerde birleştirilebilir.

Oyunun ekran joystick'i daha güçlü kombolar için daha hassas giriş sağlamak için kullanılır. Ancak aynı zamanda düğmeleri ezmeyi tercih eden oyuncuları da barındırır. Evet, Final Fighter'ın İngilizce çevirisi çok kötü ve olay örgüsü zayıf bir şekilde geliştirilmiş. Ancak Final Fighter, güçlü dövüş mekanikleri ve karakter tasarımı nedeniyle denemeye değer.

4. Garou: Mark of the Wolves

Garou: Mark of the Wolves, jetonlu bir arcade dövüş oyunu oynamaya en yakın şeydir. Dahası, olağanüstü dövüş oyunlarıyla ünlü bir sistem olan NeoGeo'da piyasaya sürülecek ünlü Fatal Fury serisinin son oyunudur. Yani, 1990'ların zirvesinden çıkmış gibi görünen bir 2D dövüş oyununa hazır olun.

Terry Bogard, Jenet Behrn ve Butt başta olmak üzere serinin önemli figürleri Garou'da yer alıyor. Elbette, Butt. Dijital ekran kontrollerini kullanmanın yanı sıra Garou, oyundan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, seçtiğiniz bir Bluetooth denetleyicisini bağlamanıza ve analog bir şekilde oynamanıza izin verir. Garou'nun Play Store'daki fiyatı 3,99 dolar. Ancak bu listedeki diğer oyunların aksine, uygulama içi satın alımlar veya ganimet kutuları ile sizi asla rahatsız etmeyecek.

5. Injustice 2

Injustice 2'de Batman'i ve diğer tanınmış DC süper kahramanlarını kontrol ederek Justice League'i yeniden bir araya getirmeye çalışıyorsunuz. Görevleri tamamlayarak kahraman parçalarını toplayarak kahraman ve kötü adamlardan oluşan takımınızı kurabilirsiniz.

Injustice 2'nin yardımıyla en sevdiğiniz karakterlerden bir takım oluşturabilir ve Superman ve Wonder Woman gibi efsanevi süper kahramanların yanı sıra Joker ve Harley Quinn gibi kurnaz kötü adamlar da dahil olmak üzere yolunuza çıkacak kadar aptal olan herkese karşı özel hareketlerini kullanabilirsiniz.

6. Marvel Contest of Champions

En iyi Android dövüş oyunları listemizin 6. sırasında Marvel oyunu var. DC mi Marvel mı? Eğer tartışmanın Injustice 2 karşıtı tarafındaysanız, Marvel Şampiyonlar Turnuvası'nı oynamayı tercih edebilirsiniz. Örümcek Adam, Venom, Demir Adam, Hulk ve diğerleri dahil olmak üzere hayal edebileceğiniz hemen hemen her Marvel süper kahramanı Şampiyonlar Turnuvası'nda mevcuttur. Ayrıca, lore açısından anlamlı olan diğer karakterlerle birleştiklerinde, avantajlar elde ederler. Galaksinin Koruyucularını bir araya getirin ve istatistiklerinin yükselişini izleyin.

Oyunun kısmen yıkılabilir seviyeleri, her karakterin ölümcül saldırı cephaneliğini daha da vurgulamaya hizmet ediyor. Sizi Marvel'ın en tehlikeli düşmanlarından bazılarıyla karşı karşıya getiren bir olay örgüsü sayesinde Şampiyonlar Turnuvası ekibinizi mutlak bir teste tabi tutacak.

7. Mortal Kombat

"Dövüş" kelimesinin kasıtlı olarak yanlış yazılması ve grafik şiddet Mortal Kombat'ta her zaman önemli temalar olmuştur. Ve Android'deki bu sürümde, her ikisinden de tartışmasız yeterince var. Seriden beklediğiniz abartılı ölümler Mortal Kombat'ta da var.

Ayrıca seriden karakter kartları toplamak, onları zırh ve silah vermek, seviye atlamak ve çok daha fazlası gibi keşif isteyen tonlarca içerik var. Mortal Kombat evde oynanamasa bile, hala mevcut en taşınır dövüş oyunlarından biridir.

8. Skullgirls: Fighting RPG

Skullgirls'teki savaş animasyonları listemizdeki en duyarlı ve akıcı animasyonlar arasında yer alıyor. Geri kaydırmak karakterinizin geri gitmesine, ileri kaydırmak ise düşmanına doğru bir saldırı hamlesi başlatmasına neden olur. Birbirini hızlıca takip eden dokunuşlar, süper güç sayacınızı da dolduran bir kombo oluşturur. Karakteriniz ekranın sol alt kısmına hızlı bir dokunuşla renkli bir özel hareket başlatır.

Skullgirls sadece hızlı, sezgisel dövüşte başarılı olmakla kalmıyor, aynı zamanda uygun bir görünüme de sahip. İlk Disney çizgi filmlerinin karakterlerini anımsatıyor. Arka planda muhteşem manzaralar varken ara sıra rakibinizi dövmeye ara verip manzarayı seyretmek için bir nedeniniz var. Caz müziği bir dövüş oyunu için en iyi seçim gibi görünmese de, Android'deki en iyi dövüş deneyimlerinden birini yaratmak için hepsinin birlikte ne kadar iyi çalıştığına şaşıracaksınız.

9. Street Fighter IV CE

En iyi Android dövüş oyunları listemizde, bir de Street Fighter var. En kalıcı dövüş oyunu serilerinden biri olan Street Fighter, ilk olarak 1987 yılında ortaya çıktı. Street Fighter IV CE ve konsol öncülleri arasında belirgin estetik farklılıklar olmasına rağmen, hala Android için mevcut en iyi dövüş oyunlarından biridir. Ayrıca, seriyi mobil cihazlara tanıtıyor.

Street Fighter IV CE ücretsiz olarak indirilebilirken, oyunun tamamı 4,99 dolardır. Oyunun kilidi açıldıktan sonra Ryu, Chun Li, Cammy ve Android'e özel Dan dahil olmak üzere 32 dövüşçü vardır. Ek olarak, bir dizi çok oyunculu oyuna veya klasik Arcade moduna katılabilirsiniz.

10. Zombie Ultimate Fighting Champ

Yakın gelecekte, Zombie Ultimate Fighting Champ oyununda, insanlara onları zombiye dönüştüren bir madde enjekte ediliyor. Çeşitli zombilerden oluşan bir takım kuruyor ve en güçlü zombi olan Papa Rainbow ile karşılaşmak için dört lig boyunca bir dizi müsabakaya katılıyorsunuz.

Neyse ki kontrol ettiğiniz zombiler de bir o kadar korkutucu ve çeşitlidir. Tombstone, WWE'nin The Undertaker'ının zombileşmiş bir versiyonunu andırıyor. Ayrıca, Johnluna bir kurt adam ve bir zombinin korkunç bir kombinasyonudur. Bir de Twisted Metal'in Sweet Tooth'unun zombi versiyonunu andıran Chuckles var. Her biri farklı parametreler, özel güçler ve zırh ve silah seçenekleriyle geliyor.

En iyi Android dövüş oyunları dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

En iyi Android dövüş oyunları listesi ne işe yarar?

En iyi Android dövüş oyunu listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunları keşfetmeniz mümkün. Zira, 10 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi Android dövüş oyunları listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız en iyi Android dövüş oyunu listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi Android dövüş oyunları listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, en iyi Android dövüş oyunu dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi Android dövüş oyunları listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. En iyi Android dövüş oyunu listemiz içerisinde, detaylı bir şekilde anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.