Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.12.2022

Diyelim ki, arkadaşınızla, eşinizle veya dostunuzla oynayacak oyun arıyorsunuz. Fakat, bulmak zor olduğu için de zorlanıyorsunuz. Şimdi, sizlere 2022 yılı için en iyi 2 kişilik oyunlar ile ilgili bilgi vereceğiz. Tabii, bu listemizde sadece 2 kişilik değil, 2'den fazla kişilik oyunlar da var. En iyi 10 2 kişilik oyun listemizde, bir sürü tavsiye yer alıyor. Önce, bu tavsiyelerimizi liste olarak paylaşacağız. Ardından ise, bu oyunları detaylı bir şekilde anlatacağız. Bu sayede, hangi oyunu neden tavsiye ettiğimizi de rahatça görmeniz mümkün. Şimdi, sizlerle listemizi paylaşalım. Ardından da, bu oyunları detaylıca konuşacağız.

En iyi 10 2 kişilik oyun

  1. It Takes Two
  2. A Way Out
  3. The Past Within
  4. Minecraft
  5. Fortnite
  6. Overcooked 2
  7. Call of Duty: Warzone 2
  8. Portal 2
  9. Snipperclips
  10. Destiny 2

 

En iyi 2 kişilik oyunlar

Şimdi, sıra geldi bu oyunları detaylandırmaya. Sonuçta, bu oyunları tavsiye etmemizin de bir sebebi olmalı, değil mi?

1. It Takes Two

A Way Out'un yaratıcılarının son oyunu It Takes Two, baştan sona işbirliği içinde oynanmak üzere tasarlanmış bir başka oyun. Bu kez, çiftin boşanma haberlerine üzülen kızları tarafından oyuncak bebeklere dönüştürülen bir karı koca ekibi olarak oynuyorsunuz.

Pixar ve Honey I Shrunk the Kids karışımı bir oyunla It Takes Two'nun tadına varabilir, antropomorfik bir kişisel gelişim kitabının sağladığı evlilik terapisini de işin içine katabilirsiniz. Mevcut en iyi eşli oyun, aynı zamanda bundan çok daha fazlası - küçük bir sihir.

2. A Way Out

En iyi 2 kişilik oyunlar listemizin 2. oyunu da, aslında o kadar da yabancı değil. A Way Out sadece eşli oynanabilen birkaç oyundan biri. Co-op asla bir ekstra gibi hissettirmiyor; ister balıkları birbirinize yönlendirmek için suyu sıçratıyor olun, ister bir duvar boşluğuna tırmanmak için sırt sırta verin, bir çıkış yolu bulmak için hücreler arasında bir keski geçirin.

Hatta sadece Connect Four veya basketbol oynayın, etkileşimin ölçeği ne olursa olsun her şey birlikte tatmin edici ve değerli bir şekilde eğlenmeniz için tasarlandı. Sizler hapishaneden çıkış yolu ve kefaret için bir adım arayan iki suçlusunuz. Ancak daha da önemlisi, bu macerayı bir çift olarak deneyimlemelisiniz.

3. The Past Within

Asenkron kooperatif oyunları oldukça nadirdir. Ancak The Past Within özellikle bu yönüyle istisnai bir oyun. Co-op yalnızca iletişime dayandığı için, sizin için en uygun olan cihazda oynayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, oyuna sahip olan bir arkadaşınız.

Oyun özünde bir bulmaca ve sizin gördüklerinizle arkadaşınızın gördükleri arasında nasıl bir ilişki olduğunu anlama beceriniz ne kadar ilerleyebileceğinizi belirliyor. Biriniz Geçmişte, diğeriniz Gelecekte oynadıktan sonra ikisinin nasıl ilişkili olduğunu belirlemeniz gerekecek. Arada bir şifre ya da gizli bir mesaj olabilir. Ancak güzelce yapılmış, sıklıkla ürkütücü ve asla tahmin edilemez. Rusty Lake ekibinin ilk kooperatif oyunu müthiş bir başarı.

4. Minecraft

Elbette, En iyi 2 kişilik oyunlar listemizde Minecraft da olacaktı. Evet, Minecraft her yerde popüler. Fakat, bunun iyi bir nedeni var. Sanal yapı taşı evreni yaratıcı ifade için sınırsız fırsatlar veriyor. Ayrıntılı mühendislik harikaları veya değersiz binalar inşa etmek için arkadaşlarınızla birlikte çalışabilirsiniz.

Alternatif olarak, sadece etrafta dolaşıp ortalığı kasıp kavurmak ve takılmak da mümkün. Belirli bir çerçeve olmadığından, siz ve arkadaşlarınız ister bir akşam eğlenmek ister kendi hızınızda üzerinde çalışabileceğiniz daha uzun bir proje olsun, her şeyi yapabilirsiniz.

5. Fortnite

Video oyunlarının arkadaşlarınızla oynadığınızda daha keyifli olduğu doğrudur ve Fortnite bunun parlak bir örneğidir. Daha da iyisi, çılgınca popüler Battle Royale modunun ücretsiz olarak sunulması. Haftalık mücadeleler işleri ilginç kılıyor, böylece her zaman yapacak yeni bir şeyiniz oluyor ve her sezon geldiğinde ve geçtiğinde, yeni yükseltmeler atılıyor ve olay örgüsü sessizce geliştikçe önemli harita değişiklikleri yapılıyor.

İşbirlikçi oyun için birçok tam sürümden daha iyi bir çerçeve, Epic'in hala Erken Erişim'de olan sevimli Save The World üs savunma / nişancı / hayatta kalma oyunu kombinasyonudur. Bir grup arkadaşınızla oynadığınızda kabuk dalgalarından kurtulma ve ideal üssü inşa etme şansınız daha yüksektir ve ayrıca size yardımcı XP destekleri verebilir ve Fortnite'ın muazzam nadir ürün koleksiyonundan bazılarını bulma şansınızı artırabilirler.

6. Overcooked 2

Overcooked 2'de şefler olarak belirli bir süre içinde çok sayıda yemek hazırlayın. Dört kişi oynadığınızda, mutfağın farklı tehlikeleri ve tuzaklarında gezinirken oyunun tüm kurallarını ve gereksinimlerini hatırlamak daha zor hale gelir. Bunun sonucunda ortaya çıkabilecek çılgınca oyunun bir sonucu olarak yalnızca en birleşik takımlar bu yemekleri zamanında teslim edebilecektir.

Bu kesinlikle tuhaf bir varoluşa sahip bir oyun - aşamalar çılgınca, menüler gittikçe daha karmaşık hale geliyor, vb. Ek olarak, çok eğlenceli. En yakın arkadaşların, ortakların ve aile üyelerinin bile tartışması muhtemel.

7. Call of Duty: Warzone 2

Benzer şekilde oynaması ücretsiz olan Warzone 2.0, tam da orijinal Warzone biraz bayatlamaya başlamışken muhteşem bir patlama ile geldi. 150 oyunculu karşılaşmaları aksiyonu garantiliyor, Gulag'da 2'ye 2 bir savaşta zafer kazanarak öldükten sonra anında canlanabiliyorsunuz ve her tura yapı kazandıran hedef dolu "sözleşmeler" alabiliyorsunuz. Ayrıca, konsollar ve bilgisayarlar arasında çapraz oynamayı tamamen destekliyor, böylece hangi platformu tercih ederlerse etsinler arkadaşlarınızla takım kurabilirsiniz.

Ayrıca, görevleri tamamladığınızdan, yükümlülükleri yerine getirdiğinizden, ganimet elde ettiğinizden ve - daha da önemlisi - hepsiyle birlikte kaçtığınızdan emin olmak için gerçekten işbirlikçi oyuna bağlı olan Escape from Tarkov'un Call of Duty uyarlaması olan DMZ'yi de içeriyor.

8. Portal 2

En iyi 2 kişilik oyunlar listemizin kesinlikle efsanelerinden bir tavsiye bu. Portal 2, mevcut nesil platformlarda mevcut olsaydı muhtemelen bu listenin başında yer alırdı. Oyunun şu anda sadece PC'de mevcut olması sizi korkutmasın. Oyunu oynayacak  bir arkadaşınız ve çalıştıracak bir bilgisayarınız varsa tamamdır. Zira, hayatınızın en iyi co-op deneyimlerinden birini yaşayacaksınız. Halihazırda zorlu olan orijinal oyuna kıyasla, co-op senaryosu zorluk derecesinde önemli bir artışa işaret ediyor. Her biri sevimli bir robotu kontrol eden siz ve bir arkadaşınız, bir test odasını tamamlamak için birlikte çalışmanız gerekecek ve sık sık hareketlerinizi ve eylemlerinizi hassas bir şekilde zamanlamanız gerekecek. Oyunculardan biri bir nanosaniye erken sıçrar veya bir düğmeye çok geç basarsa tüm strateji başarısız olur.

İletişim çok önemli hale geliyor ve her bir bilmeceyi çözmek çok daha tatmin edici hale geliyor. Bu sorunların üzerine Valve'in eşsiz mizahı geliyor ve GLaDOS bir kez daha yıldız oluyor. Arkadaşınıza beşlik çakmanız mümkün. Hatta, onunla taş-kağıt-makas oynamanız da mümkün. Dahası, özellikle hain hissediyorsanız, altından bir portal çekip zehirli çamura batırabilirsiniz.

9. Snipperclips

Bu iki oyunculu bulmaca oyununun temel önermesi o kadar akıllıca bir konsept ki, siz ve bir arkadaşınız herhangi bir şeyi çözmeye çalışmadan önce 30 dakikayı kolayca boşa harcayabilirsiniz. Her ikiniz de üst üste geldiğiniz yere bağlı olarak parçalara ayrılabilen düz, 2D bir karakter üzerinde kontrole sahipsiniz.

Bu beceriyi kullanarak aşamalardan geçmeli ve bulmacaları çözmelisiniz. Her biriniz küçük kağıttan insanınızı kontrol etmek için bir Joy-Con kullanıyorsunuz. Ayrıca, Switch'te iyi çalışan bir ton derinliğe sahip basit bir fikir.

10. Destiny 2

Diğer oyuncularla takım kurma yeteneği, Bungie'nin bilimkurgu destanının önemli bir bileşenidir. Birinci şahıs nişancı ve çevrimiçi çok oyunculu oyunun bir karışımı olan Destiny 2'deki mükemmel atış mekaniği, sizi ve arkadaşlarınızı çok uzun süre oynamaya devam ettirecek ya da en azından Destiny 3 piyasaya sürülene ve herkes gemiyi terk edene kadar. Mevcut birçok Macera, Saldırı, Gece Düşüşü ve altı kişilik baskınlara katılmanın yanı sıra dünyada karşılaştığınız rastgele oyuncularla da çalışacaksınız.

Bu ekstra ganimet parçası için rakip ordularıyla savaşma sorumluluğu, kelimenin tam anlamıyla gökten düşen Halka Açık Etkinlikler tarafından size ve yakınınızdaki herkese verilir. Bir şekilde bunu yapmaktan kaçındıysanız, bir arkadaş bulmak ve Destiny'ye kaydolmak için hala zamanınız var. Hemen bir Galaksi Muhafızı olun.

En iyi 2 kişilik oyunlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

En iyi 2 kişilik oyunlar listesi ne işe yarar?

En iyi 2 kişilik oyun listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunlar keşfetmeniz mümkün. Zira, 10 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyun seçip tadını çıkarabilirsiniz.

En iyi 2 kişilik oyunlar listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız en iyi 2 kişilik oyun listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

En iyi 2 kişilik oyunlar listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyun tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, en iyi 2 kişilik oyun dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

En iyi 2 kişilik oyunlar listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. En iyi 2 kişilik oyun listemiz içerisinde, detaylı şekilde anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.