Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.12.2023

EA Play ve EA Play Pro, Electronic Arts’ın (EA) abonelik tabanlı oyun servisleridir. EA Play, EA’nın en popüler oyunlarına sınırsız erişim sağlıyor. Dahası, yeni çıkan oyunların 10 saatlik deneme sürümleri, EA dijital içeriklerinde %10 indirim ve daha fazlasını sunar. EA Play Pro ise bir tık daha farklı. Zira, EA’nın premium oyunlarına sınırsız erişim, yeni çıkan oyunların tam sürümlerine çıkıştan önce erişim, EA dijital içeriklerinde %10 indirim ve daha fazlasını sunar. EA Play ve EA Play Pro, oyun tutkunları için kesinlikle harika fırsatları beraberinde getiriyor. Peki, bu servislerde hangi oyunları oynamalısınız? İşte, 2023 yılı itibarıyla en iyi 15 EA Play ve EA Play Pro oyunları.

En iyi 15 EA Play ve EA Play Pro oyunları (2023)

2023 yılı itibarıyla en iyi 15 EA Play ve EA Play Pro oyunları seçimlerimizi bu sefer listelemek yerine direkt olarak anlatacağız. Hazırsanız, şimdi anlatmaya geçelim:

1. FIFA 23

Herkesin bildiği üzere FIFA serisi, kesinlikle dünyanın en popüler futbol oyunudur. FIFA 23, gerçekçi grafikler, geliştirilmiş fizik, yeni modlar, lisanslı takımlar ve oyuncular, canlı sezon güncellemeleri ve daha fazlasını sunuyor. EA Play üyeleri, FIFA 23’ü 10 saatlik deneme süresiyle oynayabilirken, EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

2. Battlefield 2042

Battlefield 2042, yakın gelecekte geçen bir FPS (birinci şahıs nişancı) oyunudur. Ayrıca oyun, 128 oyunculu devasa haritalar, dinamik hava olayları, kişiselleştirilebilir silahlar ve araçlar, yeni uzman sınıfları ve modları sunuyor. EA Play üyeleri, Battlefield 2042’nin 10 saatlik deneme sürümüne erişebilirken, EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne çıkıştan önce erişebilirler.

3. Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars evreninde geçen bir aksiyon-macera oyunudur. Oyun, Galaktik İmparatorluk’un Jedi avcılarından kaçan genç bir Padawan olan Cal Kestis’in hikayesini anlatıyor. Ayrıca oyun, nefes kesici grafikler, akıcı ışın kılıcı dövüşleri, zengin keşif ve bulmaca ögeleri, ikonik karakterler ve mekanlar sunuyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

4. Mass Effect: Legendary Edition

2023 yılı itibarıyla en iyi 15 EA Play ve EA Play Pro oyunları listemizin 4. sırasına geldik. Mass Effect: Legendary Edition, Mass Effect serisinin ilk üç oyununu ve tüm DLC’lerini bir araya getiren bir remaster koleksiyonudur. Ayrıca oyun, Commander Shepard’ın galaksiyi Reapers adlı eski bir ırkın tehdidinden kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Oyun, geliştirilmiş grafikler, oynanış, karakter özelleştirme, seçimler ve sonuçlar sunuyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

5. The Sims 4

The Sims 4, hayal gücünüzü kullanarak kendi simlerinizi, evlerinizi, ilişkilerinizi ve hayatlarınızı yaratabileceğiniz bir yaşam simülasyonu oyunudur. Oyun, simlerin kişiliklerini, görünümlerini, becerilerini, kariyerlerini, hobilerini ve daha fazlasını belirlemenize olanak tanır. Ayrıca oyun, birçok genişleme paketi, oyun paketi ve eşya paketi ile sürekli güncelleniyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

6. Titanfall 2

Titanfall 2, dev robotlar ve pilotlar arasındaki savaşı konu alan bir FPS oyunudur. Oyun, Jack Cooper adlı bir askerin ve BT-7274 adlı bir Titan’ın hikayesini anlatan bir hikaye modu ve çeşitli modlar, haritalar, silahlar ve özellikler sunan bir çok oyunculu mod içeriyor. Ayrıca oyun, akıcı oynanış, heyecan verici aksiyon, duygusal senaryo ve yaratıcı tasarım sunuyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

7. Need for Speed: Heat

Need for Speed: Heat, Palm City adlı kurgusal bir şehirde geçen bir yarış oyunudur. Oyun, gündüzleri yasal yarışlara, geceleri ise sokak yarışlarına ve polis kovalamacalarına katılabileceğiniz bir açık dünya sunuyor. Ayrıca oyun, araç özelleştirme, performans geliştirme, çeşitli modlar, grafikler ve müzikler sunuyor. Bu yüzden de 2023 yılı için en iyi 15 EA Play ve EA Play Pro oyunları listemizin 7. sırasında. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

8. Dead Space 2

Dead Space 2, uzayda geçen bir korku-aksiyon oyunudur. Oyun, Isaac Clarke adlı bir mühendisin, Necromorphs adlı yaratıklarla dolu bir uzay istasyonundan kaçmaya çalıştığı hikayeyi anlatıyor. Ayrıca oyun, gerilimli atmosfer, korkutucu düşmanlar, yaratıcı silahlar, bulmacalar ve hikaye sunuyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

9. Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition, fantastik bir dünyada geçen bir rol yapma oyunudur. Oyun, Inquisitor adlı bir karakteri yönettiğiniz ve Thedas adlı bir kıtayı Fade Rifts adlı yarıklardan ve Elder One adlı bir kötülükten kurtarmaya çalıştığınız hikayeyi anlatıyor. Ayrıca oyun, geniş bir açık dünya, karakter özelleştirme, savaş sistemi, yan görevler, arkadaşlar, romanslar ve hikaye sunuyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

10. A Way Out

A Way Out, iki oyuncunun birlikte oynayabileceği bir macera oyunudur. Ayrıca oyun, Leo ve Vincent adlı iki mahkumun hapishaneden kaçışını ve sonrasında yaşadıklarını anlatıyor. Oyun, eşli oynanış, hikaye odaklı senaryo, çeşitli mekanlar, aktiviteler ve seçimler sunuyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

11. It Takes Two

It Takes Two, iki oyuncunun birlikte oynayabileceği bir platform oyunudur. Oyun, Cody ve May adlı bir çiftin, kızlarının sihirli bir kitap sayesinde oyuncak bebeklere dönüştüğü ve ilişkilerini kurtarmak için maceraya atıldığı hikayeyi anlatıyor. Ayrıca oyun, eşli oynanış, yaratıcı tasarım, çeşitli mekanlar, bulmacalar, mini oyunlar ve hikaye ile geliyor. Bütün bu sebepler de, 2023 yılı itibarıyla en iyi 15 EA Play ve EA Play Pro oyunları arasına girmesini sağlıyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

12. Unravel Two

Unravel Two, iki oyuncunun birlikte oynayabileceği bir platform oyunudur. Ayrıca oyun, iki yün yaratık olan Yarny ve Spark’ın maceralarını anlatıyor. Oyunda, eşli oynanış, güzel grafikler, fizik tabanlı bulmacalar, çeşitli mekanlar ve hikaye var. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

13. Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, bitkiler ve zombiler arasındaki savaşı konu alıyor. Genel olarak bir aksiyon oyunudur. Oyunda, 20’den fazla karakter sınıfı, 12’den fazla harita, çeşitli modlar, özelleştirme seçenekleri ve eğlenceli oynanış mevcut. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

14. Mirror’s Edge Catalyst

Mirror’s Edge Catalyst, parkur yaparak şehirde ilerleyen bir kuryenin hikayesini anlatıyor. Dahası bir aksiyon-macera oyunudur. Ayrıca oyun, ilk oyuna göre daha geniş bir açık dünya, daha iyi grafikler, oynanış, hikaye ve karakterlerle karşımızda. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

15. Burnout Paradise Remastered

2023 yılının en iyi 15 EA Play ve EA Play Pro oyunları listemizin sonuna geldik. Burnout Paradise Remastered, Paradise City adlı kurgusal bir şehirde geçen bir yarış oyunudur. Oyun, ilk oyuna göre daha yüksek çözünürlüğe sahip. Dahası, daha iyi grafikler, daha fazla araç, mod, müzik ve tüm DLC’leri içeriyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, oyunun tam sürümüne sınırsız erişebilirler.

Şimdi, 2023 yılı itibarıyla en iyi 15 EA Play ve EA Play Pro oyununu tanıttık. Bu oyunlar, farklı türler, temalar, grafikler ve oynanışlarla karşımıza çıkıyor. EA Play ve EA Play Pro üyeleri, bu oyunlara sınırsız erişim, indirim ve daha fazla avantaj elde ediyor. Siz de bu servislerden birine abone olup, bu oyunları deneyimlemek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca, EA Play ve Pro oyunları listesini arayanlar için de sitemizde liste mevcut. Tabii, birçok farklı başlıkta da yazılarımız sizi bekliyor. Mesela, En iyi araba oyunları rehber yazımız var. Sonra, En iyi korku oyunları da sizi mutlu edecektir. Ardından, En iyi oyun telefonu seçimlerimize göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Dahası, 2023 en iyi filmler seçimi dahi yaptık. Bunlar ve çok daha fazlası sitemizde sizi bekliyor. Şimdi, bol keyifli oyunlar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.