Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 29.04.2020

Bu yazımızda sizlere son dönemlerin en popüler olan Mount and Blade 2: Bannerlord modlarından bahsettik. Sizler için seçtiğimiz en iyi bannerlord modlarını aşağıda görebilirsiniz. UYARI! Oyun daha erken erişimde olduğundan modları kurmadan önce save dosyalarınızı yedekleyin!

AutoBlocker:

Bu mod oyuna birkaç farklı blocklama modu getiriyor. Sağ tıka basılı tutunca otomatik blocklama, Basılı tutarken fare ile yön verme vb.

BannerPeasants:

Bu mod sayesinde oyuna eklediğiniz sancağınızı sava sırasında askerlerinizin taşımasını sağlıyor. Fakat sancağı taşırken kalkan kullanamıyorlar. Yine de görüntü ve verdiği hissiyatı göz önünde bulundurursak buna değer.

Fast Dialogue:

Bu mod sayesinde haritada üzerine tıkladığınız hep NPC ile doğrudan savaş menüsüne geçebiliyorsunuz. Eğer savaşmak istemiyorsanız savaş menüsündeki konuşma butonuna tıklayarak oyunun bize sağladığı konuşma menüsüne geçiş yapabilirsiniz. Özellikle yağmacılarla karşılaştığınızda çok yaralı olacaktır.

Xorberax's Cut Through Everyone:

Bu modumuz ise sadece oyundaki çift elli baltalarda ve adını hatırlamadığım ucundaki keskin yerin hilal şeklinde olduğu çift elli silahlarda geçerli. Bu mod sayesinde savaş sırasında hıza bağlı olarak birden fazla kişi kesebiliyorsunuz. Eğer yavaş bir şekilde gidiyorsanız hasarınız vurduğunuz her kişide azalır.

Troop Collision And Siege Tower And Castle Stairs Fix:

Adını yazana kadar 3 yaş yaşlandıran bu modumuz oyuna aslında bir "fix" getiriyor. Oyunda atınızla ilerlerken piyadeler kenara çekiliyor ve böylece savaşta piyadelere takılma sorunu yaşamıyorsunuz.

Better Time:

Diyelim ki büyük bir ordu kurdunuz ve haritada ilerlerken çok yavaş ilerliyorsunuz. Bu mod size Mount & Blade: Warband'daki 8x hızlanma modunu getirir. Böylece haritada daha hızlı hareket edersiniz.

Dismemberment:

Tam anlamıyla gerçekçilik arayanlar ve en önemlisi ruh hastası psikopatlar -me- için yapılmış bu m0d size savaş sırasında düşmanın uzuvlarını koparma özelliği veriyor.

Party Screen Enchancements:

Bu mod birlik arayüzüne 3 farklı buton ekler. İlk buton tek bir yükseltme seçeneği olan birlikleri hızlıca yükseltir (Büyük ordular için), İkinci buton askerlerinizi yukarıdan aşağı piyadeler-okçular-süvariler olacak şekilde ve kendi aralarında levellerine göre dizer, Üçüncü buton ise tutsakları hızlıca birliğe katar.

Diplomacy Reworked:

Bu mod sayesinde herhangi bir şehrinize girip bir kısayol aracılığıyla istediğiniz krallığın lideriyle konuşup savaş açabilir veya barış antlaşması yapabilirsiniz.

Bannerlord Tweaks:

Bu mod sayesinde oyunu kendi keyfinize göre zorlaştırabilir veya kolaylaştırabilirsiniz. Mesela turnuvalardan kazandığınız para ve exp. puanını artırabilir, namınızın grup büyüklüğünüzü ne kadar etkileyebileceğini ayarlayabilirsiniz. Yani oyunun kodlamasıyla uğraşmadan bir menü sayesinde her şeyi değiştirebilirsiniz.

Benden bu kadardı. Hepinize iyi eğlenceler !

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.