EIDOS Montreal’den, Thief için “ilginç” açıklama!

EIDOS Montreal’den, Thief için “ilginç” açıklama!

"Senin olan, benimdir" -Thief

1998 yılında dünya oyun sektöründe sansasyonel bir etki yaratan Thief oyunu, hepimizin de bildiği gibi EIDOS Montreal tarafından günümüz teknolojisi ile yeniden karşımıza çıkarılacak. Efsane firma EIDOS, yayınladığı ilk fragman ve görüntüler ile yüksek bir ilgi toplamıştı. Şimdi gelen açıklama, bu ilgiyi 5’e bile katlayabilir derecede.

image_thief-21802-2672_0018Firmanın Stephane Roy’u, yeni gelecek olan Thief’in birçok platform üzerinden piyasaya sürüleceğini, fakat PC için sürülecek olan versiyonun diğerlerinden “tamamen” farklı olacağını açıkladı. PC üzerinden klavye ve fare ile oynayacağımız oyun, acaba sadece “oyun mekanizması” yönünden mi farklılık gösterecek? Söz konusu konu hakkında Stephane Roy, şu şekilde bir yorum yaptı:

“Şu konuda sizi temin ederim ki, oyunun PC versiyonu bizler için çok önemli. Sadece Thief’i klavye ve fare ile oynamak tamamen farklı bir olay ve bu konudaki desteğin tamamını verebilmemiz çok önemli. Oyunun PC versiyonunu yaparken bir PC oyuncusu gibi düşündük, konsol versiyonu ise ayrı bir canavar oldu. Bu oyunu alırken düşüneceğiniz ilk şey, oyunun PC versiyonunun bir kopya olmadığı olmalıdır.”

Bütün bunların dışında, oyun sektörü içerisinde dönüp duran bir söylenti, Stephane Roy ve Nixxes stüdyosu ile ilgili. Bilindiği üzere, Nixxes, Thief’in PC versiyonunun arkasındaki firma. Roy’un neden firmanın ismini vermediği, birçok yorumcunun kafasında soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Oyunun PC versiyonundaki grafik ve senaryo modu ile ilgili herhangi bir detay vermeyen Roy, sözlerini bu şekilde bitirdikten sonra bizleri Thief fragmanı ile tekrar baş başa bırakıyor.

İyi seyirler.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın