EA, gelecek nesil planları için ekipte değişiklikler yapıyor

EA, gelecek nesil planları için ekipte değişiklikler yapıyor

Montreal temelli stüdyo, geniş çaplı işten çıkarma durumunda kaldı.

Electronic Arts bugün şirketin gelecek nesil ve mobil planları için ekiplerindeki fazlalıkların çıkarıldığını duyurdu. EA adına konuşan temsilci, “EA dikkatini yeni platform ve mobil oyunlar için toplama çalışmasında” açıklamasında bulundu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

20120228eamontrealBu durumda, daha büyük organizasyonlar adına ekip boyutumuzu biraz daraltıyoruz. Bunlar EA için büyük çabalar harcayan insanlar adına çok önemli kararlar; ve müsait olduğumuz en kısa zamanda bu insanları tekrar yeni roller için alacağız.”

İşlerimizi yoluna sokma çalışmaları, EA’nin yeni nesil oyunları oyuncular adına en büyük deneyim olarak sunma konusunda yardımcı olacak.”

İşten çıkarma çalışmaları geniş çaplı olarak gerçekleştiriliyor ve özellikle Montreal mobil oyun stüdyosunda bu etki oldukça büyük. Montreal dahilinde yapılan planlamalara göre 200-250 kişilik bir çıkarma gerçekleştirildi.

EA sayı konusunda resmi bir açıklama yapmasa da, işten çıkarılanların sayısının “fazla” olduğu, öte yandan Montreal stüdyosunun “kapanmayacağı” biliniyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.