EA 350 çalışanın işten çıkarıldığını onayladı

EA 350 çalışanın işten çıkarıldığını onayladı

EA, işsiz kalan çalışanlarına ne yapacakları konusunda da bilgi verdi.

EA, son zamanlarda maddi anlamda istediğini alamamış köklü bir firma. Battlefield 5 ile satış anlamda pek bir başarı sağlayamamıştı. Ancak Anthem ve Apex Legends, biraz da olsun EA’in yüzünü güldürmüş, düzlüğüne çıkmasına yardım etmişti. Yeterince yardım etmemiş olacak ki, EA küçülmeye gittiğini ve çalışanlarını işten çıkardığını kabul etti. Hatırlayanlarınız olacaktır, böyle bir durumla daha önce de karşılaşmıştık. Activision Blizzard tam 800 çalışanı ile yollarını ayırmıştı. Doğrusu, böyle bir furyanın devam etmesi üzücü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA ekibi, işsiz kalan çalışanlarına iş bulma konusunda yardımcı olacak

EA’in işine son verdiği 350 kişi de pazarlama ve yayıncılık bölümlerinde görev alan kişilerdi. Bununla kalmayan firma, Japonya ve Rusya’daki varlığını da azalttı. EA CEO’su Andrew Wilson, oyunculara farklı yollarla hizmet etmek istediğini ve işten çıkarılanların tazminatlarını eksiksiz olarak alacağını söyledi. Ek olarak, “Bunlar önemli ama çok zor kararlar. Bu kararları almakta oldukça zorlandık. Burada arkadaşız ve meslektaşız. Herkesin katkılarına değer ve önem veriyoruz. Önceliğimiz ise işten çıkarılanların yeni firmalarda iş bulmasına yardımcı olmak.” sözlerine yer verdi.

EA gibi büyük bir firmanın böyle büyük bir kitleyi işten çıkarması oldukça üzücü bir durum. Ancak onların yeniden iş bulmasına yardımcı olacaklarını söylemiş olmaları çok nazik bir hareket. Umarız sözlerinde dururlar da bunu gerçekten eyleme dökerler. Yine umarız ki bu haber, bu tür işten çıkarılma haberlerinin sonuncusu olur.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.