Menü
https://leadergamer.com.tr/playstation-move-icin-yeni-bir-video/
Beklenenler , E3 13 Haziran 2010 12:07

E3: Beklenenler ve Dedikodular

E3 resmi olarak ayın 15’inde başlıyor ve bu sayede, oyun dünyası sonunda yıl boyunca dolaşan dedikodu ve spekülasyonlara bir son verecek. İşte bu yüzden, G4 […]


E3 resmi olarak ayın 15’inde başlıyor ve bu sayede, oyun dünyası sonunda yıl boyunca dolaşan dedikodu ve spekülasyonlara bir son verecek.

İşte bu yüzden, G4 festivalde görebilme olasılığımız yüksek olan olan, ya da bir şekilde orada olacak olan oyunların bir listesini oluşturdu.

Bu listede dedikodusu dolaşan oyunlardan bazıları ya da kesin olarak orada olması beklenenler var, ama onlarla ilgili az bilgimiz var.

Aşağıda başlıkları okuyun ve aklınızda bir şeyler muhtemelen oluşacaktır.

Kaynağın tamanını burada bulabilirsiniz.

 • Starhawk: Trademarks geçen sene duyurmuştu, ve bu sene Mart ayındaki bir dedikodu da bazı MMO elementlerini içereceğiniz söylüyor. Belki.
 • The Legend of Zelda: Reggie oyunun E3’te yer alacağını zaman zaman söylemişti, ancak kim bilebilir ki. Nintendo son anda bize bir şaka yapabilirdi. Ama nihayet yapmayacak, eğer yaparsa Pat isyan edecek. Miyamoto oyunun E3’te görmemiz muhtemel Wii Vitality Sensorünü kullanacağını söyledi.
 • Silent Hill: Konami basın toplantısını canlı olarak yayınlıyor, bu yüzden haberin anca o zaman doğrulanacağını umuyoruz. Oyunun aynı zamanda FPS olacağı da söylentiler arasında.
 • Metal Gear Solid: Rising: Bu başlıktaki detaylar korkunç, ama umuyoruz ki Konami’nin basın toplantısında gösterilmemezlik yapmaz.
 • Pikmin 3: Miyamoto’ya göre, evet, yapım aşamasın, ama E3’te olacak mı? Kimsenin emin olamadığı şeylerden.
 • Golden Sun DS:  G4 gibi Geçen sene E3’te duyurulmuştu daha sonra nereye kaybolduğunu kimse bilmiyor. G4’e böyle bir şeyin olduğunu hatırlattığı için minnettarız.
 • Sonic Free Riders for Natal: Hala bir söylenti ancak Joystiq ‘in bir kaynağına göre hala gerçek.
 • Resistance 3: LA’daki billboardlar ve Sony tarafından yayınlanmış bir araştırma sayesinde neredeyse üzerinde çalışıldığına dair tamamen eminiz. Ama Sony’nin ne zaman, nerede, ya da nasıl duyuracağı hala bir muamma. Ayrıca ne zaman böyle bir şey olsa, oyuna bir ambargo geleceğine alıştık artık.
 • Saints Row 3: İşte bu doğrulandı. THQ bir süre bunun üzerinde durdu ve bu yılın başında Brian Farrell oyunun festivalde olacağına dair söz verdi.
 • Batman: Arkham Asylum 2: VGA’nın Aralık 09‘da doğrulanan oyun bu seferki için yeterli olmayabilir. Bu konuda G4’e katılıyoruz. Ama Warner tekrar bizi şaşırtabilir. Şaşırtması gayet güzel olabilir aslında.
 • Beyond Good & Evil 2: Ubisoft bunu söylediğimiz için üzgünüz ama ,  böyle bir oyunun olduğuna dair ya da olmadığına dair bişey söyle de hepimiz bir rahat edelim. Teşekkürler.
 • Half-Life 3: Tanrı aşkına. Eğer interneti kasıp kavuran bir dedikodu varsa o da bu olmalıydı. Ama ciddi ciddi bu Valve’nin suçu. Portal 2’nin iptal edilmesini ve “süpriz” bir şekilde tekrar düzenlenmesinden sonra tekrardan bütün her şeyin iptalinin ardından bu artık merak konusu değil. Eğer süpriz bir şey duyurulacaksa, Microsof ya da Sony’den birindden gelecek bu haber, ya da ikisinden. Bunun  Source Engine mi  HL2: Ep3 ve ya HL3, mü olacağını bekleyip göreceğiz. Doğrulamak için günler boyu süren geceler bizi beklemesi lazım, ancak bir “süpriz” olması daha iyi. Gerçekten iyi.
 • The Last Guardian: Udea bu sene yeterli bilgi’nin duyurulacağı hakkında bize söz verdi. E3 bunun için iyi bir yer mi? Bunun için dört gözle bekliyoruz. Udea’dan bir isteğimiz var: Gözlerimizin kör olmasına izin verme lütfen. Teşekkürler.
 • Grand Theft Auto V: Rockstar E3’te yok, ama Microsoft’ta veya Sony’nin basın toplantısında Take-Two’yu durdurabilecek bişey yok. Duyulsun ya da duyulmasın, hiç bir şekilde şaşırmayacağız.
 • Elder Scrolls V: Bethesda gelecek hafta The Hunted, Brink, RAGE, ve Fallout: New Vegas’ı gösterecek, bu yüzden şimdilik E3’te duyurulacak bir şey yok. Ama bir diğer Elder Scrolls için tam zamanı olması ve MMO’ya uyarlanmış bir diğer seri de olabilmesi umudumuzu kaybetmememize yetiyor.Eğer biri bile açıklansa Ağustos ayında paramızı Gamecom’a yatıracağız.
 • PSP2:Eğer söylenti gerçekse, E3’te muhteşem bir şekilde kutlanacak. Haberin mutlu etme ve sinir etme olasılığı eşit. Bekleyeceğiz, ancak kesin bir şey söylemiyoruz.
 • PSN+: Gerçek, ve daha detaylı bilgiler Sony’nin Salı günkü konferansında bildirilecek.

E3. Gelecek hafta. Sonunda. Hepsi doğrulanacak. Belki.

Gökhan GIRGIN Editör