E-sporlar için ezber bozan teknolojinin adı, AMD Radeon RX 460

E-sporlar için ezber bozan teknolojinin adı, AMD Radeon RX 460

AMD yeni ekran kartında e-spor oyuncularını da düşündü.

AMD, Radeon RX ailesinin en yeni üyesi, yüksek çözünürlükte akıcı oyun deneyimi ve akıcı yayın ihtiyacı duyan e-spor oyuncuları için geliştirdiği AMD Radeon RX 460 grafik kartını duyurdu. Gelecek odaklı teknolojiler hedef alınarak geliştirilen grafik kartı, son derece sessiz soğutma çözümü ve 75 watt altı güç tüketimi ile ülkemizde 137$’dan başlayan fiyatlarla pazara sunulacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

AMD Radeon RX 460

En popüler e-spor oyunlarında muazzam bir performans sağlayan AMD Radeon RX 460 aynı zamanda en güncel AAA oyunlara güç veren gelecek nesil DirectX 12 ve Vulkan API’larına da destek veriyor. Radeon RX ailesinin yeni üyesi RX 460, 14’e kadar işlem birimi, 2/4 GDDR5 bellek ve 2.2 teraflops işlem gücüne rağmen tükettiği 75 watt enerji ve sunduğu yüksek performans ile internet kafeler için ideal bir çözüm olarak tasarlandı.

AMD Radeon RX 460 Özellikleri

Üst Seviye 1080p Oyun Deneyimi – Oyuncular tarafından en fazla tercih edilen çözünürlük için optimize edilen AMD Radeon RX 460 grafik kartı League of Legends, Overwatch ve DOTA gibi en popüler e-spor oyunlarında 1080p çözünürlükte üst seviye bir FPS performansı vaat ediyor. Ürün ayrıca AMD Virtual Super Resolution özelliği sayesinde görüntü bozukluklarının önüne geçerken, Radeon Settings üzerinden gecikme sürelerini azaltıp, AMD FreeSync teknolojisine sahip olan monitörlerde yırtılma ve takılma olmadan bir oyun deneyimi sağlıyor. AMD Radeon RX 460 ayrıca DirectX 12 ve Vulkan gibi geleceğe odaklı API’lar ile tam uyum sergiliyor.

Cool & Quiet Gaming – 14nm FinFET üretim süreci için optimize edilen devrimsel Polaris mimarisi sayesinde yeni AMD Radeon RX 460 GPU’ları ses seviyelerini ısı derecesi ve iş yüklerine göre dinamik olarak optimize eden sessiz oyun özellikleri içeriyor. Güç bağlantısı bulunmayan AMD Radeon RX 460, yükseltme planlayan oyuncular için ideal bir tak oynat çözüm.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Büyüleyici HDR renkleri – Sahip olduğu yeni görüntü motoru ile AMD Radeon RX 460 yeni nesil HDR içerik ve monitörlerde oyun veya video oynatma için hazır.

Ezber bozan kontrol – Polaris mimari tabanlı AMD Radeon RX 460’in özel olduğu kadar ona eşlik eden yazılım da aynı şekilde özel. Radeon Software sürücüleri kutudan çıktığı andan itibaren kullanıcıların donanımlarından en üstün performansı almaları için tasarlandı.

AMD’nin yeni Radeon RX 460 kartı ülkemizde Ağustos ayı içerisinde satışa sunulacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.