Dr. Disrespect, PlayerUnkown’s Battlegrounds geliştiricisi tarafından, özel olarak banlandı

Dr. Disrespect, PlayerUnkown’s Battlegrounds geliştiricisi tarafından, özel olarak banlandı

Dr. Disrespect adlı kullanıcının 630 binden fazla takipçisi bulunuyor.

PlayerUnkown’s Battlegrounds, Steam üzerindeki anlık olarak en çok oynananlar listelerinde üst sıralarda yer alıyor. Oyunu oynayanların dışında, oyununun oldukça güçlü bir izleyici kitlesi de bulunuyor. PlayerUnkown’s Battlegrounds, Twitch üzerinden yapılan yayınlarda yine en çok izlenen oyunlar  arasında yer alıyor. Dr. Disrespect, Twitch üzerinden PlayerUnkown’s Battlegrounds yayınları yapan bir kullanıcı. Dr. Disrespect’in Twitch üzerinde 650 binden fazla takipçisi bulunuyor ancak oyunda yaptığı bir hareketle, birçok takipçisinden tepkiler aldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlegrounds

Dr. DisrespectPlayerUnkown’s Battlegrounds yayını yaparken, oyunda bir takım arkadaşını öldürdü. Oyunun kuralları çerçevesinde, herhangi bir takım arkadaşını öldürmek yasak. Bu yüzden Dr. Disrespect yaptığı hareketle birçok yerden tepki çekti ve sonra Dr. Disrespect, canlı yayında banlandı. Oyunun yaratıcısı olan PlayerUnknown, Twitter hesabından, “Eğer kural çiğnenmişse, kim olursa olsun, onun için kötü olacak.” diye bir açıklamada bulundu. Dr. Disrespect, kuralları istediğim yerde, istediğim zaman çiğneyeceğim diye cevap verince yaratıcı, küfürlü bir şekilde kurallara uyması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Dr. Disrespect, geliştirici Bluhole‘u tehdit etti. Bu olaylardan sonra Dr. Disrespect, yeni bir hesap ile PlayerUnkown’s Battlegrounds yayınları yapmaya hala devam ediyor.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR merakınız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir.

Eğer tüm bunlar ilginizi çekmediyse, daha güncel bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme (Açık Beta) yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.