Dolphin ile Nintendo Switch, Nintendo GameCube oyunlarını açabiliyor

Dolphin ile Nintendo Switch, Nintendo GameCube oyunlarını açabiliyor

İnternetin tartıştığı en büyük noktalardan biri de bu emülatör yüzünden konsolun bozulup bozulmayacağı.

Meşhur oyun emülatörü Dolphin, Nintendo Switch içerisinde kullanılabilir hale getirildi. Mizumi ismindeki bir kullanıcının yüklemiş olduğu videoya göre Nintendo GameCube oyunları Super Smash Bros. ve Paper Mario oynayabilmeniz mümkün. Video sayesinde görebiliyoruz ki emülatörün ana menüsünde sabit 60 FPS değeri varken Super Smash Bros.’ta 24-26, Paper Mario’da ise 25-39 arasında FPS değerleri alınıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nintendo Switch Nintendo GameCube Dolphin

Dolphin ile Nintendo Switch, Nintendo GameCube oyunlarını açabiliyor

Alışkın olduğumuz Dolphin arayüzü içerisinden Nintendo GameCube oyunlarını istediğiniz gibi seçebilmeniz mümkün. Şimdilik sadece iki oyun görücüye çıkmış olmasına rağmen taşınabilir bir konsolda Nintendo GameCube oyunları oynayabilmek eğlenceli görünüyor. Mizumi’nin söylediğine göre emülatör henüz dock modundayken çalışamıyor. Elde oynandığı esnada da joy-con’ların takılı olması gerekli. Bu sebeplerden ötürü emülatör yardımıyla sadece tek kişilik oyunların oynanabilmesi mümkün.

Ayrıca Mizumi’nin gözlemlerinden bildirdiği notlara göre konsolunuza Dolphin yüklemeniz halinde bozulmasının ya da Nintendo servislerinden uzaklaştırılmanız imkansız. Mizumi’nin söylediklerine nazaran YouTube yorumları da neticede bunun bir Nintendo cihazı olduğunu dolasıyla riskin her zaman var olduğunu söyleyenlerle dolu. Emülatör geliştirilmeye devam edilirken bir yandan da bilgisayarda Nintendo Switch kullanmanıza yarayan emülatör RyujiNX gelişmeye tam gaz devam ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.