Avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 26.01.2017

DiRT 4, biraz önce yapılan bir açıklama ile birlikte PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için, geliştirici ekibin sitesi üzerinden duyuruldu. Codemasters tarafından geliştirilecek olan bu yapıt, açıklamalara göre Haziran 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Eğer dilerseniz hemen aşağıdan öncelikle oyunun duyuru videosuna bir göz atalım. Ardından da biraz detaylardan bahsedeceğiz. Çünkü ana serinin 4. oyununda bazı önemli gelişmeler bulunuyor.

Serinin bir önceki oyunu olan DiRT Rally üzerine başarılı bir oyun kurduklarını belirten geliştirici ekip, serinin yeni oyunu için Your Stage isimli benzersiz bir mod duyurdu. Your Stage sayesinde oyun içerisinde kendi ralli rotamızı oluşturabileceğiz. Neredeyse sınırsız sayıda farklı ralli pisti oluşturmamıza olanak sunan Your Stage, diğer çevrim içi oyuncular ile de paylaşılabilecek. Oyunda yine bir kariyer modu bulunacak fakat geliştirici ekibin dediğine göre, kariyer modu bir önceki oyunlardaki gibi oyuncunun yeteneğini sürekli olarak geliştirecek şekilde tasarlanmış bir yapıya sahip olsa da, Your Stage gerçekten benzersiz olacak ve oyuna bambaşka bir eğlence seviyesi katacak.

DiRT 4 duyuruldu

Peki, bu sefer oyun nasıl geliştirildi dersiniz? Yapılan açıklamalara göre Codemasters bu sefer gerçek rallicilerle çalıştı. Bu rallicilere örnek vermek gerekirse, Kris Meeke, Oliver Solberg ve Petter Solberg isimlerini verebiliriz. Tüm bunların haricinde, bir önceki oyunlarda olduğu gibi, yardımcı partnerimiz bizimle konuşabilecek, bir yorumcu olacak ve bir de sunucu olacak oyunun içinde. Amerikan ve İngiliz oyuncular için ayrı olacak olan bu kadroda, Jen Horsey ve Nicky Grist gibi bilindik isimler bulunuyor. Ayrıca oyun içerisinde Michigan, Nevada, California, Baja, Mexico ve Landrush bölgelerinde de ralli pistleri bulunacak.

EVO6_Aus_5

Eğer yarış oyunlarına veya özel olarak ralli oyunlarına yeni bir oyuncuysanız, merak etmeyin. Çünkü DiRT 4 ile Washington bölgesinde bulunan DirtFish ralli okulu, sanal olarak size yardım edecek ve oyundaki ilk adımlarınızı, bu okuldan öğreneceğiniz şeyler ile atacaksınız. Haberimizi bitirirken, tekrarlayalım. DiRT 4; PlayStation 4 başta olmak üzere PC ve Xbox One platformları için Haziran 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Kariyer, Your Stage ve çoklu oyuncu modlarını içerisinde bulunduracak olan bu oyun, geliştiricilerin açıklamasına göre serinin en geniş oyunu olacak. Bakalım oyun çıktığında da gerçekten oyuncular bu şekilde düşünebilecek mi?

RXL_Mont_5

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.