Diablo 3, PS3 için yeniden tasarlandı!

Diablo 3, PS3 için yeniden tasarlandı!

PS3'te Diablo 3 oynamak çok kolay.

PC’ye odaklı oyunları ile tanınan Blizzard ilk olarak PC için piyasaya sürdüğü Diablo 3‘ü konsollar için hazırladığını da duyurduğunda herkes çok şaşırmıştı. Kontrol sistemi ve dahası paylaşıldıktan sonra merak yerini soru işaretlerine bıraktı. İşte yapılan bir röportajda bu soru işaretlerini gidermek için Diablo 3 konsol geliştirici grubunun başındaki isim Matthew Burger soruları yanıtladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Diablo_PS3 screens surface (2)Diablo 3’ün PlayStation 3 için bir PC portu olmadığını konsol için özel bir grubun bir araya gelip oyunu yeniden tasarladığını anlatan Matthew Burger oyun da bazı değişiklikler yaptıklarından bahsetti.

PC’deki item ve skill sistemini değiştirip dairesel bir halde PS3 kontrolörü için yeniden tasarladıklarını belirten Burger böylece USB klavye ve fare gereksimini ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Matthew Burger, analog tuşlarla kalabalık düşmanlar içinde zorlanacağını düşündükleri için Diablo 3’ün PS3 versiyonuna “Evade” yani sağ sola zıplayarak kaçma özelliklerini eklediklerini ve böylece PC’nin kolay kontrol sistemi ile PS3’ü eşitlemek istediklerini söyledi. Burger PS4 için çalışmalarının devam ettiğini de ekledi.

Bunların yanında Move desteğini eklememelerinin nedeninin kontrolör ile tam bir konsol deneyimi yaşatmak olduğunu belirten Burger, DLC hakkında sorulan sorulara ise Blizzard’ın oyunlarını oyundan sonra zaten desteklediğini eklenti paketlerine gerek olmadığını söyleyerek konuşmasını bitirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.