Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 06.03.2021

Blizzard, Diablo 2 ve Diablo 2 Resurrected arasında kayıt dosyası aktarımının mümkün olacağını söyledi. Oyuncuları sevindiren haber, birinci ağızdan geldi. IGN’e konuşan oyun yapımcısı Matthew Cederquist, “Evet! Eski oyundaki kayıt dosyalarınızı saklayabilirsiniz.” dedi. Matthew Cederquist, açıklamalarına devam etti ve konuyla ilgili biraz daha detay verdi. Gördüğümüz kadarıyla, geliştiricilerin şansı bir hayli yaver gitmiş. Ayrıca Matthew Cederquist, ortaya çıkan işten ekipçe memnun olduklarını ifade etti.

Diablo 2 ve Diablo 2 Resurrected arasında kayıt dosyası aktarımı yapılabilecek

Oyunun yapımcılarından Matthew Cederquist daha fazla detay vererek, “Diablo 2 Resurrected üzerinde çalışırken, eski kayıt dosyalarının çalışıp çalışmayacağını merak ediyorduk. Bu yüzden, eski kayıt dosyalarını bir şekilde okutmaya çalıştık ve işe yaradı! Yani evet, yerel tek oyunculu kaydetme dosyalarınız taşınabilir olacak. Yaptığımız şey işe yaradığında gerçekten çok sevindik ve bunun, eklediğimiz en önemli özellik olduğunu düşündük.” dedi. Matthew Cederquist, oyun hakkında kaydedilen ilerlemeden memnun olduklarını da ekledi.

Diablo 2 Resurrected, Blizzard Entertainment tarafından geliştiriliyor ve oyunculara; 4K çözünürlüğe kadar dinamik ışıklandırma, yenilenmiş animasyonlar ve yenilenmiş büyü efektleri sunuyor. Oyun bu sene içinde PC, PlayStation 4, PlayStation 5, XboxOne, Xbox Series X, Xbox Series S ve Nintendo Switch platformlarına çıkışını gerçekleştirecek. Aynı zamanda, oyun çıktığında platformlar arası oynama özelliğini de sahip olacak. Diablo 2 Resurrected’i şimdiden deneyimlemek isteyen oyuncular, Battle.Net sitesi üzerinden oyunun Alpha erişim koduna erişim talep edebilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.