Devil May Cry 5 hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor

Devil May Cry 5 hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor

Oyunun PlayStation 4 platformuna özel olması ile alakalı ve karakterleri hakkında yeni bilgiler var bu sefer.

Son birkaç haftadır sürekli Reddit üzerinden Devil May Cry 5 hakkında sızdırmalar alıyoruz. İlk sızdırma haberlerinde oyunun neredeyse tüm detaylarını öğrenmiştik. Ayrıca oyunun PlayStation Experience 2017 sırasında duyurulacağını da anlamıştık. Bundan sonra sızdırılan bilgilerde ise oyunun tamamen PlayStation 4 konsoluna özel olabileceği belirtiliyordu. Bugün sızdırılan yeni bilgilerde ise oyunun önce PlayStation 4 konsoluna özel olarak çıkacağı, ardından da PC için çıkacağı belirtildi. Bunun haricinde, Devil May Cry 5 içerisinde oynanabilir birçok karakterin bulacağı söylendi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Devil May Cry 5 hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor

Reddit üzerinden gelen yeni bilgilere göre Devil May Cry 5 şu an sadece PlayStation 4 ve PC için, Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor. Oyun ilk olarak PlayStation 4 konsoluna çıkacak ve bir süre de bu konsola özel kalacak. Muhtemelen tam 1 sene sonra da oyun PC için çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun başka platformlar için çıkacağı da şu an düşünülmüyor. Yani, Xbox One ve Nintendo Switch kullanıcıları eğer Devil May Cry 5 oynamak istiyorsa, PC veya PlayStation 4 almak zorunda gibi görünüyor.

Tüm bunların haricinde, sızdırılan bilgilerin devamına göre Devil May Cry 5 içerisinde 3 farklı oynanabilir karakter olacak. Bu karakterlerden ilki ise Vergil olacak. İkinci oynanabilir karakter ise Lady olacak. Seride ilk defa oynanabilir olarak sunulacak olan Lady, daha çok uzun menzilli saldırılar yapabilecek. Son olarak oyuncuların karşısına çıkacak oynanabilir karakter ise Trish olacak. Son olarak ise, sızdırılan bilgilere göre oyunun oynanışı, serinin önceki oyunlarına göre çok farklı olmayacak ama kesinlikle hem seriye yeni gelen oyuncular bu oyunu kolaylıkla öğrenebilecek, hem de serinin severleri istediğini bulabilecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.