Devil May Cry 4: Special Edition İnceleme

Devil May Cry 4: Special Edition İnceleme

Kılıçları çekin, canavar avlamaya gidiyoruz!

Daha önce Devil May Cry serisini hiç oynadınız mı? Peki Vergil‘i hatırlıyor musunuz? Cevabınız evetse artık özlem giderebilirsiniz… Devil May Cry 3’ten beri göremediğimiz Vergil, bizler için geri dönüyor. Hack’n Slash oyun tarzını sevenlerin sevdiği ve yakından takip ettiği oyun olan Devil May Cry bir özel sürüm ile yeniden karşımızda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu incelemeyi serinin diğer oyunlarını oynamış özellikle Devil May Cry 4’ü oynayıp bitirmiş ve yeniden oynamak isteyenler için özel hazırladık. Devil May Cry 4 Special Edition bize birçok yeniliklerle geliyor. Eğer sizde yeniliklerin neler olduğunu merak ediyorsanız incelememize devam edelim.

Demon-in-Blue-vergil-31591697-1440-900

Vergil, geri mi döndün?

İncelemenin başından beri Vergil’dan bahsediyorum ama kimin nesidir? Vergil, Sparda’nın ikiz oğullarından biri ve Dante’nin kardeşi. Kardeşinin tam tersi bir karektere sahip olan Vergil’in tek hedefi daha fazla güce sahip olmaktır. Dante ile hiç anlaşamayan daha çok ağır abi rolüne bürünmüş karakter, herkesin aklına kazınmıştır. Kendine ait birçok özelliği olmasına rağmen en dikkat çekici özelliği kılıç ustası olmasıdır. Kılıcı Yamato ile dehşet saçan Vergil, tehdit dolu sözleri ile karakterinin gücünü bize göstermiştir.

Özel sürümle beraber Vergil’i yönetmek çok önemli bir ayrıntı oldu. Vergil’ın hızına yetişmek, komboları ardı ardına sıralamak, canavarları birer birer geldiği yere göndermek oyunda en zevk aldığım yönlerden biri. Devil May Cry 4 sürümüne göre daha çok kombo seçeneği olması açıkcası beni sevindirdi. Yeni oyun açmak istediğimde karakter seçimi ekranı çıkması hoşuma gitti. Oynanabilir karakterler olarak Nero/Dante, Vergil ve Lady, Trish seçenekleri bulunmakta. Lady, ilk defa oynanabilir olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü özellikleri arasında uzaktan saldırı ve ağır saldırılar bulunuyor. Roketatarı, fırlatma kancası, ve birbirinden değerli silahları ile Lady, gözüme girmeyi başardı. Trish ise Sparda’nın şeytani kılıcı ile çeşit çeşit combolar sergileyebiliyor…

dmc-future-top-banner

Peki özel sürüm ne içeriyor?

Devil May Cry 4 Special Edition, oynanabilir yeni üç karakter ile geliyor. Vergil, Lady, Trish. Elden geçirilmiş yeni grafik motoruyla oyunu daha güzel görünmesi hedeflenmiş. 1080p/60 FPS ile oynayabileceğimiz Devil May Cry 4, yeni oyun efektlerini de beraberinde getiriyor. Legendary Dark Knight Mode ile oyun efsanevi bir zorluk derecesine sahip oluyor. Ayrıca oyunun içinde gizli görevler ve çeşit çeşit silah geliştirme modları da bulunmakta.

Vergil ve diğer oynanabilir karakterlerin özel sürüm ile gelmesi güzel olmuş. 1080p/60 FPS gibi bir teknik tablonun görünmesi güzel gibi görünsede arkada bazı sıkıntılar bulunuyor. Yeni grafik motoru yapılırken optimizasyon arka plana bırakılması anlık FPS düşüşlerine neden oluyor. Hack’n Slash tarzı bir oyunda anlık FPS düşüşleri oyunun zevkini baltalıyor. Ayrıca arada düşmanların kaybolup yeniden oluşması gibi bir sorunu da gözlemledim.

DMC4SE-Retail-LE-Japan_001

Acaba görmeyeli oynanış ne kadar değişmiş?

Oynanış tarzı, genel olarak aynı kalmış. Devil May Cry 4’teki grafik moturunun yapısı ile özel sürümdeki grafik motorunun yapısı farklılığı biraz oynanışıda etkilemiş. Eklenen efektler ile oyun daha akıcı, daha şiirsel hale getirilmiş. kombo hareketler yaparken oynadığımız karakter daha hızlı görünüyor Klasik Hack’n Slash oyunlardaki oynanış, bu oyundan bir adım geride kalıyor.

Aynı kalan şeylerden bahsedersem, müzikler eski normal sürümdeki gibi kalmış. Legendary Dark Knight Mode hariç diğer zorluk seçenekleri aynı seviyede kalmış. Yapay zeka çok geliştirilmemiş. Renkler daha sıcak hale getirilmiş, görsel olarak nesneler daha keskinleştirilmiş. Grafik seçenekleri arttırılmış.

maxresdefault (1)

Devil May Cry 4 Special Edition satın almalıyım?

Devil May Cry 4 oynadıysanız ve yakın zamanda Hack’n Slash tarzı oyun oynamak istiyor musunuz? Devil May Cry 4 Special Edition sizin isteklerinizi karşılayacaktır. Bazı teknik sıkıntılar olsada Vergil’i oyun içinde görmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.