Destiny 2, Steam yerine Battle.net platformuna geliyor

Destiny 2, Steam yerine Battle.net platformuna geliyor

Ayrıca Guided Games ve oyunun en aksiyonlu görevlerinden bir tanesi de gösterildi.

Bugün, yani 18 Mayıs 2017 tarihinde, Los Angeles‘ta düzenlenen bir etkinlikte Bungie, Destiny 2‘nin ilk oynanış videosunu gösterdi. Sadece bununla da kalmadı, aynı zamanda sinematikleri gösterdi ve yolda olan oyunda ne gibi özelliklerin bizleri beklediğini de duyurdu. Klan sistemi, yeni gezegen ve daha birçok yeni özellik, Destiny 2‘de bizleri bekliyor olacak, söylenilenlere göre. Tabii ki, son yorumu oyun çıktığı zaman yapacağız, fakat oyun gerçekten efsane derecede nefis görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Destiny 2

Öncelikle, oyunun 8 Eylül 2017 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacağını tekrar belirterek küçük bir hatırlatmada bulunalım. Yapılan gösterim esnasında verilen bilgilerin tamamı heyecan vericiydi, her duyuruda olduğu gibi. Söylenilenlere göre Destiny 2, herkes için yepyeni bir başlangıç olacak. Bu, herkes kavramından kastedilen kitle, yeni oyuncular ve eski oyunlar.

Yönetmen Luke Smith, sunumunun en başında, “Kafamızda dönüp duran 3 şey vardı.” demişti. Bunlardan ilki, “Sizi çeken bir dünya.“, ikincisi, “Yapılabilecek ilginç şeyler.“, üçüncüsü ise, “Her zaman oynanacak biri.” olarak belirtildi. Crucible‘ın bütün modlar için 4v4 olarak değiştirilmiş olduğunu da unutmadan ekleyelim.

Sunum esnasında, “Her şey, her zaman herkes için açık değildi.” olarak dile getirilen sorunun ardından trial, raid ve Nightfall‘ın bütün oyuncular için açık olduğu dile getirildi. Bunu ise, “Guided Games” adını verdikleri bir sistemle yapacaklarını söylediler. Guided Games sistemi, bir nevi klan arayışı. Sadece biraz daha havalı bir ismi var, bu sistemin. Hemen aşağıdan bu sistem ile ilgili olan videoyu izleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yapılan gösterimde, Destiny 2‘nin PC’ye geleceği platform da söylendi. Herkes Steam olmasını beklerken, aslında hiç şaşırtmaması gerektiği halde herkesi şaşırtan Battle.net olduğu ortaya çıktı, oyunun sunulacağı platformun. Yayımcılığını Activision‘ın üstlendiği böylesi bir yapımın Blizzard‘ın platformunda yayımlanması pek de şaşırtıcı değil aslında. Sonuçta, Activision ve Blizzard bir çatı altındaki isim.

Bungie, Destiny 2‘nin ilk görevi olan Homecoming‘i gösterdi. Bu görevde karşılaştığımız şey ise, büyük bir Cabal gücünün Tower‘a saldırısı. Açıkçasını sorarsanız, ilk oyunu fazlasıyla anımsattığını söyleyebiliriz. Görevin sonunda Smith, iyilerin gücünün yenilmiş olduğunu söyledi. Oyuncular şehirlerini, güçlerini ve eşyalarını Cabal‘ın Red Legion‘una ve Commander Ghaul‘a kaybediyor. Destiny 2‘nin olayı, tekrar kendimize gelmek yani. Hemen aşağıda Homecoming görevini izleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yayını izlerken Leadergamer editörleri olarak aramızda konuştuğumuz üzere, Destiny 2 resmen Destiny 1‘i kapsayan ve üstüne içerikler ekleyen bir oyun olacağa benziyor. Tabii ki en iyisi oyun elimize geçtiğinde son yorumu yapmak, ki zaten açıkçasını sorarsanız biz bu halini izlerken bile kendimizden geçtik. Umarız ki Bungie biz oyuncuları bambaşka bir evrene taşıyabilir ve bu serinin hakkını verebilir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.