Menü
https://leadergamer.com.tr/activision-infinite-warfare-basarisiz/
Destiny 2 10 Şubat 2017 8:49

Destiny 2, güzel bir sinematik hikayeye ve hatırlanabilir karakterlere sahip olacak

Oyun hakkında yeni bilgiler de sızdırıldı. Bu bilgilerin bir tanesine göre oyun, yepyeni bir oyun motoru ile geliştiriliyor.


2017 senesinde piyasaya sürüleceği garanti olan Destiny 2, geçen gece gerçekleşen Activision’ın finansal konferansında da bol bol yer aldı. Serinin ilk oyununa direkt bir devam oyunu olmaya hazırlanan Destiny 2, yapılan açıklamalara göre güzel bir sinematik hikayeye ve hatırlanabilir karakterlere sahip olacak. Activision firmasının CEO koltuğunda oturan Eric Hirshberg tarafından gelen bu açıklamalar, ayrıca oyunun çıkış tarihini de az da olsa garantiledi. Çünkü Eric Hirshberg, Destiny 2 geliştirilme sürecinin gayet başarılı ve rayında ilerlediğini, oyunu 2017 senesinin son çeyreğinde piyasaya sürebileceklerini belirtti.

Destiny 2, güzel bir sinematik hikayeye ve hatırlanabilir karakterlere sahip olacak

Peki, ilk oyunu oynamadınız diyelim. İkinci oyuna direkt olarak başlasanız, oyunu anlayacak mısınız? Eric Hirshberg bu konuda da bir açıklama yaptı ve serinin 2. oyununun herkese hitap edeceğini, her oyuncunun bu oyunu anlayabileceğini, ilk oyunun gerekli olmadığını belirtti. Açıklamalara göre 2. oyun, güzel bir sinematik hikayeye sahip olacak çünkü oyunun odak noktalarından bir tanesi, senaryo olacak. Ayrıca oyunda bir de hatırlanabilir hikaye karakterleri bulunacak. Bunun da sebebi zaten senaryoyu destekleyebilmek diye düşünüyoruz. Son olarak belirtelim, haber içerisinde sürekli Destiny 2 dedik fakat yeni oyunun adı henüz belli değil. Yani çok farklı bir isim ile de karşılaşabiliriz oyun duyurulduğunda. Peki, oyun ne zaman duyurulacak? Bana soracak olursanız, E3 2017 en iyi adres olacaktır.

Haberimizde bu noktaya kadar sizlere resmi bilgileri aktardık. Fakat şimdi, sızdırılan bazı bilgilerden bahsetmek istiyoruz. Reddit üzerinde ortaya çıkan bilgilere göre bahsettiğimiz oyunun tam adı Destiny II: Forge of Hope olacak. Ayrıca bu oyunun 4 Kasım 2017 ile 18 Kasım 2017 tarihleri arasında çıkışını yapması bekleniyor. Peki, hangi platformlara çıkacak? Sızdırılan bilgiler arasında bunlar da var. Bilgilere göre Destiny II: Forge of Hope; PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One, Project Scorpio ve PC için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca bu platformlar arasında oyun, PlayStation markasına özel olacak 3 ay boyunca. Yani, oyun her platforma çıkacak fakat birçok ek içerik PlayStation konsoluna özel olacak. 3 ay sonra bu özellik gidecek, tüm platformlar aynı içeriğe sahip olacak.

8bffeaa8-ace0-4f4a-8b58-7c58f89f1cad

PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio için de çıkışını yapacak olan bu oyun, yeni nesle, yeni oyun motoru ile de gelecek. Reddit cephesinden gelen bilgilere göre Bungie, Destiny II: Forge of Hope için sıfırdan bir oyun motoru geliştirdi. Yeni bir motorla geliştirilmiş olan bu oyunda, düzenli etkinlikler de olacak. Bu etkinlikler biraz Overwatch tarzı olacak ve her 1-2 ay civarında gerçekleşecek. Ayrıca bu etkinlikler oyuna hem farklı yönlerden senaryo anlatımı katacak, hem de yeni oynanış mekanikleri ile oyuncuları tanıştıracak. Yani sadece ek bir içerik görmeyeceğiz, bu etkinliklerle oyun da gelişecek.

Peki, senaryo ne alemde olacak? Aslında senaryonun halini, oyunun isminden de anlayabilirsiniz belki. Serinin 2. oyunu, ilk oyunu kronolojik olarak takip edecek. Direkt olarak The Taken King senaryosundan sonrasını konu olacak olan 2. oyun, Cabal güçlerinin şehre saldırmasını, Gardiyanlar’ın bu şehri ve insanlarını korumasını ve şehri geri almasını konu alacak. Tabii bu sırada farklı hikayeler ile de karşılaşabileceğiz. Mesela Queen Mara Sov ve The Exo Strangers senaryoları oyun içerisinde bizleri bekliyor olacak. Oyunun ana senaryosu ise, bir Cabal Raid görevi ile sonlanacak. Yani klasik bir Destiny göreceğiz.

taken-king4

Destiny 2, yani Destiny II: Forge of Hope, ilk oyun gibi ek paketlere de sahip olacak. Activision bu ek paketler ile ilk oyundaki yolunu izlemeye devam edecek gibi görünüyor. Öyle ki, 1 sene içerisinde 4 büyük ek paket sunulacak 2. oyun için. Tahmin edebileceğiniz gibi bu 4 ek paket, senenin 4 çeyreğinde, yani 3 ayda bir kez, piyasaya sürülecek. Reddit tarafından gelen bilgilere göre Bungie ekibinden küçük bir ekip şu an ilk ek paket üzerinde çalışmaya başladı bile. Bu ilk ek paket, önümüzdeki sene bu zamanlarda çıkacak olabilir. Son olarak, bu sefer kötü bir haber vereceğiz. Hatırlarsınız, ilk oyun çıktığı zaman, o oyunda oluşturduğumuz karakterin, devam oyunlarında da bizlerle olacağını açıklamıştı Activision. Fakat oyun motoru en baştan geliştirildiği için şimdi bu mümkün değil. Sızdırılan bilgilere göre ilk oyundaki hiçbir oyuncu karakteri, ikinci oyuna taşınamayacak.

Kaan GEZER Editör