Menü
https://leadergamer.com.tr/cyberpunk-2077-yonetici-ve-gazeteci/
Destiny 2 13 Temmuz 2017 17:20

Destiny 2, PC çıkışında 3 milyon satacak

Tahminlere göre bu rakam, diğer platformlarla birlikte 4-5 milyona ulaşacak.


Destiny‘nin ilk oyunu, PC platformunu es geçerek, eski ve yeni konsollarda çıkış yapmıştı. Oyun, buna rağmen oldukça başarılı bir çıkış gerçekleştirmişti. 500 milyon dolarlık harcama ile yapımında en çok para harcanan oyun olan Destiny, neredeyse ilk haftasında bu rakama ulaşacak kadar gelir sağlamıştı. Üstelik PC platformuna da çıkmamıştı. Destiny 2 ise, 6 Eylül 2017 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One konsollarının yanı sıra, 24 Ekim 2017 tarihinde, PC için çıkış yapacak.

Destiny 2

Dijital analist sitesi SuperData‘ya göre Destiny 2, PC platformunaçıkışını yaptıktan 3 ay sonra, 3 milyon adet satmış olacak. PlayStation 4 ve Xbox One platformları ile bu sayı 4-5 milyona ulaşmış olacak. PC platformuna yaklaşık bir buçuk ay sonra çıkış yapacak serinin ikinci oyunu, SuperData‘ya göre PC pazarına girerek, satış rakamlarını olumlu yönde oldukça etkileyecek. SuperData tahmincileri bu analizi yaparken, 2014 tarihinde çıkan ilk oyunun satış performansını da dikkate almış. Mayıs 2016‘da açıklanan bilgiye göre Destiny, 30 milyon kullanıcıya ulaşmıştı ve Destiny 2‘nin de bu satış rakamlarını yakalaması hiç de zor değil.

SuperData‘nın geliştirdiği yeni program olan The Forecaster, 500’den fazla tarihte satış rakamlarının analizini yaparak, gelecekteki tahmini satış rakamını hesaplıyor. SuperData‘dan Ürün ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Sam Barberie, “Dijital oyun endüstrisinde The Forecaster, satış senaryoları hakkında kafa yoranlar için eşsiz bir yöntem sunuyor. Bunu SuperData Arcade ile birleştirdikten sonra dijital oyun endüstrisi, satışların geleceği ve hangi avantajlara sahip olacağı hakkında daha net bir resme sahip olabilirler.” dedi.

PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcıları, 21 Temmuz 2017 tarihinde Destiny 2‘nin açık betasına katılabilecekler. PC kullanıcıları ise açık betaya, henüz kesin tarihi belli olmayan Ağustos 2017 içerisinde katılabilecekler. Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve Minecraft Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 1: Hero in Residence inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Hasan Polat Editör