Destiny 2, PlayStation 4 Pro’da 30 FPS, PC’de sınırsız FPS desteği verecek

Destiny 2, PlayStation 4 Pro’da 30 FPS, PC’de sınırsız FPS desteği verecek

Ayrıca, David Shaw tarafından kiralık sunucu konusuna da açıklık getirildi.

Destiny 2 hakkında en çok tartışılan konu, duyurulduğu günden bu yana FPS mevzusu oldu. Konsollarda 30 FPS‘te takılı kalıp kalmayacağı, PC platformunda sınırsız FPS verip vermeyeceği birçok tartışmanın konusu oldu. Neyse ki, çok fazla gecikmeden kesin bir cevap geldi. Verilen cevaplara göre, PlayStation 4 Pro da dahil bütün konsollar 30 FPS‘lik performans desteği verecekken, PC platformunda ise sınırsız FPS desteği bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Destiny 2

İlk önce PlayStation 4 Pro‘nun neden 30 FPS‘ten öteye geçemeyeceğinden bahsedelim. Projenin lideri olan Mark Noseworthy, “PlayStation 4 Pro‘da tonlarca GPU gücü var.  Bu yüzden 4K yapmıyor muyuz zaten? Olay CPU kısmında. Destiny‘nin, araçlar, karakter ve parçacıkların bulunduğu bir çevrede daha fazla yapay zeka, daha fazla düşman olması, bir Destiny‘nin olmazsa olmazı haline gelmiş olan köşeyi dönüp bomba atarak herifin birinin kafasını patlattığımız 30 saniyelik eğlence, sonra 5,6,7 farklı kişinin daha eklenmiş olduğu herkese açık etkinlik, işte bütün bunlar inanılmaz derecede yoğun bir donanım istiyor.” diyerek bu durumu özetledi.

PC Gamer ile konuşan Bungie‘nin PC ekibinin lideri David Shaw, Destiny 2‘nin FPS sınırının olmayacağını onayladı. Yani, eğer elinizdeki canavar kaldırıyorsa, 60 FPS‘ten çok daha yüksek değerler elde edebilirsiniz. David Shaw, “Eğer 144 FPS ile oynamak istiyorsanız ve teçhizatınız bunu kaldırabilecekse, sorun çıkmayacaktır.” dedi. Halihazırda 144 Hz‘i geçen bir monitör bulunmadığı için, maalesef 144 FPS‘i de sağlıklı olarak geçmek mümkün değil doğal olarak.

Destiny 2, PC için de geliyor, fakat sunucu kiralamak isteyen takipçilerimizi üzecek bir haber mevcut. Eğer sunucu kiralamak istiyorsanız, oyun sunucu seçme şansı sunmadığı için, böyle bir şansınız olmayacak. PC Gamer ile konuşmuş olan ekibin yazarı David Shaw, yaptığı açıklamada neden oyunun sunucu altyapısının neden karışık olduğunu açıkladı. Kullanıcıların yükleme hızlarının neredeyse dünyanın her bir yanında sorun olması, kiralık sunucuların oyun tarafından desteklenmemesinin en büyük sebebi olarak dile getirildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.