Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 26.07.2018

Destiny 2, şu an için 1.2.3 güncellemesini yaşarken 31 Temmuz 2018 tarihinde oyuna eklenecek Solstice of Heroes etkinliği için gün sayıyor. Tüm bu yakın gelecek geliştirmeleriyle birlikte Bungie, uzak gelecekte neler yapacağını da açıklamaya devam ediyor. Destiny 2 Development Roadmap ismini verdikleri bir yapılacaklar listesi sürekli yayımlanıyor. Oyunun ilk sezonu bitmeye yakın paylaşılmaya başlanan yapılacaklar listesinin yeni parçası 25 Temmuz 2018 tarihinde Bungie’nin sitesi üzerinden yayınlandı. Bu seferki yapılacaklar listesi, bir önceki listelerde verilen sözlerin daha erkene çekilmesiyle ilişkili. Destiny 2 Forsaken çıkış yapmadan sürüm numarası 2.0.0 olarak ilginç bir hamle izleyecek.

Yeni silah sistemi Destiny 2 Forsaken paketinden önce gelecek

Yeni silah sistemi Destiny 2 Forsaken paketinden önce gelecek

Destiny 2 oyuncularının PvP seçeneğini çok yavaşlattığı gerekçesiyle ilk oyuna nazaran değişen silah sistemi adına Bungie geri adım atacağını videolarında ve canlı yayınlarında zaten duyurmuştu. İzlediğimiz videolarda kullanılan silahlar Destiny 2 Forsaken simgesi içerdiği için bu silah sistemi değişikliğinin de anca oyunun ikinci yılında yani 4 Eylül 2018 tarihinde çıkış yapacak paketten sonra gerçekleşeceğini düşünmüştük. Fakat 25 Temmuz 2018’de yayınlanan yapılacaklar listesi bize tam tersini söylüyor. 28 Ağustos 2018’de getirilecek olan ve Forsaken ön indirmesi adını taşıyan 2.0.0 güncellemesiyle yeni silah sistemine merhaba diyebileceğiz. Bu listeyi görür görmez aklımızda birçok soru oluşmaya başladı bile.

Her şeyden önce güncelleme genişleme paketinden önce gelecekse ve bu güncelleme yeni silah değişikliğini destekleyecek şekildeyse biz bunu nasıl kullanacağız? Örnek vermek gerekirse yeni silah sistemine göre Destiny 2 Forsaken içerisinde karakterimiz üç adet pompalı tüfek takabilecek. Fakat oyunun orijinal sürümünde ilk ve ikinci silah yuvamıza takabileceğimiz bir pompalı tüfeğe sahip değil. Bu durumda yeni eşyalar Destiny 2 Forsaken çıkış yapmadan getirilmiş mi olacak, yoksa genişleme paketinin çıkışını beklememiz gerekecek mi? Şimdilik bu sorular cevapsız görünüyor ama 2.0.0 güncellemesinden tek haberler bunlar değil.

Yapılacaklar listeni gördüğümüz zaman 28 Ağustos 2018 için birçok yenilik düşünülmüş. Mesela Shader ismindeki silahlarımızı ve zırhlarımızı boyamak için kullandığımız eşyaları çoklu temizleyebilme seçeneği gelecek olan yeniliklerden biri. Zorluk seviyesi arttırılmış ana senaryo görevleri de göze çarpan bir diğer yenilik. Ayrıca oyuncular için çok güzel bir haber var. Eşyalarımızı stoklayabildiğimiz depomuzun hacmine 200 daha ekleyerek toplam kapasite 500’e arttırılacak. Tüm geliştirmelerin ve yeniliklerin yanı sıra Destiny 2 Forsaken ile gelecek güncellemenin versiyon numarası 2.0.0.1 olarak görünüyor. Bu bir yazım hatası mı yoksa bilerek mi yapılmış bilmiyoruz. Fakat eğer bu bir yazım hatası değilse, Bungie 2.0.1’e geçmeden önce bir sürü değişiklik ya da yenilik planlıyor olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.