Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 01.08.2018

Destiny 2 evrenine uzaktan bakanlara fakat ilgisini de asla kaybetmeyenlere müjde. Bungie, resmi YouTube kanalı üzerinden Destiny 2 Forsaken ve önceki indirilebilir içerikleri de kapsayan Legendary Collection sürümünü duyurdu. Üstelik Amerika Birleşik Devletindeki oyuncular için ön siparişler açılmış durumda. GameStop ve Amazon üzerinden satın alınabilen sürüm, fiyat olarak gerçekten çok hesaplı. Eğer içerisinde bulunan içerik, ücret tutarına bakarsak Destiny 2 Legendary Collection kullanıcısına tatmin edici bir ekran süresi vadediyor.

Destiny 2 Forsaken içeren Legendary Collection sürümü duyuruldu

Destiny 2 Forsaken içeren Legendary Collection sürümü duyuruldu

İlk oyun, birinci senesini doldurup ikinci senesine doğru geçiş yaparken The Taken King paketini duyurmuştu. Oyunu deyim yerindeyse baştan aşağıya değiştiren The Taken King, hem evrene hem de oyuna bir sürü çeşitli element ekledi. Bungie, bu dönemde de aynı ismi taşıyan bir paket duyurmuştu. O paket içerisinde de oyunun orijinal hali, Dark Below, House of Wolves ve yeni gelecek paket olan The Taken King’de vardı. Bungie, ilk oyununun defterini kapatmaya hazırlanırken Rise of Iron genişleme paketiyle birlikte The Collection ismini verdikleri tam sürümle çıkagelmişti.

Adet yine bozulmayacak ve ikinci oyun için de devam edecek gibi görünüyor. Curse of Osiris ve Warmind indirilebilir içeriklerinden sonra Destiny 2 Forsaken paketininde dahil olduğu sürüm, 4 Eylül 2018 çıkış yapacak. Üstelik fiyatı sadece 60 dolar. Tam oyun fiyatına; bir oyun, iki indirilebilir içerik, bir tane de genişleme paketi gerçekten de çok hesaplı çünkü Destiny 2 Forsaken kendi başına sadece 40 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

İnternet, The Taken King döneminde de olduğu gibi tartışmalara çoktan başladı bile. Destiny 2’yu çıktığı gün satın alan oyuncular için durum resmen sömürülmekten başka bir şey değil. Bunun sebebi ise belli, fiyat etiketleri. 60 dolar oyunun kendisi, 20’şer dolar iki adet indirilebilir içerik ve şimdi 40 dolar yeni genişleme paketi. Sezon bileti almadığı varsayarsak bir oyuncu, 140 dolar ödeme yapmış olacak. Fakat evrene yeni giriş yapmış oyuncular sadece 60 dolarla sıyrılabilecek.

Biraz da tanıtım videosundan bahsetmek gerekirse, yeni hikaye ara sahneleri görüyoruz. Cayde-6 ve prens arasında kısa bir diyaloga tanık olduktan sonra tanıtım videosu bize tek tek içerikleri gösteriyor. Videoda en çok dikkatimizi çeken kısım ise ekranda Destiny 2 Forsaken yazısı varken Gardianın, Ghostunu kullanarak Cayde-6’i iyileştirmeye çalışması oldu. Gardiyan bunu başarabilecek mi, göreceğiz. Destiny 2 Legendary Collection, 4 Eylül 2018 tarihinde PS4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.