Eğer özel sunucular kullanılsaydı, Destiny 2 aslında 60 FPS olabilirdi

Eğer özel sunucular kullanılsaydı, Destiny 2 aslında 60 FPS olabilirdi

Acaba Bungie bu öneriye kulak asacak mı?

Bungie, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu Destiny 2 sunumundan sonra oyun endüstrisinde büyük bir yankı uyandırdı. Özellikle de Sony’nin yükseltilmiş konsolu olan PlayStation 4 Pro gibi bir platformda bile 30 FPS‘lik karar almış olmaları, birçok hayranı üzdü ve isyan ettirdi. Sonuçta PlayStation 4 Pro, Destiny 2‘yi 60 FPS ile çalıştırabilecek bir platform, bundan hiçbir şüphemiz yok. Sadece PlayStation 4 Pro da değil, Project Scorpio‘nun da gücünün en az PlayStation 4 Pro kadar yüksek olduğunu biliyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Destiny 2

Tecrübeli bir programcı olan Glenn Fiedler, 60 FPS‘in aslında mümkün olduğunu söyledi. İlk önce Glenn Fiedler‘den bahsedelim, neden sözlerine güvendiğimizi anlamanız için. Glenn Fiedler, Pandemic Studios‘ta çoklu oyuncu modu ekibinin başında yer almıştı. Sony Computer Entertainment gibi büyük bir markada baş ağ programcısı olarak görevinden de bahsetmezsek olmaz. Ayrıca en son Titanfall ve devam oyununda programcı olarak görev aldı. Her iki oyun da bildiğiniz üzere bulut ve özel sunuculara yüksek oranda dayanan oyunlar.

Glenn Fiedler‘in söylediğine göre, eğer fizik ve yapay zeka hesaplamaları bulut temelli özel sunuculara yüklenmiş olsaydı, PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio‘da 60 FPS gibi bir performans görmek mümkün olacaktı. Elbette ki biz Glenn Fiedler kadar bilgili olmadığımız için, bu konuda tam ve net bir şey söyleyemiyoruz. Fakat, yine de çok mantıklı geliyor. Sonuçta, fizik ve yapay zeka hesaplamaları, işlemcilere çok yüklenen işlemler ve geçtiğimiz günlerde Bungie‘de yetkili birisi 60 FPS göremeyeceğimizin sebeplerinden biri olarak da konsollardaki işlemcileri göstermişti.

Eğer olur da Destiny 2, 8 Eylül 2017 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkana kadar geliştirici ekip böyle bir özelliği oyuna eklemeyi başarırlarsa, belki PlayStation 4 Pro‘da 60 FPS‘lik performans görebiliriz. Bütün umudumuz, geliştirici ekip olan Bungie‘nin bu yetkili bir ağabeyimiz olan Glenn Fiedler‘in söylediklerine kulak vermeleri ve PlayStation 4 Pro ile 60 FPS‘i oyunculara sunmaları.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.