Destiny 2 oynamaya yeni başlayan oyunculara 18 ipucu

Destiny 2 oynamaya yeni başlayan oyunculara 18 ipucu

Oyunu bir süre oynamış olan oyuncuların da göz gezdirmesinde fayda var, gözden kaçan özellikler de olabilir.

Destiny 2 artık en sonunda biz oyuncuların beğenisine sunuldu ve birçok oyuncu, uzun süredir beklenilen oyunun içinde kendini kaybetmeye başladı bile. Tabii, birçok kişinin gözden kaçan şey de var oyun içerisinde ve işin daha da kötü kısmı, Destiny 2, gözden kaçan bu detayları biz oyunculara ne yazık ki söylemiyor. Biz de, bütün bu sebeplerden dolayı, elimizden geldiğince oyunun söylemediği, fakat çok iş görecek şeyleri sizlere, özellikle de oyuna yeni başlayan oyunculara yardımcı olması amacıyla aktarmaya çalıştık.

1) Çiftliğin gizli bölgesi

Bungie ekibi, çiftliğin sosyal bir bölge olarak kullanılacağını biliyordu anlaşılan ve belki de bu sebeple, çiftliğin sosyal bir bölgeden daha fazla işe yaraması amacıyla, çiftliğe gizli bir bölge daha eklemiş olmalı. Genelde bir şeyi yazı ile anlatınca çok karışıyor, bu sebeple hemen aşağıya yerleştirmiş olduğumuz videoyu izleyerek, bu gizli bölgeye ulaşabilir ve bölgenin gizli görevlerini tamamlayabilir, ödülünüzü alabilirsiniz.

2) Bir titan barikatının arkasına saklanarak otomatik şarjörünüzü değiştirin

Destiny 2 içerisinde bizlere bahsedilmeyen özelliklerden bir başkası da, titan sınıfına ait olan, otomatik olarak şarjör değiştirme özelliği. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken şey, seviye atlayıp Rally Barricade isimli yeteneği almak. Bu yeteneğinizi kullandığınızda, elinizdeki silah ne olursa olsun, ne kadar kullanılmış olursa olsun, şarjörünüz tekrar dolacaktır.

3) Warlock sınıfının patlatılabilen Nova bombası

Bir Warlock‘un Nova bombası tarafından takip edilmek kadar sinir bozucu ne var, birisi söyleyebilir mi? Hele de, karşı takımın büyük bir kısmını yerle bir etmişken. Neyse ki bu sinir bozucu durum için de bir çözüm var. Destiny 2, biz oyunculara, bu sinir bozucu bombayı eğer bomba bize ulaşmadan vurabilirsek, o lanet bombayı yok etme imkanı sunuyor.

4) Kalkanlı bir Cabal’ı kolayca alaşağı edin

Destiny serisinin ilk oyunundaki kalkanlı Cabal, büyük bir bela demekti bizler için, fakat neyse ki Destiny 2‘de bu işler biraz değişti. Eğer kalkanın tam ortasındaki parlayan kısma nişan alırsanız, Phalanx‘a kritik hasar verebilir ve kolayca düşmanınızı devirebilirsiniz.

5) Değiştirilebilir emote özelliği

Muhtemelen, zaten emote özelliğinin değiştirilebilir olduğunu biliyorsunuz, fakat biz yine de sizlere yardımcı olabilecek ufak bir bilgi verelim. Emote özelliği, oyun içerisinde Engrams aracılığıyla ve oynadıkça açılan bir özellik, fakat bir yöntem daha bulunuyor Destiny 2’de. Çiftliği ziyaret ederseniz, Vault‘a gidebilir ve bir sürü emote ile karşılaşabilirsiniz. Fakat, işin kötü kısmına gelecek olursak, kontrolcünüzdeki bütün d-pad yönlerine atayamıyorsunuz, ama yine de hiç yoktan iyidir, öyle değil mi?

6) Rally The Flag, süperinizi dolduruyor

Destiny 2‘deki dinamik herkese açık etkinlikler, oyun içerisindeki en iyi özelliklerden bir tanesi, fikrimizi soracak olursanız. Fakat, Rally the Flag’ın süperinizi anında doldurduğu hakkında bir fikriniz var mıydı? Aktif olmayan herkese açık bir etkinliğe, herhangi bir gezegene gidip yapabileceğiniz bu özellik, eğer aktif olan başka göreviniz varsa, sizler için büyük bir fayda sağlayacaktır.

7) Kilitli sandıklar için her zaman bir bölüm sonu canavarı bulunabiliyor

Eğer Destiny 2 içerisinde keşif yapmaya odaklandıysanız, muhtemelen kilitli sandıklarla karşılaşmışsınızdır. Bu sandıkları nasıl açacağınız hakkında bir fikriniz yoksa, etrafta yüksek seviyeli bir düşman gözetleyin, çünkü kilitli sandıklar genellikle yüksek seviye düşmanlar tarafından korunuyor. Bu düşmanları öldürmek, gerekli olan anahtarı sizlere sağlayacaktır.

8) Destiny 2 oynarken, oyunun erken aşamalarında Exotic zırh nereden alınır?

Oyunun erken aşamalarındaysanız ve zırha ihtiyacınız varsa, bu tüyomuz tam olarak sizler için. Bir titan olarak Red War hikayesini tamamladığınızda, gidip Sloane ile konuşun. Sloane sizi 1 tane değil, tam 3 adet Exotic seviyede zırh parçası ile ödüllendirecektir.

9) Diğer görünen oyuncuları partiye davet etmek

Fikrimizi soracak olursanız, aslında bu bahsedeceğimiz özelliğin daha ön planda tutulması gerektiğini düşünüyoruz. Destiny 2 oynarken bir herkese açık etkinlikte yer alıp kazandınız veya başka bir şekilde insanlarla karşılaştınız diyelim. Oyunu durdurma tuşuna basıp Roster kısmına gelin. Burada, halihazırda arkadaşınız olan insanlar ile beraber, sizin yakınlarınızda bulunan oyuncuları da görebilirsiniz. Arkadaş olup beraberce görevlerinizi yapabilirsiniz bu özellik sayesinde.

10) Başka sınıfları da açın

Destiny 2 içerisindeki yeni alt sınıflar, açıkçası gerçekten muhteşem düşünülmüş bir özellik. Fakat, insanlar yine de Destiny 1‘deki orijinal sınıfları özlüyor. Neyse ki, oyun içerisindeki rastgele düşen sınıf eşyaları ile, bu özlem giderilebiliyor. Titan, Hunter veya Warlock ön adına sahip olan, “(Sınıf adı) Relics” isim eşyayı kullandığınızda bir sayaç ortaya çıkacak. Bu sayaç düşmanlarınızı öldürdükçe doluyor ve dolduktan sonra da o özlenilen yetenekleri kullanma fırsatını elde edebileceksiniz.

Destiny 2 inceleme

11) Haritayı A tuşuna basarak daha hızlı açabilirsiniz

Çok küçük bir şey, fakat oyun içerisinde büyük yardımı dokunabilecek bir tüyomuz var sizlere. Eğer o küçük tuş simgesinin dolmasını beklemek istemiyorsanız, Xbox One üzerindeki View ve Menu tuşlarına aynı anda basarak geçebilirsiniz. PlayStation 4 için ise bu özellik, Touchpad ve Options ile kullanılabiliyor.

12) Bir Sparrow nasıl açılır?

Sparrow‘ları oyunda henüz göremediyseniz sabretmenizi söyleyebiliriz. Sürprizini kaçırmadan nasıl açacağını anlatalım hemen. Oyunun ana hikayesini bitirdikten sonra, belirli bir ana karakter ile konuşun, size bedavadan bir Sparrow verecektir.

13) Cisimlerin üzerine tırmanma

Destiny 2 içerisindeki belirli bir animasyon ile, nesnelerin üstüne tırmanabilirsiniz artık. Ayrıca, Counter-Strike oynamış olan oyuncuların sık sık yaptığı, zıpladıktan sonra Ctrl tuşuna basıp çömelme hareketi de, yine Destiny 2 içerisinde işinizi görebilir. En azından, çatışma esnasında bu hareketi yaparak düşmanınızın sizi vurmasını zorlaştırabilirsiniz.

Destiny 2 inceleme

14) Titan Sentinel’lerin kalkan atma özelliği, birden fazla düşmana otomatik olarak nişan alabilir

Titan sınıfı anlaşılacağı üzere hala en iyi sınıflardan birisi, yani en azından Bungie tarafından en çok kıyak geçilmiş sınıf diyelim. Şu ana kadar saydığımız ipuçlarına göz gezdirdiğinizde, sınıflara özel olan ipuçları hep titan sınıfına özel. Daha fazla süper L1 tuşuna bağlı olan, süper başına daha fazlasını açana kadar tek kullanımlık hareket olan yetenek ile kalkanınızı haritanın öbür ucuna atabiliyorsunuz, tabii eğer yakınlarınızda birden fazla düşman yoksa. Menzilli bir silah olarak muhteşem olan bu yetenek, eğer bir sürü düşman tarafından etrafınız sarılmışsa, düşmanlarınıza otomatik nişan alacak ve onlar arasında sekecektir.

15) Warlock Voidwalker’lar, Grenade Energy özelliğini 2 farklı şekilde kullanabiliyor

Warlock‘ların da aslında çok efsane yeteneği var. Bahsini ettiğimiz şekillerde kullanabilmek için önce, Attunement of Chaof ve Attunement of Hunger özelliklerini açmanız gerekiyor, fakat bunlardan önce Chaos Accelerant‘ı almanız gerekiyor. Bu güç sayesinde L1 tuşuna basılı tutarak, bombayı direkt olarak atmadan önce bombanızı güçlendirebiliyorsunuz. Attunment of Hunger için, Feed the Void‘i aldıktan sonra, yine L1‘e basılı tutmanız gerekiyor. Böyle yaptığınızda, Warlock‘unuz Grenade Energy özelliğini, kendisi için cana çevirecektir.

16) Devasa top sırrı

Sadece hikayeyi tamamladıktan sonra gerçekleşen bu büyük sır olayda, devasa bir top bulabiliyorsunuz. Hemen aşağıya yerleştirmiş olduğumuz videoyu izleyerek, bu sırrı nasıl kullanacağınıza bakabilirsiniz.

17) Hunter Arcstrider alt sınıfı da yakın dövüş komboları yapabiliyor

Hunter Arcstrider alt sınıfı olarak elinizdeki silahın enerjisini mi tükettiniz? Hiç sorun değil. R1 tuşundaki hafif saldırı, R2 tuşundaki ağır saldırıları kombolar haline getirebilir ve bir sürü hasar verebilirsiniz. Örnek olarak, hafif-ağır, hafif-hafif-ağır, hafif-hafif-hafif gibi düşmanınızı mahvedecek kombolar yapabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz, başta belirttiğimiz hafif-ağır kombosunu kullanmanız.

Destiny 2 inceleme

18) Destiny 2 içerisinde, daha fazla içerik nasıl açılır?

Oyunu 10 saat kadar oynadıktan sonra biten içeriklerden dolayı sıkıldınız mı? O zaman bu tavsiyemiz tam sizler için, çünkü oyunda açabileceğiniz daha bir sürü içerik bulunuyor. Destiny 2‘deki Strike, Raid, günlük görevler, Flashpoint etkinlikleri, yüksek değerli hedefler, Patrol görevleri gibi bir sürü daha içeriği açmak istiyorsanız, öncelikle hikayeyi bitirmeniz gerekiyor. Bizim tavsiyemiz, öncelikle hikayeyi bitirmeniz, ardından hem açılan, hem de kalan içerikler arasında gezinmeniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın