Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.02.2022

Bandai Namco ve FromSoftware ekipleri tarafından Dark Souls hayranlarını üzecek bir haber paylaşıldı. Görünüşe göre bir süre boyunca Dark Souls oyuncuları, oyunun sunucularına ulaşamayacak. Yani, PvP yapmak isteyen oyuncular için şimdilik bir sorun bu. Fakat, geçici bir sorun olduğunun altını çizelim. Çünkü yapılan açıklamaya göre, Dark Souls sunucuları, Elden Ring çıkışını gerçekleştirene kadar kapalı kalacak sadece. Bu da, yaklaşık olarak şu andan itibaren 2 hafta civarında kapalı kalacak demektir.

Dark Souls sunucuları Elden Ring çıkana kadar kapalı kalacak

Dark Souls sunucuları neden kapalı?

Asıl soru, neden kapalı olduğu ile ilgili. Birtakım oyuncular, Dark Souls 3 çevrim içi oyun özelliği aracılığıyla kötü amaçlı kodlar kullanılabildiğini keşfetti. Güvenlik açısından tehdit edici olan bu durumun Elden Ring’de de yaşanmaması için, o zamana kadar kapalı tutulacak. Hatta, net bir açılış tarihi de bulunmuyor ve daha uzun süre bile kapalı kalabilir. Dahası da, söylentilere göre Bandai Namco, bu sorunun yıllardır farkındaydı fakat mevzu duyulunca anca bir şeyler yapılmaya başlandı. Doğruluğu tartışılır bu durumun ama Elden Ring oynarken sorun yaşamayacaksak, bir süre daha kapalı kalabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.