Türkiye

Dark Souls ve Berserk yapımcıları ortak bir proje için çalışıyor olabilir

Dark Souls ve Berserk yapımcıları ortak bir proje için çalışıyor olabilir

Yeni bir Berserk oyunu görebiliriz.

Souls oyunlarını bilimeyenimiz yoktur. Kimi oyunun zorluğunu duymuş, kimimizde bu zorluğa bizzat şahit olmuştur. Souls oyunları ve bu oyunlara sonradan dahil olmuş en az onlar kadar zor olan Bloodborne, FromSoftware tarafından yapılıyor. Bundan yaklaşık 8 yıl önce Demon Souls, bu zorlu oyunların ilk halkası olarak çıkışını gerçekleştirdi. PlayStation 3’e özel olarak çıkmış oyunumuz, oldukça sevildi. Daha sonra çıkışını gerçekleştiren Dark Souls ve Dark Souls 2 ise tüm platformlara çıkışını gerçekleştirdi ve hayran kitlesini daha da genişletti. Son olarak da FromSoftware, PlayStation 4’e özel olarak çıkardıkları Bloodborne ile herkesin kalbine taht kurdu. Evet, bu serideki tüm oyunlar şuan belkide piyasadaki en zor oyunlardan birkaçı ancak bu oyunlar bizden hiç bir zaman imkansız şeyler istemedi sadece biraz sabredip, emek vermemizi istedi. Defalarca ölmemize rağmen yaşattığı zafer duygusu ile oyunculara kendini bağlayan bu oyunlar, tarzlarıyla şuan belki de satın alabileceğiniz en özgün oyunlar.

Dark Souls

Peki bu özgün oyunlarımızın örnek aldığı başarılı yapımlar yok mu? Elbette var mesela, Berserk. FromSoftware, çıkardıkları ilk Souls oyunlarından beri sevilen animeye gönderme yapıyor. Serinin birçok oyununda gördüğümüz ikonik düşmanlar, Berserk’in anime ve mangasında görebileceğimiz çizimlerden esinlenilmiş. İlk başlarda oyuncuların dikkatini çeken bu durum zaten daha sonra da FromSoftware’ce de doğrulanmıştı. Tahmin edebileceğiniz gibi Berserk’de en az Souls oyunları kadar karanlık.

Reddit ve NeoGAF’da bugün çıkan bir dedikoduya göre Berserk’in yapımcısı Kentaro Miura, FromSoftware’e gidip, şirketin şuan en üst konumunda olan Hidetaka Miyazaki ile görüşmüş. Az öncede bahsettiğim gibi Berserk ve Souls birbirlerinden çok uzak iki marka değil. Acaba bu gelecek yeni bir Berserk oyunun mu işareti, yoksa bu ikili bambaşka bir oyun için mi çalışıyor? Her iki halükarda, ikisi de heyecan verici fikirler. Şuan için resmi ağızlardan bir açıklama gelmedi ancak bu dedikodu birçok insanı şimdiden oldukça heyecanlandırmış gibi. Bakalım ileride neler göreceğiz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın