Cities: Skylines, 3.5 milyon kopya satmayı başardı ve bunu kutluyor

Cities: Skylines, 3.5 milyon kopya satmayı başardı ve bunu kutluyor

Hem geliştirici, hem de yayımcı şirket durumdan gayet memnun görünüyor.

Yaklaşık 2 yıl kadar önce, takvimler 10 Mart 2015 tarihlerini gösterdiğinde PC platformu için çıkışını gerçekleştirmiş olan Cities: Skylines, 2 yılda 3.5 milyon adet kopya satmayı başarmış. Bu başarıyı ise, Çin temalı ücretsiz ek paket ile kutlayacağını duyurdu. Cities: Skylines’ın geliştiricisi olan Colossal Order ve yayımcısı olan ünlü Paradox Interactive oyunun çıkış tarihinden tam 2 yıl sonraki doğum gününü kutlayan açıklamalarda bulundu. Bulunduğumuz yıl olan 2017’nin 2. çeyreğinde bir zamanda Xbox One platformu için de çıkış yapacak olan oyunun ücretsiz ek paketinin, Paradox Interactive tarafından yapılan duyuruda yakın zamanda çıkacağı belirtildi. Pearls from the East isimli ücretsiz ek paket, beraberinde bir panda hayvanat bahçesini, çin tapınağı ve Doğu’nun İncisi Kulesi’ni de getirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

cities skylines

Paradox Interactive’in CEO koltuğunda oturan Fredrik Wester, “Cities: Skylines çıktığı ilk günden beri rekorlar kırıyor. İlk 24 saatte 250.000 adet kopya satışı gerçekleştirerek bizim gerçekleştirdiğimiz en büyük çıkışa sahip. Topluluk ise geçen son 2 yılda daha fazla büyüdü ve daha fazla kendini adadı. Cities: Skylines, bizim Paradox Interactive şirketi içerisinde gururla desteklediğimiz tecrübelerimizi mükemmel bir şekilde gösteriyor: insanların 2 yıl önce olduğu kadar heyecanlı bir şekilde oynadığı bir oyun. Doğum günün kutlu olsun Cities: Skylines, tebrikler Colossal Order ve en içten bir şekilde teşekkür ederim bütün oyuncularımıza. Lütfen beni Chiper’da takip edin.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Colossal Order’dan ise, şirketin CEO’su olan Mariina Hallikainen tarafından, “Cities: Skylines’ın, Colossal Order’daki hayatımızı değiştirdiğini söyleyebiliriz. Bu oyun, bizlerin yıllarca hayal ettiği ve üzerinde çalıştığı bir yapım. Bunca insanın etrafında toplanmış olduğunu ve inanılmaz olan topluluğun şehirlerini ve modlarını paylaşmasını izlemek bizlere hem ilham kaynağı, hem de ödül oldu. Bütün takımımız adına, süregelen bütün destekleriniz için çok teşekkür ederiz!” şeklinde bir açıklama yapıldı. Gelecek ücretsiz ek paket için henüz pek bir resmi bilgi yok, fakat açıklamalara göre yakın zamanda oyuncularla buluşacak. Bu da demek oluyor ki, çok daha yakın bir zamanda, 2. yılı kutlamak amacıyla duyurulan ek paket hakkında resmi bilgiler duyacağız. Umarız Paradox Interactive ve geliştirici olan Colossal Order’ın bu başarısı durmadan devam eder.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.