Çiftlik Bank olaylarında ilk gözaltı yaşandı

Çiftlik Bank olaylarında ilk gözaltı yaşandı

Ayrıca konu hakkında daha da detaylı bilgiler yayımlandı.

Son birkaç günün en çok konuşulan olaylarından olan Çiftlik Bank, gündemden uzun bir süre boyunca düşmeyecek gibi görünüyor. Yapılan son resmi açıklamalara göre bu olay hakkında ilk gözaltı yaşandı. Açıklamalara göre Çiftlik Bank markasının yönetim kurulu üyelerinden Cemal Çolak bugün gözaltına alındı. Gözaltına alınan Cemal Çolak, Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Burada verilen ifadede ise kendisi, güvenlik görevlisi olduğunu ve daha sonra, bilgisi dışında, şirket müdürü yapıldığını dedi. Bahsi geçen marka ile yaşanan sıkıntılar sonrasında durumdan şüphelenerek müdürlükten istifa ettiğini de ifade eden Cemal Çolak, adliyeye sevk edildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Çiftlik Bank olaylarında ilk gözaltı yaşandı

Çiftlik Bank hakkında yaşanan olaylar, bununla da sınırla değil.

Her ne kadar malum şirketin yönetim kurulu üyelerinden bir tanesi gözaltına alınmış olsa da, şirketin patronunun karısı da kendisi teslim oldu. Çiftlik Bank patronu olan Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın’ın Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim olduğu bilgisini Hurriyet ekibi doğruladı. Bu ekibin kaynakları, gizlilik kararı olduğu için daha fazla bilgi verilmeyeceğini de söyledi. Sıla Aydın tüm bu yaşanan olaylardan sonra açıklamalar da yaptı.

Sıla Aydın, “Ben zaten Mehmet Aydın ile işbirliği içinde olsaydım, onunla birlikte yurt dışına kaçmış olurdum. Bahsedilen paralar da bende olsaydı Türkiye’de durmamın bir anlamı olmazdı. Çünkü devlet üzerime gelmiş olacaktı. Ayrılma sebebim Çiftlik Bank ile ilgili aklımda soru işaretleri olduğu içindi. Çünkü bu kadar paranın dönüyor olması beni korkuttu. Ayrıca Mehmet Aydın ile kişisel problemlerimden dolayı ara verdim. Benim babam onu dolandırmış olsa dehşet parası olurdu ve banka yoluyla geçerdi. Buna bankalar, bakanlıklar açığa kavuşturabilir. En kısa zamanda ben de savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.