avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 09.01.2018

Bellek depolama ürünleri ve teknoloji çözümleri alanlarında dünya lideri Kingston Technology Company Inc.’in Flash bellek iştiraki Kingston Digital, Inc., 7’si 1 arada Type C USB bağlantı merkezi Nucleum’u CES 2018 sırasında duyurdu. Ekstra USB-C ve USB-A girişlerinin yanı sıra HDMI ve SD/microSD kart yuvalarına da sahip olan Nucleum özellikle yeni MacBookmodelleri için ideal.

CES 2018 sırasında Kingston, 7'li USB Type C bağlantı merkezini tanıttı

Birçok girişe sahip olan Nucleum, tüketicilerin sahip olduğu fare, klavye ve hatta ikinci montiör gibi ürünleri kullanabilmesi için geliştirildi. Yedi adet girişin tümü aynı anda kullanılabildiğinden tüketiciler çok daha verimli çalışabiliyor. Nucleum kullanıcıları MacBook®’ları güce bağlıyken harici bir sabit disk kullanabiliyor ve iPhone®’larını şarj edebiliyor.

USB 3.0 girişleri (herhangi bir cihazda veya sistemde) ile router gibi Wi-Fi cihazları veya kablosuz fare ve klavyeler arasında elektromanyetik girişim (EMI) oluşabiliyor. USB 3.0 veri tayfından kaynaklanan geniş bantlı parazit, 2,4 GHz yayın yapan yakındaki kablosuz radyo alıcılarını etkileyebiliyor. Nucleum’daki EMI özel kaplama ve girişlerin eşsiz konumu sayesinde azaltılmış durumda. USB girişlerinin kaplanmasının yanı sıra USB Type A ve C dizilimleri yanyana yerine karşı karşıya yerleştirildi. Bu da EMI olasılığını azaltıyor. Ayrıca fiziksel konumları sayesinde aralarında boşluk kalan girişler farklı boyutlardaki bağlantıların ve güç adaptörlerinin takılabilmesine yardımcı oluyor.

Kingston® Flash Bellek İş Birimi Müdürü Lawrance Yang, “Type C bağlantı noktalarına sahip cihazları tamamlamak için kullanılan aksesuarlara talep giderek artıyor. Nucleum’un ardında yatan fikir, kullanıcıların dışarıdayken ihtiyaçlarını karşılayan taşınabilir, kullanımı kolay ve “hepsi bir arada” bir ürün sunmaktı. İnanıyoruz ki bu ürün yanınızda taşımanız gereken tek aksesuar.” dedi. Nucleum, iki yıllık garanti ve efsanevi Kingston güvenilirliğiyle destekleniyor. Daha fazla bilgi için lütfen www.kingstongo.com/nucleum adresini ziyaret edin.

CES 2018: Nucleum Teknik Özellikleri:

  • Daha fazla piksel: Daha büyük bir görüntüyle mi çalışmaya ihtiyacınız var? Yeni dizüstü bilgisayarınıza 4K HDMI çıkışı ekledik.
  • Güç geçişi: iPhone®, Bluetooth kulaklıklar ve diğer cihazlar için daha fazla güç elde edin.
  • Doldurun: Tüm cihazlarınızı aynı anda mı bağlamak istiyorsunuz? Sorun değil, hepsini takın ve çalışmaya başlayın!
  • Taşınabilir: Uygun boyutlu bu USB-C bağlantı merkezini istediğiniz yere götürebilirsiniz.
  • Yaratıcılık merkezi: SD ve microSD yuvalarını kullandığınız her yerde görüntüler çekin, aktarın ve düzenleyin.
  • Uyumlu olması için tasarlandı: Nucleum, yeni MacBook’unuzu tamamlayacak şekilde tasarlandı.
  • Çok girişli adaptör: Cihazlarınızı bağlamak için birden çok araç taşımanıza gerek yok.
  • Ürün Boyutları (kablo olmadan) 127mm x 45mm x 14.2mm (5″ x 1.77″ x .56″)
  • Ürün Boyutları (kabloyla) 276,4mm x 45mm x 14.2mm (10,88″ x 1.77″ x .56″)
  • Ağırlık: 92,4g (3,2 oz)
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.