Castlevania: Lords of Shadow 2’nin oynanışı ve hikayesi detaylandı

Castlevania: Lords of Shadow 2’nin oynanışı ve hikayesi detaylandı

Dolu dolu hikaye ve oynanış ile Castlevania: Lords of Shadow 2.

Konami’nin sevilen serisinin ilk oyunu Castlevania: Lords of Shadow‘un devamı niteliğindeki Castlevania: Lords of Shadow 2 hakkında ilk bilgiler “Resmi Xbox Dergisi” kanalıyla paylaşıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

rsz_21rsz_castlevania-lords-of-shadow-2İlk olarak verilen bilgiye göre  Gabriel’in Dracula hikayesinin Castlevania: Lords of Shadow 2 ile birlikte bir sona ulaşacak ve yeni eklenen ışınlanma noktaları sayesinde daha önce bulunduğumuz noktalar arasında geçiş yapabileceğiz.

Kamera sisteminin geliştirildiği ise verilen bir başka bilgi oldu. Bir önceki oyundaki sabit kamera yerine özgür kamera kontrolü yeni oyunda seçilebilir olacak. İsteyen bir önceki oyundaki sabit kamerayı isteyen ise özgür kamera sistemini kullanabilecek.

Oyunun yer aldığı zaman ve yerler hakkında da ufak açıklamalar yapıldı. Günümüze yakın modern zamanlar ile kalelerin bulunduğu çağ dahil iki zaman diliminde geçecek ama oyunun bu iki bölgeyi nasıl bağlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Akıcı oynanışın yanında oyunun içine gizlenmiş bölgelerde bulunacak. Kendini oyuna adamış oyuncuların bu gizli bölgeleri keşfederek bilinmeyen yeni seviyelere geçiş yapabilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Serinin önceki oyununda bulunan Gabriel’in silahı “Combat Cross” yani “Savaş Haçı” yeni oyunda aşağı yukarı aynı özelliklere sahip olan “Blood Whip” yani “Kan Kırbacı” ile değiştirildi. Boss savaşlarının da daha uzun olacağı dergide belirtildi. Güçlü, zayıf ve odaklanmış saldırılarda oyuna eklenen yeni özellikler arasında.

Son olarak büyü sisteminin yerini “Dracula’s Blood” alacak ve bu özelliği başarılı savaşlar ve düşman öldürerek elde edeceğiz.  Oyundaki silahlarımız Void Sword, Chaos Claws ve Blood Whip birer kez seviye atlayacak.

Şimdilik açıklanan bilgiler bu kadar ama PS3 ve Xbox 360 için geliştirilen Castlevania: Lords of Shadow 2 hakkında daha çok bilginin yakın zamanda ortaya çıkması bekleniyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eğer Castlevania: Lords of Shadow 2’nin E3 2012 videosunu kaçırdıysanız haberimizin sonunda bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.