Capcom, kaç adet Resident Evil 7 satmak istediklerini açıkladı

Capcom, kaç adet Resident Evil 7 satmak istediklerini açıkladı

Bu rakam için bayağı bir beklemeleri gerekiyor ama.

24 Ocak 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştiren Resident Evil 7, birçok oyuncu tarafından sevgiyle karşılandı. Fakat bazı oyuncular da bu oyunu hiç sevmedi. Her iki tarafa rağmen, oyun ne yazık ki beklentilerin altında bir satış rakamına ulaştı. Herhalde bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de korsandı. Çünkü, Denuvo ile korunmuş olan bu oyun, rekor bir sürede kırılmıştı ve oyun böylece çok erken bir zamandan korsana kurban gitmişti. Her neyse, Capcom yine de bu oyunun daha fazla satacağına inanıyor. Çünkü şirket, Resident Evil 7 oyunlarının 10 milyon satış rakamını görmesini istediğini açıkladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Capcom, kaç adet Resident Evil 7 satmak istediklerini açıkladı

Capcom bu konuda, “Oyunların ömrü, dijital satışlar ile sürekli uzuyor. Sonuç olarak, Resident Evil 4, Resident Evil 5 ve Resident Evil 7 oyunları, her biri ayrı ayrı, 7 milyon ile 10 milyon arasında bir satış rakamına ulaştı. Bu rakamlara, oyunların yenilenmiş hali de dahil edildi. Bu oyunlar gibi, Resident Evil 7 oyununun da 10 milyon satış rakamına ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Capcom şirketinin açıklamaları, “Bu finansal yılın sonunda 3.5 milyon adet Resident Evil 7 dağıttık. Monster Hunter XX ise 1.7 milyon adet dağıtıldı. Bu güçlü bir başlangıç, oyunlarımızı finansal yılın sonunda piyasaya sürmemize rağmen.” şeklinde devam etti ve sonlandı. Bizlere soracak olursanız, Capcom burada Resident Evil 7 için önemli bir ipucu verdi. Ana serinin diğer oyunları, tekrar ve tekrar yenilenerek piyasaya sürüldü ve o şekilde 10 milyon satış rakamına ulaştılar. Serinin en yeni oyunu için de aynı şey geçerli olabilir. Yani, birkaç sene sonra garanti olarak Resident Evil 7 oyununun yenilenmiş halini göreceğiz bizce. Belki PlayStation 5 ve Project Scorpio için tekrar bir çıkış bile yapılabilir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.