Capcom, E3 2018 sırasında aksiyon ve macera türünde bir oyun tanıtacak

Capcom, E3 2018 sırasında aksiyon ve macera türünde bir oyun tanıtacak

Capcom oyuncuları şaşırtacak olabilir mi?

Merakla beklediğimiz E3 2018’e bir ay kadar bir süre kaldı. Bu meraklı süreçte ortaya fuarın detayları çıktıkça, oyuncular da tahminlerde bulunmaktan kendilerini alamıyorlar. Capcom’un kısa süre önce açıklanan fuar listesi ile beraber oyuncuların cadı kazanına bir malzeme daha atılmış oldu. Yapılan listelemede, Capcom’un aksiyon/macera kategorisi altında Nintendo Switch, PC ve Xbox One platformları için bir oyun tanıtacağı belirtildi.

Bu kategoriden ayrı olarak bir de dövüş kategorisi altında PC ve PlayStation 4 platformlarına bir oyun tanıtacağı belirtilen Capcom, bakalım bizleri şaşırtabilecek mi. Tanıtılacak dövüş oyununun Street Fighter VI olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bunun yanında, aksiyon/macera kategorisini gören oyuncuların aklında tek bir isim canlandı: Devil May Cry. Şu an elimizde bunu kanıtlayabilecek kadar yeterli bilgi yok. Ama bu aksiyon macera oyununun DMC olmadığını da düşündürebilecek bir kaç mantıklı sebep var.

Capcom E3 2018 sırasında birden fazla aksiyon/macera oyunu sunabilir.

Bu sebeplerden ilki, bu listelemenin tek bir oyun için yapılmamış olabileceği üzerine kurulu. Capcom Nintendo Switch için Okami HD’yi tanıtıp, PC ve Xbox için Dead Rising 5 oyununu tanıtabilir. Zaten yayımcı firma daha önce Vancouver stüdyosunun tüm odağını Dead Rising serisine yönelteceğini belirtmişti. Aynı zamanda bu oyunlardan farklı başka seçenekler de yok değil. Capcom yepyeni bir oyun fikri ile çıkıp bizleri şaşırtabilir.

DMC PlayStation’ı daha önce hiç üzmedi.

Sebeplerden bir diğeri ise listelemede PS4 platformunun olmayışı. DMC serisi şu ana kadar hiçbir platformu es geçmeden hem Xbox hem PlayStation hem de PC platformu için çıkış yaptı. Yeni bir DMC oyununun da PlayStation kanadını es geçmesi için ortada geçerli bir sebep görünmüyor. Tabii hala Capcom’un bir takım anlaşmalar ile oyunu PlayStation kanadından uzaklaştırmış olması gibi bir olasılık var.

Fuarda Capcom’un bize enteresan bir şeyler göstereceğinden eminiz ancak en azından gösterecekleri şeylerin farklı olmasını umuyoruz. Fakat oyuncular daha kesin cevaplara sahip olmak için E3 2018’i beklemek zorunda. 12 Haziran tarihinde başlayacak E3 2018 ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız şuradaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın!

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın