Menü
https://leadergamer.com.tr/prison-break-aktoru-call-of-duty-ww2/

Call of Duty WW2

Yapımcı Sledgehammer Games
Dağıtımcı Activision
Tür
Çıkış Tarihi 3 Kasım 2017
Call of Duty: WWII 28 Nisan 2017 21:35

Call of Duty: WWII Türkiye fiyatı, 22 ülkenin fiyatından daha ucuz

5 ülkenin fiyatından da daha pahalı Steam üzerinde.


Call of Duty: WWII şu an ülkemizde ve tüm dünyada ön siparişe açık. Ana fiyatı 60 dolar olan bu oyunun fiyatı, doğal olarak ülkeden ülkeye farklılık da gösterebiliyor. Mesela bizim ülkemizde Call of Duty: WWII ön siparişi, PC için 209 TL, PlayStation 4 için 254 TL ve son olarak Xbox One için 253 TL. Yani anlayacağınız, oyun bayağı bir pahalı. Peki, dünya genelinde durum nasıl? Bu sorunun cevabını bizlere SteamDB verecek çünkü SteamDB verilerine göre Call of Duty: WWII Türkiye fiyatı, 22 ülkenin fiyatından daha ucuz. 5 ülkenin fiyatından da daha pahalı. Dilerseniz bu durumun detaylarına, haberimizin devamından göz atalım.

Call of Duty: WWII Türkiye fiyatı, 22 ülkenin fiyatından daha ucuz

Bahsettiğimiz sitenin verilerine göre, bu oyun en pahalı olarak Peru ülkesinde satılıyor. Bu oyunun fiyatı, Peru’da tam 77 dolar. Bizim ülkemizde ise 58.92 dolar. İşte bu iki fiyat arasında tam 21 ülke daha bulunuyor. Bu ülkeler arasında Hong Kong, Birleşik Devletler, Filipinler, Tayvan, Brezilya ve Avro kullanan ülkeler bulunuyor. Bu oyun, yine Steam üzerinde, en ucuza CIS – Birleşik Devletler Doları birimi ile satılıyor. Bu da tam olarak 31.99 dolar oluyor. Eğer dilerseniz daha detaylı istatistiklere, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tabii ki, bizim ülkemizden daha pahalıya satan 22’den fazla ülkenin bulunuyor olması, 209 TL fiyat etiketini ucuzlaştırmıyor fakat bizle birlikte yanan başkalarını da görmek güzel oluyor, değil mi? Bu arada, haberimizi sonlandırmadan küçük bir de detay verelim. Biraz önce verdiğimiz linke tıklarsanız, oyunu Steam üzerinden an itibariyle 19 kişinin oynadığını görebilirsiniz. Acaba o 19 kişi kim ve bu şansı nereden elde ettiler? Belki de geliştiricilerdir. Bilemeyiz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty: WWII için neden heyecanlanmamanızı söylediğimiz fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Kaan GEZER Editör