Call of Duty: WWII tam 9 yıllık geleneği bozmadan, aynı başarıyı tekrarlıyor

Call of Duty: WWII tam 9 yıllık geleneği bozmadan, aynı başarıyı tekrarlıyor

Kuzey Amerika’da en çok satan konsol oyunları sıralamasında Call of Duty: WWII ilk sırada.

NPD verilerine göre Call of Duty: WWII, Kuzey Amerika’da bu yılın en çok satan konsol oyunu olurken, Call of Duty: Black Ops III’den sonra en çok satılan Call of Duty oyunu konumunu aldı. Ayrıca bu veriler doğrultusunda yine Kuzey Amerika’da Call of Duty markası 9 yıl üst üste aynı kategoride ilk sırayı elde etme başarısı gösteriyor. Kısacası Activision, Call of Duty ismi ile ne yapsa çok satıyor. Ayrıca bu bilgiler, Call of Duty WW2 oyununun da başarısını tekrar oyunculara kanıtlıyor.

Call of Duty WW2

Geçtiğimiz sene gösterildiği ilk tanıtım videosundan sonra YouTube platformunda beğenilmeme bombardımanına tutulan ve uzak gelecekte geçerek uzay savaşlarını konu aldığından ötürü eleştirilerin odağı olan Call of Duty: Infinite Warfare oyunu sonrası serinin köklerine döneceği dedikoduları süratle yayılmış, neticede yeni çıkacak oyunun 2. Dünya Savaşı temasına döneceği açıklanmıştı. Call of Duty: WWII oyununa dair, oyun çevrelerince heyecana neden olan açıklama ve gösterilen tanıtım videosu meraklı bir bekleyiş sürecini başlatsa da oyunun çıkışıyla birlikte beklentileri tam olarak karşılayamadığına dair yorumlar aldı. Oyun, özellikle tekli oyuncu modundaki ruhsuzluklar ve son çıkardığı oyunlarda kullandığı mekanikleri 2. Dünya Savaşı silahlarıyla yapılır hale getirmesi tepkilere yol açmıştı.

Gelgelelim insanların veya yapımların aldığı eleştirilere göre değil de satış rakamları ve yapıma dair gelirler neticesinde başarılı görüldüğü bir dünyada yaşıyoruz. Activision Yayın Yönetmeni Eric Hirshberg’e göre de Call of Duty WW2 ile yakaladıkları gerçek bir başarı. Eric Hirshberg, konuyla ilgili olarak Call of Duty markası olarak gurur duyduklarını belirtirken yapım ekiplerinin on yıldır seriyi güncel tutmak adına başarıya ulaşan yolu keşfettiğini ekledi.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın