avatar
Yazar: Leadergamer, Editör Yazım tarihi: 03.08.2022

Activision bu Pazar günü yeni Call of Duty Modern Warfare 2 detaylarını açıklayacak. Bir tweet’te, Infinity Ward’dan geliştiricilerin 7 Ağustos’ta Call of Duty League Championship sırasında oyun hakkında yeni bilgiler paylaşacağı belirtildi.

Activision ayrıca etkinlik sırasında Call of Duty Modern Warfare 2 beta kodları dağıtmayı planlıyor. Kod kazanma şansına sahip olmak için oyuncuların Call of Duty League Championship’i izlemeleri gerekecek.

Pazar günü Los Angeles, Kaliforniya’daki Galen Center’da düzenlenecek Şampiyona’ya fiziksel olarak katılan herkes ayrıca bir Modern Warfare 2 beta kodu alacak. Activision kısa bir süre önce tüm Modern Warfare 2 ön siparişlerinin oyunun betasına erken erişimle birlikte geleceğini ve bu betanın PlayStation konsollarında diğer platformlardan en az beş gün önce kullanıma sunulacağını doğruladı.

Henüz bir çıkış tarihi açıklanmamış olsa da, geçtiğimiz ay Modern Warfare 2 betasının Eylül ortasında başlayacağı iddia edilmişti. Call of Duty Modern Warfare 2’nin çıkış tarihi 28 Ekim 2022 olarak belirlendi. Warzone 2.0 da bu yıl içinde Modern Warfare evreninin bir uzantısı olarak piyasaya sürülecek.

Activision Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 30 Haziran’da sona eren ikinci çeyrekte aylık aktif kullanıcı sayısının (MAU) neredeyse üç yıl sonra ilk kez 100 milyonun altına düştüğünü ve bunun da Call of Duty serisine olan ilginin azalmasını yansıttığını söyledi.

İlk çeyrekte 100 milyon olan MAU sayısı 94 milyona geriledi. MAU’ları, Call of Duty Mobile’ın piyasaya sürüldüğü 2019’un dördüncü çeyreğinden bu yana 100 milyonun üzerindeydi ve 2021’in ilk çeyreğinde 150 milyona ulaştı.

Activision ayrıca Pazartesi günü yaptığı açıklamada Call of Duty’nin 2023 yılında “yeni premium içerik” alacağını söyledi.

Activision’ın 2023’te bir ana Call of Duty oyunu çıkarmama kararı aldığını iddia eden raporlar doğruysa, bu, önümüzdeki yıl için bir yan oyun veya büyük ücretli DLC’nin geliştirilmekte olduğu anlamına gelebilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.