Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

avatar
Yazar: Öykü Öncül, Editör Yazım tarihi: 13.07.2021

Call of Duty Black Ops Cold War Zombies modunu yakından takip edenleri sevindirecek yeni harita Mauer Der Toten, yeni Warzone modu Payload, biri yakın dövüş olmak üzere 2 yeni silah ve Black Ops’un has karakterlerinden Weaver  15 Temmuz’da sezon arası güncellemesiyle saflara katılıyor. Call of Duty Black Ops Cold War yeni fragmanıyla Mauer Der Toten ve Zombies modunun hikayesinden önümüze birkaç damla damlattı.

Yeni Warzone oyun modu, Payload!

Call of Duty Black Ops Cold War geliştiricileri, Warzone için ilk görev tabanlı oyun modu Payload’u duyurdu. “Call of Duty: WWII’daki War Mode gibi önceki Call of Duty modlarından yola çıktık, Payload 20 kişilik 2 takımı kritik istihbarat için yarışa sokuyor. Uydu parçaları taşıyan araçlar, Perseus ve NATO arasındaki savaşın yönünü değiştirebilir.” Eğer saldıran takım bütün araçları verilen süre içinde checkpointler arasında eskortlarsa maçı kazanırlar. Defans tarafı araçları engelleyecek bariyerler inşa edebilirler ve saldıranları öldürerek akını yavaşlatabilirler.

Önceki fragmanlardan da tahmin edildiği üzere, Mauer Der Toten 1985 Berlin’de yer alıyor ve Zombies hikayesinin en yeni chapterının devamı olarak geçiyor. Ajanlar Kravchenko tarafından tutsak halde ve tehdit altındalar, yaşayabilmek için emirlerine itaat etmeleri gerekecek. Harita bir Zombies haritası için oldukça farklı diyebiliriz. Metropolitan Berlin, dar apartman koridorları, çatılar ve bu çatıları birbirine bağlayan ziplinelar. Şehrin yeraltı bölgesinde çalışan trenler de var gibi duruyor.

Operatörlerin kullanabileceği 2 yeni silah da yarı sezon güncellemesiyle cephaneliklerde yerini alıyor. OTs 9 SMG full-otomatik, yüksek atış hızlı ve nişangahı apaçık bir hafif makineli. Bildiğimiz AR olan Groza’nın uzaktan akrabası ve inanılmaz bir dizaynı var. Gelecek olan ikinci yeni silah ise bir yakın dövüş topuzu. Evet, bildiğimiz topuz. The Mace ve OTs 9 SMG oyun içi görevlerle elde edilebilecek veya mağazadan blueprintleri satın alınabilecek.

Gelelim yeni NATO operatörü Weaver’a. Amerika içinde doğup büyüyüp annesiyle USSR’a kaçan Weaver artık CIA Clandestine Service için çalışıyor. Çift taraflı ajan tek gözünü bir görev sırasında Black Ops’un sadisti Kravchenko’ya kaybetmiş. Operatör, serinin önceki oyunlarındaki orijinal görüntüsüne sahip olabileceği “Kremlin’s Eye” kostümüyle ve undead askerlere düşmanlarını parçalattığı bitiriş animasyonunu bulunduran bundle ile beraber çıkıyor.

Warzone’u çıktığı tarihten beri yakın takip edenler anlayacaktır ki, sonunda dosyaları sıkıştırmayı başarmışlar. Black Ops Cold War’a zaten sahipseniz ve oyununuz güncelse yeni indirme boyutunuz 11-21 GB arasında, Warzone sahibiyseniz de 8-10 GB arasında olacak. Call of Duty Black Ops Cold War ve Warzone sezon 4, 15 Temmuz’da yayında!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.