Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 16.07.2018

Bungie, Destiny 2 Forsaken ile gelecek süperlerin hepsini detaylıca gösterdikten sonra, yeni düşman tipleri hakkında da video yayınladı. Game Informer’ın resmi YouTube sayfasında yayınlanan video, tıpkı diğeri gibi bir röportaj atmosferinde geçiyor. Oyun içi oynanış görüntüleriyle süslenen videoda tasarım yönetmeni Del Chafe ve oyun yönetmeni Steve Cotton yeni düşman tipi olan Scorn hakkında bilgiler verip akıllardaki soru işaretlerini silmeye çalışıyor.

Bungie, Destiny 2 Forsaken için tasarlanan düşmanlar hakkında detay verdi

Bungie, Destiny 2 Forsaken için tasarlanan The Scorn tipi düşmanlar hakkında detay verdi

17 Temmuz 2018’de yayımlanacak güncelleme 1.2.3 cephesinden ayrı, yeni genişleme paketi Forsaken cephesinden ayrı bilgiler gelmeye devam ediyor. Bounty adını verdikleri ödül görev sisteminin geri geleceğini bildiren ekip, Destiny 2 Forsaken’daki düşmanlarımızdan daha fazla detay vermeyi ihmal etmedi. The Scorn’un dikkat çekici en büyük yanı yeni bir ırktan ziyade hali hazır ırklardan toplanan bir güruh olması. Fallen ağırlıklı bu güruh, atalarından farklı saldırı animasyonları ve zırh setlerine sahip.

Ayrıca daha önce hiç görmemiş olduğumuz saldırı tipleri ve tuzaklar da söz konusu. Örneğin, elinde meşale tutan bir Scorn ile yakın dövüş üzerinden mücadele ettiğiniz zaman karakteriniz yanmaya başlıyor. Bunlara ek olarak bu meşaleleri üzerinize de fırlatabiliyorlar. Tuzaklardan bahsetmek gerekirse dört adet mekanik kollara sahip olan bir tür cihaz kendi etrafında dönerek belli bir alanı çembersel olarak tarıyor. Bu hareketiyle birlikte bahsettiğimiz dört mekanik kolun her biri bir yarı çapa dönüşüyor.

Yeni düşman tipine dair dikkatimizi çeken bir diğer nokta ise sahip olduğu kalkanlar. Artık Cabal ya da ikinci genişleme paketiyle gelen buzdan Hive ırkları gibi kalkana sahip olan bir düşman topluluğu daha var. Hasar vermenizin imkansız olduğu bu kalkanlı karakterleri alt etmenin iki yolu var. Bunlardan birincisi bomba kullanmak. İkincisi de kalkanının içinde dahil olmadığı alanları yani ayaklarını veya kafasını nişan almak ve vurmak.

Videodan sadece düşmanlardan bilgi almıyoruz. Aynı zamanda atmosfer hakkında ve yeni silah sistemi hakkında da yeni şeyler görmemiz mümkün. Röportaj boyunca araya sıkıştırılan oynanış videosunda silah kuşanabildiğimiz ikincil yere Arc element tipinde bir yaya tanık oluyoruz. Sadece atılan düşmana hasar vermekle kalmıyor, patlayan okları sayesinde civardakilerine de hasarlar verebiliyor. Bu sebepten ötürü bu yayın, Exotic nadirlik seviyesindeki eşyalardan biri olacağını tahmin ediyoruz. Destiny 2 Forsaken 4 Eylül 2018 tarihinde PS4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.