Bu sene iki tane FIFA oyunu piyasaya sürülecek

Bu sene iki tane FIFA oyunu piyasaya sürülecek

FIFA 18 ve EA SPORTS FIFA isimli iki oyuna hazır olun.

Her sene karşımıza yeni bir FIFA oyunu çıkıyor. Bir önceki senenin oyunu ile, yeni çıkacak oyunun arasında farklar, iyileştirmeler ve yenilikler tartışılabilir fakat bugünkü konumuz bu değil. Bugünkü konumuz, bu sene karşımıza FIFA 18 ve EA SPORTS FIFA adları ile 2 adet oyunun çıkacak olması. Tahmin edebileceğiniz gibi FIFA 18; PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülecek. İkinci oyun ise sadece Nintendo Switch için çıkışını gerçekleştirecek. EA zaten bu konu hakkında daha önce açıklama yapmıştı ve Nintendo Switch için oyun çıkaracaklarını açıklamışlardı. Fakat Nintendo Switch için FIFA 18 yerine başka bir oyunun çıkacak olması, şimdiden oyuncuları üzdü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu sene iki tane FIFA oyunu piyasaya sürülecek

İçerik ortaklarımızdan olan Eurogamer sayesinde öğrendiğimiz bu bilgilere göre FIFA 18 ile Nintendo Switch kullanıcıları tarafından oynanan oyun, aynı olmayacak. Bu konudaki görüşler, Nintendo Switch için çıkacak olan oyunun, serinin eski oyun motorunu kullanacak olması yönünde. Bildiğiniz gibi serinin yeni oyunları, Battlefield ve Star Wars Battlefront oyunlarında da kullanılan Frostbite oyun motorunu kullanıyor.

Bahsi geçen oyun hakkında en son, “Microsoft, EA Sports ile olan anlaşması sayesinde FIFA gibi çok büyük bir markayı kendi ellerinde tutuyordu. Fakat bu durum, FIFA 18 ile değişecek gibi görünüyor. Çünkü Sony, son birkaç senede üçüncü parti oyunlara ciddi anlamda yatırım yapmaya başladı ve bu yatırımlardan en önemlisi Call of Duty markasına gitti. Eğer yanlış hatırlamıyorsak, Call of Duty: Black Ops III ile birlikte Call of Duty markası da Sony partnerliğine girmişti, Microsoft’un elinden. Şimdi, aynı durum FIFA serisi için de yaşanmış gibi görünüyor. Dilerseniz konuya daha detaylı bir göz atalım haberimizin devamından.” demiştik. Bilmenizde fayda var.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.