Brexit oyun dünyasını etkilemeye başladı!

Brexit oyun dünyasını etkilemeye başladı!

Oyunlarda görünen değişiklikler sadece başlangıç mı?

Bildiğiniz üzere İngiltere, AB’nden çıkma üzerine referanduma gitti ve %52 evet dendi. Tüm bu olaylar Brexit (Britain-Exit) ismiyle anılıyor. Bu yönüyle sanki bir reklam kampanyası gibi duruyor olmasına rağmen aslında büyük bir ekonomik olay. Nihayetinde İngiltere ve dünya ekonomisine etkileri neler olur bilemiyoruz ama bu etkiler oyun dünyasında hemen hissedilmeye başladı.

brexit

İlk bomba Blizzard cephesinde patladı. Duyarlı Blizzard; orijini İngiliz olan Tracer karakterini yeni İngiltere görünümü için kozmopolit bulduğunu söyleyip, eski UKIP (Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi) lideri Nigel Farage ile değiştirdi. Nigel isimli karakterin kendine has bir kaç sözü de var. Bunlar: “We’re not actually going to spend £350 million on the NHS after all.” (Artık NHS için 350 milyon sterlin harcamayacağız.) ve “We won without a shot being fired.” (Bir kurşun bile atılmadan kazandık.) replikleri. Yapılan bu değişiklikler İngiliz oyuncuları kapsayacak.

nige-640x360

İkinci bomba da Farming Simulator cephesinden geldi. Farming Simulator 2017’den itibaren İngiltere’de bir çiftlik kurmak oyunun “hardcore” modu olarak geçecek. Onay ekranından sonra oyuna başladığınızda ise ülkeler arası tarım politikalarından yararlanamayacaksınız. Dolayısıyla kazançlarınız çok düşük olacağından oyun ekstra zorlu olacak.

farmingsimbrexit-2017

FIFA cephesinde de Brexit olayı ile ilgili değişiklikler bekleniyor. İngiltere milli takımını seçebileceğiz ama AB üyesi ülkelerin takımlarına karşı oynarken oyuncularımız yok olacak. Bu da uluslararası şampiyonalarda ilerlemeyi biraz zorlaştıracak. Ek olarak kariyer modunda Premiere Lig oynamayı seçerseniz para birimleri sterlin ile değiştirilecek. İkinci lig takımı oyuncu fiyatlarının 10-20 milyar sterlin arasında olacağı tahmin edilirken, Messi gibi oyuncuların transfer ücretleri “Haha, olmaz.”, “Başka bir gün artık.” gibi cümlelerle ifade edilecek.

fifa17-brexit-640x360

Şaka bir yana Brexit olayı son yıllarda yaşanmış en önemli olaylardan. Bu olaya farkındalık yaratmak için yazdığımız bu şaka yazısını okurken umuyoruz eğlenmişsinizdir. İyi oyunlar.

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

  1. Ebubekir dedi ki:

    Hiç eğlenmedim.

  2. AhmeD dedi ki:

    Hiç eğlenceli değildi. Neyle gülmeliydik ? Hatta sonuna kadar ciddi birşeymiş gibi okudum. En son şaka yazısı olduğunu öğrendim. Hayatımı çalıyorsunuz. Daha atomu parçalayacağım ve sizler engel oluyorsunuz. Size dava açacağım hayat hırsızları !!!!