Menü
https://leadergamer.com.tr/super-mario-run-fiyat/

Legend of Zelda: Breath of the Wild’in çıkış tarihi ertelenmiş olabilir

Önümüzdeki Mart ayında Wii U ve Nintendo Switch için yayımlanması beklenen oyun, Nintendo’nun en büyük projelerinden biri olacaktı.


İlk olarak 2013‘te duyurulan, sonra 2015‘e ertelenen Legend of Zelda: Breath of the Wild için yine bir ertelenme dedikodusu söz konusu. Serinin 19’uncu oyunu olacak olan Breath of the Wild; HD kalitesi, açık dünya ve gelişmiş oyun motoru vaatleriyle dikkat çekiyordu. Ancak daha önce sızdırdığı bilgilerle Nintendo çalışanı olduğu iddia edilen, güvenilir kaynak Emily Rogers (sosyal medyadaki adıyla ArcadeGirl64) çıkış tarihiyle ilgili ortaya yeni bir dedikodu attı.

Legend of Zelda: Breath of the Wild

Rogers‘a göre geride bıraktığımız Eylül ayından beri yerelleştirme konusunda şirket içi huzursuzluklar başlamıştı ve Ekim 2016 tarihinde de bir kez daha aynı konu gündeme geldi. Yerelleştirme süreci beklendiği gibi önümüzdeki Aralık ayında biterse de 4-6 ay sürecek olan test dönemiyle birlikte çıkış tarih Mart 2017’yi aşıyor. Bu da bir çok kişi tarafından ”fazla hırslı” olarak nitelendirilen Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın çıkış tarihini 2017 yazı yapıyor.

Çağla Demirbaş Editör