Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.10.2018

Black Mesa'dan Xen bölümü için 2 adet yeni görsel paylaşıldı. Klasik Half-Life oyununun Source oyun motoru ile tekrar elden geçirilmekte olan halinde karşılaşacağımız Xen bölümünün görsellerini hemen aşağıda sizlerle paylaştık. Paylaşmış olduğumuz görseller, oyun içerisinde nasıl bir görüntü ile karşılaşacağınızı da sizlere sunuyor. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri görseller ile baş başa bırakalım. Tabii, siz Black Mesa Xen bölümünün görsellerine göz gezdirirken, biz de biraz bilgi vermeye çalışalım.

Black Mesa Xen görselleri, oyunun sanat tarzını gösteriyor

Black Mesa Xen bölümü, aslında 2017 yılı içerisinde gelecekti. Hatta, Haziran 2017 ayında, tam olarak. Fakat, Haziran 2017 ayı gelip çattığında, Black Mesa geliştirici ekibi Xen bölümünün Aralık 2017 ayına ertelendiğini duyurmuştu. Kasım 2017 ayında yapılan yeni bir duyuru ile birlikte de, Black Mesa Xen çıkış tarihi belirsiz bir hal almıştı. O zamandan beri, Black Mesa Xen'i ne zaman deneyimleyebileceğimiz konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor ne yazık ki. Durum, bugün bile hiçbir şekilde değişmedi.

Black Mesa geliştirici ekibi, Nisan 2018 ayında Black Mesa için büyük bir yama yayımladı. Yayımlanan yama ile birlikte, oyun içerisindeki birçok ışıklandırma ve gölgelendirme sorunlarına çözüm getirildi. Ayrıca, bu büyük yama ile birlikte oyunun genel performansına da el atıldı ve iyileştirildi. Şimdi ise, merakla Black Mesa Xen bölümünü beklemek kalıyor bizlere. Black Mesa geliştirici ekibi işini ne zaman bitirir bilemiyoruz fakat daha beklememiz gerekeceği kesin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.